Archyvai

„Naujosios muzikų kartos“ vasaros festivalyje Vilniuje – dešimt pasaulio klasikos žvaigždžių pasirodymų

Liepos 7 – 16 dienomis Vilnius dešimčiai dienų taps vasaros muzikos sostine. Pirmą kartą vyksiančiame „Naujosios muzikų kartos“ vasaros festivalyje susitiks jaunieji pasaulio klasikos ir džiazo muzikantai, Lietuvos publikai pristatysiantys dešimties vasariškų koncertų programą – nuo F.Chopino, J.S. Bacho, W. A.Mozarto ir kitų klasikų iki G.Gershwino kūrinių bei džiazo kompozicijų.

Kas vakarą „Šokio teatre“ vyksiančiuose koncertuose pasirodys jaunosios kartos muzikantai iš JAV, Austrijos, Ukrainos, Rusijos, Olandijos ir kitų šalių, pelnę Londono, Paryžiaus, Maskvos ir Niujorko publikų simpatijas, – Ingolf Wunder, Kasparas Uinskas, Miroslav Kultyshev ir kiti. Renginį, kuriuo siekiama Vilniuje sukurti vasaros klasikinės muzikos festivalio tradiciją, organizuoja koncertinė organizacija „Naujoji muzikų karta“.

„Jau kelerius metus dirbame siekdami tarptautiniu mastu pristatyti pasaulinio pripažinimo sulaukusius jaunuosius klasikinės muzikos atlikėjus ir pateikti aukščiausio lygio klasikinę muziką. Sėkmingai organizuoti koncertai tokių miestų kaip Londonas, Berlynas, Niujorkas ir kitų prestižinėse salėse įkvėpė įgyvendinti dar vieną svajonę – pradėti vasaros festivalį Vilniuje, kuris porai savaičių taptų pasaulio muzikos centru“, – sako pianistas, festivalio idėjos autorius ir meno vadovas Kasparas Uinskas.

Jo teigimu, pirmasis festivalis pristatys solidžią programą: nuo sudėtingiausių klasikos kūrinių fortepijonui, smuikui ir bajanui iki vasaros karštį užkursiančio džiazo gitaros pasirodymo. „Kurdami programą galvojome, kaip į ją galėtume įtraukti kuo daugiau vilniečių ir miesto svečių: ir jau mėgstančių klasikinę muziką, ir galbūt tik nuspręsiančių pirmą kartą su ja susipažinti, todėl mūsų svečių repertuare pristatome įvairiausius kūrinius. Vieną galiu užtikrinti – jie visi bus atlikti aukščiausiu lygiu“, – sakė K. Uinskas. Be to, visi vilniečiai galės stebėti festivalio atlikėjų vedamas meistriškumo pamokas, kuriose dalyvaus festivalio akademijos studentai.

Net trys koncertai bus skirti kompozitoriui F.Chopinui minint jo 200-ąsias gimimo metines. F.Chopino muzikos koncertai atidarys ir uždarys festivalį: pirmajame koncerte šio kompozitoriaus kūrinį fortepijonui ir orkestrui atliks tarptautinėse scenose pripažinimą pelnęs K.Uinskas kartu su styginių kvartetu „Chordos“ bei kontrabosininku Donatu Bagursku, o festivalio uždarymo koncerte jį gros Lietuvos publikai jau pažįstamas Ingolf Wunder: atlikėjas, fortepijonu pradėjęs groti tik sulaukęs 14 metų ir po metų jau debiutavęs Vienos koncertų salėje kaip solistas. Kituose pasirodymuose skambės J.S. Bacho, W. A. Mozarto, J.Haydno, A.Vivaldi, G. Gershwino ir kitų žinomų kompozitorių kūryba.

Organizatoriai žada virtuoziškus pasirodymus – štai bajanu grojantis ir žymiajam vokalistui Bobby McFerrenui jau akompanavęs vos 27 metų muzikantas iš Ukrainos Alexander Hrustevich šiuo retu instrumentu atliks ir smuiko bei orkestro partijas A.Vivaldi „Metų laikuose“. Be to, klausytojai turės galimybę išgirsti net du unikalius instrumentus – vienu brangiausių pasaulyje laikomą Gvarnerio smuiką, kuriuo griežia Andrey Baranov iš Šveicarijos, ir žymiojo G.B.Guadagnini Parma smuiką, kurį kaip Hamburge vykusio konkurso nugalėtojas gavo Alexander Gilman iš Vokietijos.

Vaizdo efektais bei netikėtais improvizacijų posūkiais išsiskirs džiazo gitaristo iš Nyderlandų Wimo den Herderio pasirodymas: scenoje ne tik susitiks dvi kartos – jam akompanuos jo tėvas pianistas, tačiau klausytojai turės galimybę ir mėgautis improvizacijomis, kurios bus kuriamos „žaidžiant“ su paties muzikanto pasirodymo įrašais – jie bus transliuojami vaizdo projekcijomis. Šiam atlikėjui žinomumą pelnė legendinio XX amžiaus džiazo pianisto Oskaro Petersono improvizacijų perdirbimai, kuriuos jis atlieka gitara.

Klausytojai turės galimybę mėgautis ir Miroslavo Kultyshevo iš Rusijos, koncertavusio Lietuvoje jau tris kartus, pasirodymu. Kritikų vadinamas pianistu, apdovanotu išskirtiniu muzikalumu ir virtuoziškumu, vos 24-erių metų atlikėjas nuolat koncertuoja solo ir pasirodo su žymiais pasaulio dirigentais – V. Gergievu, V. Aškenaziu, J. Termikanovu. M. Kultyševas festivalio koncertui pasirinko F.Chopino kūrinius, kuriuos jau skambino Paryžiaus, Amsterdamo, Vienos, Maskvos ir Londono koncertų salių publikai.

Festivalyje taip pat pasirodys Lietuvos publikai gerai pažįstamas pianistas Alexei Grynyuk (Didžioji Britanija) bei Lietuvoje debiutuosiantis pianistas Igor Lovchinsky (JAV). Šiame muzikiniame maratone parengtos ir trys kamerinės muzikos programos, kurias atliks pianisto Evgeny Izotov (Rusija) ir smuikininko Andrey Baranov (Šveicarija), pianisto Igor Lovchinsky (JAV) bei smuikininko Alexander Gilman (Vokietija), pianisto Aido Puodžiuko (Lietuva) ir smuikininko Dimos Tkachenko (Ukraina) duetai.

„Naujosios muzikų kartos“ festivalis išsiskirs ir galimybe muzikos studentams mokytis iš kylančių pasaulio muzikantų: festivalio metu vyks pamokos, į kurias norintys dar gali registruotis iki birželio 10 dienos. Beje, susipažinti su klasikine bei džiazo gitaros muzika, jos atlikimo subtilybėmis stebint pamokas organizatoriai kviečia ir visus norinčius: stebėti užsiėmimus bus galima už simbolinį dienos mokestį. Tai galimybė susipažinti su atlikėjais artimiau – pamatyti ir išgirsti juos kuriančius, iliustruojančius, dėstančius, besidalijančius mintimis.

Bilietus į liepos 7 – 16 dienomis vyksiančio festivalio koncertus galima įsigyti „Tiketos“ kasose. Moksleiviams, studentams ir senjorams, taip pat perkant bilietus į penkis festivalio koncertus taikoma 15 proc. nuolaida, perkant į visus koncertus – 20 proc., o perkant daugiau kaip 20 bilietų – taikoma 25 proc. nuolaida. Renginį remia Vilniaus miesto savivaldybė.

„Naujosios muzikų kartos“ vasaros festivalis – liepos 7 – 16 dienomis, Vilniuje „Šokio teatre“ (T.Kosciuškos g. 11). Koncertų pradžia- 20 valandą.

Apie „Naująją muzikų kartą“

Festivalį organizuojanti „Naujoji muzikų karta“ – tai Lietuvos koncertinė organizacija, tarptautiniu mastu pristatanti pasaulinio pripažinimo sulaukusius jaunuosius klasikinės muzikos atlikėjus ir siekianti pateikti aukščiausio lygio klasikinę muziką. Organizacijos tikslas – populiarinti klasikinę muziką, suburiant jaunuosius atlikėjus ir organizuojant jų pasirodymus pasaulio koncertų salėse: nuo Vilniaus iki Londono, Paryžiaus, Niujorko.

„Naujosios muzikų kartos“ vasaros festivalis siekia tapti kasmetiniu vasaros muzikos įvykiu – vasaros muzikos centru, pristatančiu pasaulinio lygio klasikinės muzikos interpretacijas, skleidžiančiu ir populiarinančiu klasikinę muziką visuomenėje ir tokiu būdu pritraukiančiu ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių publiką. Daugiau informacijos: www.nmgfestival.com