Archyvai

Naujausias Leon Somov & Jazzu darbas „Pretender“ – natūralus ir įkvėptas praeities

Liepos 17 d., Vilnius, Pavasarį trečiąjį „Silence“ gimtadienį pasitikęs neįprastai suskambėjusiu kūriniu „Sugalvoki norą“ duetas Leon Somov & Jazzu turi dar vieną įdomią naujieną. Liepos 19 dieną 13 val. radijo stoties „Power Hit Radio“ eteryje įvyks 80-ųjų skambesį menančio darbo „Pretender“ premjera.

Kaip juokauja patys atlikėjai, į praėjusius dešimtmečius jie nusikėlė gana netikėtai – ieškodami naujų kelių savo kūrybai. „Pretender“ nėra akla kopija to, kas skambėdavo anksčiau – tai nostalgiškas žvilgsnis į devintąjį dešimtmetį, atsiradęs ilgai klausius ir suvokus, kad tai – artima.

„Nebijau sakyti, kad elektroninėje muzikoje pasiekėme jau labai daug, todėl dabar nuo jos norime pailsėti ir pabandyti kai ką nauja“, – pristatydamas pakoreguotus tandemo kūrybinius principus pasakojo prodiuseris Leon Somov. Šiuo metu jo studijoje vis dažniau liejasi analoginių sintezatorių ir semplerių kuriami garsai, mažiau naudojama kompiuterinių efektų, didesnis dėmesys skiriamas repeticijoms dar iki įrašo mygtuko paspaudimo. Jei trumpai – mažiau šlifavimo, daugiau natūralumo.

Patyręs kūrėjas Leon Somov iki šiol visus savo darbus atlikdavo „nuo – iki“, įskaitant ir galutinį kūrinio redagavimą, vadinamą „masteringu“. Šįkart, siekdamas aukščiau minėto asmeninės kūrybos tikrumo, šį etapą patikėjo komandai „Mastering.lt“, taigi „Pretender“ šviežumas įgavo dar vieną prasmę.

Pristatydama naująjį kūrinį teksto autorė Jazzu buvo ypač atvira: „Šioje dainoje pasakoju apie gerą jausmą, užliejantį netikėtai susitikus su nepažįstamu žmogumi, tampančiu tavo sielos draugu, kai nesvarbu, kas jis, bet jautiesi gerai, norisi likti kartu ir nereikia niekur bėgti“.

Jau šį penktadienį Leon Somov & Jazzu „Pretender“ kartu su kitais publikos jau pamėgtais kūriniais atliks daugiatūkstantiniame Varėnos raj. vykstančiame festivalyje „Tamsta Muzika“. Liepos 26-ąją – koncertas kamerinėje sostinės klubo „Studio 9“ aplinkoje, iškart po to – šimtai iškeltų rankų Kauno jachtklube vyksiančiame „Open Air“. Dar vienas festivalis dueto laukia vasaros pabaigoje – rugpjūčio 18-ąją Leonas ir Justė lankysis Karklėje.