Naktinis Vilnius

Vos tik pagalvojus apie bet kokio miesto naktinį gyvenimą, iš karto į galvą šauna mintis apie vakarėlius, klubus ir kitas pasilinksminimo vietas. Tačiau retai kada pagalvojama, jog naktį galima ne tik šokti, bet ir užsiimti kiek netradicine veikla.

Vilniuje netrūksta barų ir panašių vietų, kur su draugais galima šėlti iki ryto. Tačiau bet kuris miesto gyventojas ar svečias juos gali surasti tiesiog vaikščiodamas siauromis miesto gatvėmis. Nuo bohemiškų vyninių iki elektroninės muzikos ritmais pulsuojančių naktinių klubų — viskas yra ranka pasiekiama.

Tačiau subtilesnio skonio tamsaus paros meto mylėtojai irgi neturėtų nusimtinti. Vienas iš įdomiausių dalykų, ką galima nuveikti Vilniuje, yra leistis į naktinę ekskursiją po miesto gatves. Arkikatedra, Gedimino pilis ir vaizdas nuo jos, Rotušės aikštė, Pilies gatvė, Prezidentūra bei gausybė kitų lankytinų vietų pražysta visiškai kitokiomis spalvomis, kai šiuos pastatus apgaubia tamsa.

Kartais Vilniuje vyksta ir kiek keistokų naktinių pramogų. Pvz., neseniai sostinės „SEB“ arenoje vyko naktinis teniso turnyras. Jis prasidėjo 21 valandą nakties ir tęsėsi iki ryto. Renginyje dalyvavo ne tik profesionalai, bet ir mėgėjai, kurie raketėmis gainiojo fosforinį kamuoliuką, o tamsoje skendinti arena buvo įspaūdingai papuošta dirbtine šviesa.

Vienas įspūdingiausių renginių Vilniaus mieste yra jau tradiciniu tapusi „Tebūnie naktis!“. Jau trečius metus iš eilės birželio 21 d. naktį Lietuvos sostinės gatvės pavirsta meno erdvėmis. Naktiniai šokiai, kino seansai apleistuose kiemuose, fantastiško dydžio degančios skulptūros, instaliacijos vandenyje ir gausybė kitų šedevrų neleidžia miestiečiams miegoti visą naktį. Visu tamsiu paros metu veikia muziejai, parodos, vyksta naktiniai spektakliai. Kiekvienas gali pasirinkti pagal savo skonį, o aplankyti šimtus renginių skirtingose miesto vietose yra tikras iššūkis.

Tad pasirinkimas yra tikrai didelis, tereikia tik paieškoti, ką siūlo naktinis Vilniaus gyvenimas. Žinoma, aplankyti barus ir klubus iš tikrųjų verta, ypač turint didžiulę be galo skirtingų vietų pasiūlą. Tačiau reikėtų nepamiršti, jog tamsus paros metas gali būti susijęs ne tik su ėjimu iš vienos pasilinksminimo vietos į kitą.

Būtent tuo Vilnius ir pasižymi — nenuspėjamumu, be galo didele pasirinkimo įvairove ir sugebėjimu pasiūlyti tai, ko trokšta įvairios prigimties sielos. Jei ne kiekvieną dieną, tai bent jau kas savaitę Vilnius pasiūlo kiek netradicinę naktinę pramogą. Nesvarbu, kas tai bebūtų — naktiniai išpardavimai prekybos centre ar didžiulis kultūrinis renginys, miestas alsuoja savu ritmu, kurį pajusti gali kiekvienas.

 

Griežtai draudžiama portale „Vilnius by night“ paskelbtą informaciją naudoti kitose svetainėse ar tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti vilniusbynight.lt kaip informacijos šaltinį.
Portalo „Vilnius by night“ administracija komentarų neredaguoja ir už juos neatsako. Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įstatymais, šalinsime  tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, vulgarūs, šmeižiantys, įžeidinėjantys privačius ir viešus asmenis, pasirašyti kito asmens vardu, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams ar kitaip pažeidžia įstatymus.