Archyvai

Naujo sezono proga – seksualumu alsuojanti „Kazanovos“ premjera

Nuotykių ieškotojas, niekingas sukčius ir laisvamanis? O gal puikus poetas, įžvalgus filosofas ir jautrus muzikantas? Kas iš tiesų buvo Venecijos chuliganas Kazanova? Visus atsakymus į klausimus vilniečiai ir miesto svečiai sužinos jau rugsėjo 27-ąją, kuomet sostinės Ūkio banko teatro arenoje karaliaus Tartu miesto „Vanemuine“ baleto trupė su premjera „Kazanova“.

„Kazanovos“ autorius Davidas Sonnenbluckas – visame pasaulyje garsus belgų choreografas ir prodiuseris. Gyvendamas Briuselyje jis mokėsi pas garsųjį Maurice‘ą Béjart‘ą, nesustodamas šoko, o kartu ir neginčijamai tobulėjo. Nuo Sankt Peterburgo iki Madrido – tokia plati belgo kūrybinių klajonių geografija.

Kalbėdamas apie savąjį „Kazanovą“, režisierius pasakoja, kad kadaise tiesiog perskaitė legendinio nelaimėlio meilužio istoriją ir užsidegė ją perkelti į sceną. Regis, pavyko neblogai, nes apie belgų menininko darbą neužsičiaupdami tarška viso pasaulio kritikai, vertindami „Kazanovą“ kaip puikų šiuolaikinio baleto pavyzdį.

„Man patinka, kad Kazanovos istorija tokia jausminga. Ir kad ją žino visas pasaulis. Tai daro baletą daug artimesnį ir suprantamesnį žmonėms. Taip pat galiu pasakyti, kad mano „Kazanovoje“ nemažai šou elementų – kai kurios jo dalys yra labai sudėtingos techniškai, tačiau Mozarto, Vivaldi muzika bei kvapą gniaužiančio grožio istoriniai kostiumai viską atperka ir vaizdą daro nepakartojamą“, – pasakojo D. Sonnenbluckas. „Kazanovoje“ išvysite net 29 šokėjus, kurie į vieną trupę susirinko iš pačių skirtingiausių pasaulio šalių. Taip pat iš Lietuvos!

Istorinius kostiumus šiam nepamirštamam spektakliui kūrė dailininkas Mare Tommingas. Už šviesų žaismą scenoje atsakingi Imbi Mälk ir Andres Sarv.

Beje, svarbu paminėti, kad „Vanemuine“ teatras, iš kur su D. Sonnenblocku atkeliaus „Kazanova“ – pirmasis istorinis Estijos teatras. Duris jis atvėrė 1865-aisiais. Ugnies nuniokota, karus pergyvenusi ir įvairiausias pertvarkas ištvėrusi meno meka šiandien skambiai vadinama estų baleto namais.