Archyvai

Naktinis Vilniaus gyvenimas žavi užsienio studentus

Pastaruoju metu į Lietuvą atvyksta daug užsieniečių, kurie studijuoja arba dirba, dažniausiai Vilniuje. Todėl jie yra pakankamai geras indikatorius, ar Vilniaus naktinis gyvenimas yra pakankamai audringas. Apie tai pasikalbėjome su Lietuvoje studijuojančiu iš Austrijos Atvykusiu Alexu Bohmu. Jis sutiko pasidalinti savo patirtimi Lietuvos sostinėje, tuo kas jam čia patinka ir tuo, kas kelia nuostabą.

Vilnius buvo pagrindinis pasirinkimas. Kitaip negu dauguma į Lietuvą atvykstančių studentų iš užsienio, Alexas puikiai žinojo, kur važiuoja. „Vilniuje studijuoti norėjau jau seniai. Aš labai domiuosi Baltijos valstybėmis, jų istorija be galo įdomi ir turtinga. Vilniuje lankiausi ne vieną kartą, esu pabuvojęs ir Kaune, Nidoje. Taip pat aplankęs kaimyninių Baltijos šalių sostines – Rygą bei Taliną. Tad pasitaikius galimybei važiuoti mokytis į Lietuvą buvo visiškai nesunku apsispręsti.“ „Man čia labai patinka. Kai nesi visiškai „žalias“, šiek tiek išmanai šalies kultūrą, moki susikalbėti lietuviškai, nebesijauti taip toli nuo savo gimtinės. Kiekviena diena čia yra naujas atradimas. Stengiuosi sukaupti kuo daugiau žinių apie Vilnių ir Lietuvą, nes studijos greitai baigsis ir turėsiu važiuoti namo. O gal ir ne. (juokiasi – red. Pastaba).“,- kalbėjo Alexas. Apskritai svečias iš Austrijos neatrodo, kad čia būtų gyvenęs vos tik apie mėnesį. Jis daug žino apie Lietuvos istoriją, kunigaikščius, karus, okupacijas. Pusė pokalbio vyksta lietuvių kalba, kita pusė – angliškai. Akivaizdu, jog Alexas yra tikras Lietuvos „fanatikas, jeigu taip galima pasakyti.

Lietuva pažadino norą linksmintis. Bet ne vien tik mokytis jaunimas vyksta į „Erasmus“. Neatsiejama šių studentų mainų dalis yra jau legenda tapę vakarėliai. Paklaustas, ar užtenka laiko studijoms, Alexas buvo santūrus. „Žinoma, kad užtenka. Čia buvo pagrindinis tikslas, kodėl atvykau – daugiau sužinoti apie lietuvišką kultūrą, kurią ir taip jau gana gerai išmanau.“ „Bet vis dėlto turiu pripažinti, kad po ilgo laiko vėl pradėjau lankytis naktiniuose klubuose. Austrijoje buvau jau praradęs šį pomėgį. Viskas atrodė nusibodę, nuobodu ir kvaila. Tačiau atvykus į Lietuvą tarsi kažkas pasikeitė. Dabar neįsivaizduoju savaitgalio be audringo vakarėlio „Prospekto Pub“ ar „Gravity“. Toks jausmas, kad gyvenu visiškai kitaip. Anksčiau niekada nesibastydavau gatvėmis, neidavau per barus ir grįždavau namo apie 2 valandą, o ne paryčiais. Dabar kartas grįžtu namo tik po kelių dienų“,- atviro Alexas.

Lietuvoje linksmintis daug pigiau negu Vakarų Europoje. Visi turi savų prioritetų, kiekvienam reikia skirtingų kriterijų, kuriais pasižymėtų vieta, į kurią einama. Alexas šiuo klausimu irgi nėra išskirtinis. „Man svarbiausia naktį einant pasilinksminti yra tai, kad nereikėtų permokėti už suteikiamas paslaugas. Jeigu baras arba klubas yra labai brangus, aš ten neinu. Vakarų Europoje dažniausiai aš neišgalėdavau linksmintis tokiose vietose. Tačiau Lietuvoje man labai patinka tai, kad čia daug pigiau. Per vakarą gali išleisti apie 70 litų (apie 20 eurų – red. Pastaba) ir iš tikrųjų prabangiai pašėlti. Aš anksčiau sau negalėdavau to leisti, bet kol kas Lietuvoje tikrai jaučiuosi gerai.“ Pašnekovas išvardino keletą savo mėgstamiausių vietų, kurias jau spėjo aplankyti. „Yra kelios vietos, kur man tikrai patinka. Kiekvienas „Erasmus“ studentas turėtų išbandyti „Prospekto Pub“ Gedmino prospekte. Čia susirenka daug užsieniečių, bet būna ir lietuvių. Labai smagi vieta, daug teminių vakarėlių, man ten patinka. Taip pat mėgstu „Helios“, „Gravity“ klubus. Ten labai gera muzika, puikūs didžėjai. Vakarėliai vyksta iki pat ryto, kartais tenka išeiti jau gerokai prašvitus.“ „Man labai patinka, kad padavėjos ir barmenai Lietuvoje puikiai atlieka savo darbą. Jie šypsosi, visada yra paslaugūs. Dauguma iš jų moka angliškai, o vieną kartą iš tikrųjų nustebau, kai mane užkalbino vokiškai. Retai kada taip pasitaiko, bet buvo labai smagu. Padavėjai palikau labai didelius arbatpinigius, niekad nesu buvęs toks dosnus“,- kalbėjo austras su šypsena veide.

Taksistas buvo nuvežęs į kitą miesto galą. Paklaustas apie sunkumus, su kuriais susiduria Vilniuje, Alexas negalėjo pasakyti nieko, kas jam keltų didelių problemų. Tik papasakojo gana įdomią istoriją su taksistu. „Kai tik atvykau į Lietuvą, susipažinau su keliais žmonėmis iš Italijos ir Vokietijos. Penktadienio vakare mes nusprendėme išeiti pasilinksminti. Po vakarėlio išsikvietėme taksi. Tada mano draugai pajuokavo, kad aš labai gerai moku lietuviškai todėl turiu taksistui paaiškinti, kur mus nuvežti. Be abejo, po trankaus vakarėlio sunku kalbėti užsienio kalba, ypač lietuviškai. Man gana sunkiai sekėsi paaiškinti, kur mums reikia nuvykti, kol galų gale pasirodė, kad taksistas suprato. Važiavome pakankamai ilgai ir kai atėjo laikas išlipti, supratome, kad tai ne ta vieta, kur mūsų namai. Tada kiek sunerimome ir pradėjome su taksistu kalbėti angliškai. Tuomet jis puikiai suprato, kur mus reikia nuvežti. Nors ir sumokėjome už naktinį pasivažinėjimą nemenką sumą pinigų, vis dėlto buvo gana linksma. Tiesiog daugiau lietuviškai taksistui nebandžiau nieko aiškinti, visada išsiversdavau su anglų kalba.“,- savo įspūdžiais dalinosi Alexas.

 

Griežtai draudžiama portale „Vilnius by night“ paskelbtą informaciją naudoti kitose svetainėse ar tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti vilniusbynight.lt kaip informacijos šaltinį.
Portalo „Vilnius by night“ administracija komentarų neredaguoja ir už juos neatsako. Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įstatymais, šalinsime  tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, vulgarūs, šmeižiantys, įžeidinėjantys privačius ir viešus asmenis, pasirašyti kito asmens vardu, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams ar kitaip pažeidžia įstatymus.