Archyvai

Naujų idėjų kamerinis orkestras skelbia penktojo koncertų sezono pradžią

Rugsėjo 14 dieną, antradienį, koncertu savo namuose – Fluxus Ministerijoje – Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO skelbs penktojo savo koncertų sezono pradžią. Naujai paruoštą programą profesionalus jaunimo kolektyvas pristatys daugelyje Lietuvos miestų, taip pat Vokietijoje.

Dažniausiai orkestro vadovo, kompozitoriaus Gelgoto muziką atliekantis bei jo kūrybines idėjas reprezentuojantis NIKO šįkart nustebins publiką sau nebūdinga programa. Muzikantai grieš ne Gelgoto muziką, bet ją įkvėpusių kompozitorių – Philip Glass, Hans Otte, Arvo Part, bei paties Gelgoto mokytojo, vokiečių kompozitoriaus Peter Michael Hamel kūrinius. Du kūriniai, skambėsiantys antradienį Fluxus Ministerijoje, bus atliekami pirmą kartą Lietuvoje.

"Parengėme programą, kuri tikrai nustebins ir nudžiugins publiką, atvirą šiuolaikinei minimalizmo krypties muzikai. Tikriausiai koncertas, nors šįkart ir bus ganėtinai akademiškas, savo atmosfera bei turiniu, primins originalųjį Fluxus judėjimą New Yorke prieš keletą dešimtmečių, kuris mane stipriai jaudina" – teigė orkestro vadovas Gediminas Gelgotas.

2006 – aisiais savo veiklą pradėjęs NIKO per kelerius aktyvios kūrybinės veiklos metus išsiugdė savo klausytoją ne tik Lietuvoje. Vis dažniau orkestras kviečiamas savo pasirodymus rengti užsienio koncertų salėse. Iškart po koncerto Fluxus Ministerijoje NIKO skris savo koncertinę programą atlikti Vokietijos miestuose.

Renginio laikas: antradienis, rugsėjo 14 diena, 20.30 val.

Renginio vieta: Fluxus Ministerija.