Archyvai

„Miss Sheep“ apie muziką: „Ši meilė turbūt vienintelė pasaulyje, kuriai nelemta pasibaigti“

Jauna, ambicinga, siekianti savo tikslų, gyvenanti muzika – taip galima apibūdinti atlikėją Dovilę Filmanavičiūtę, alternatyvios muzikos mėgėjams geriau pažįstamą kaip „Miss Sheep“. Po darbų reklamos agentūroje Dovilė lekia išsikrauti į įrašų studiją. Muzika, anot atlikėjos, „turbūt vienintelė meilė pasaulyje, kuriai nelemta pasibaigti“. Prieš pusantrų metų ėmę kurti muzikos istoriją drauge su Viliumi Tamošaičiu („Gerai Gerai“), šiemet jiedu planuoja įrašyti debiutinį albumą bei sukurti klipą.

 Kaip susibūrė „Miss Sheep“ ir „Gerai Gerai“ duetas?

Mudu su Viliumi „Gerai Gerai“ susitikome 2008-ųjų rudenį, kai „15min“ ruošėsi švęsti savo trečiąjį gimtadienį. Tada dar dirbau žaliojoje redakcijoje (Dovilė ilgą laiką dirbo „15min“ redakcijoje – aut. past.). Tiesiai per aplinkui paprašėme Viliaus, kaip garso režisieriaus, pagalbos įrašinėjant „Žalią dainą“. Mudu iškart pajutome kūrybinę chemiją ir susitarėme nepamiršti vienas kito po tų darbinių įrašų. Paskui viskas rutuliojosi labai natūraliai. Galiausiai – gimė pirmasis ir labai mylimas „Slow“, na, ir muzikinė istorija tęsiasi iki šiol…

 

Tačiau ant scenos jums talkina ir daugiau žmonių…

Į sceną šiuo metu lipame trise: aš, Vilius ir mūsų būgnininkas Sergejus. Prieš tai, Sieras ilgus metus grojo grupėje „Inculto“. Labai didžiuojamės, kad jis sutiko prisijungti prie mūsų. Prie garso pulto mums gelbėja Kazys. Labai nuoširdus ir atsakingas vaikis.

Nenoriu prisikalbėti, bet tikrai tikiu, kad ant scenos kažkada mums talkins ne vienas puikus muzikantas. Mes stengiamės tobulėti ir nuoširdžiai bandome tobulinti savo skambesį.

Galėtum pasvarstyti apie Lietuvos muzikos padangės alternatyvios muzikos atlikėjų, tokių kaip tu ir „Gerai Gerai“, „Golden Parazyth“, Migloko ir kt. perspektyvas?

Įdomu, ko tokie alternatyvios muzikos atlikėjai tikisi iš Lietuvos padangės. Mudu su Viliumi ramiai dirbame savo tiesioginį darbą, o po jo išsiliejame studijoje. Kai negalvoji apie galimybes, perspektyvas, galvoje lieka daugiau vietos kūrybai. Dar džiaugiamės, kad mums nereikia laužyti galvos dėl to, už ką valgysime kitą savaitę ar kas sumokės už mūsų butus.

Aš negaliu kalbėti už kitus muzikantus. Į kito kailį neįlįsi. Mes – kūrybininkai ir niekas neturi teisės griauti mūsų iliuzijų, įsitikinimų, nes tuo pačiu sugriaus ir mūsų laimę, pasitikėjimą savimi. Tačiau, jei nuoširdžiai, aš nemanau, kad Lietuvoje yra galimybių ir perspektyvų. Bent jau ne tokių, apie kokias svajoja visi jauni žmonės.

Didžiulės scenos, minios gerbėjų, kelionės, kosminės studijos, pamokos… Kol kas, čia visi bando sukti kažkokį versliuką. Kuo daugiau, kuo greičiau, kuo pigiau. Kaip bebūtų keista, net ir alternatyvios muzikos padangės atstovai. Paskui garsiai postringauja apie tai, kokie jie neva tai inovatyvūs ir kaip deda į kaulus šūdinam popsui. Aš ne už tai.

Labiau palaikau tuos, kurie tikrai gyvena muzika ir daug apie tai nešneka, nes muzikai nereikia advokatų. Kuriems nesvarbu, ką jie gauna, daug svarbiau, ką duoda. Ir tokių Lietuvoje tikrai yra. Štai tokius žmones aš gerbiu. Štai šiems žmonėms aš linkiu kuo daugiau ieškoti, nebijoti bent trumpam palikti Lietuvą, bandyti, eksperimentuoti. Tik taip mes kažko pasieksime ir būsime įdomūs pasauliui.

Kaip ten bebūtų, tai tik mano asmeniniai pamąstymai, kuriais tikrai nenoriu paneigti, kad mudu su „Gerai Gerai“ nesvajojame būti įvertinti ar gyventi vien tik iš muzikos. Svajojame. Tik norime atsiriboti nuo tos vertybių krizės, kuri dabar kamuoja žmones. Te neįsižeidžia nė vienas.

Kaip apskritai pradėjai dainuoti?

Paskutiniais gimnazijos metais staiga mano muzikos mokytoja sušuko: „Ji dainuoja!“ Skaudančia širdimi, kad taip vėlai pradėjau, greit savo mokyklinę karjerą baigiau. Keletas pasirodymų aktų salėje, „Dainų dainelė“ ir tiek žinių. Ta pati mokytoja, išleistuvių vakarą man įdavė pradėtą pildyti nuotraukų albumą su prašymu koncertų akimirkas klijuoti į jį ir toliau. Tas albumas ilgai dulkėjo mano tėvų namuose. Manau, kad po tų pusantrų metų su Viliumi, jau reikėtų nusipirkti ir antrą tokį…

Kiek dėmesio skiri sceninei išvaizdai?

Šiuo klausimu man šiek tiek sunku. Aš nesu iš tų merginų, kurios turi tą slaptą šeštąjį jausmą ir sugeba atrodyti pritrenkiamai vos pajudinusios mažąjį pirštuką. Štai, kodėl dažnai man prireikia pagalbos. Ir ačiū Dievui, aš turiu nerealių draugių, kolegių, kurios tai vieną akį prieš koncertą padažo, tai plaukus pašukuoja, tai suknelę išrenka, tai batukus paskolina. Kiek jos visos dėmesio skiria man, tiek aš jo skiriu sceninei išvaizdai…

""

O kodėl „Miss Sheep“?

Iš simbolių žodyno: avis dažniausiai laikoma nekalta kvaila būtybe, vilkui lengviausiai pasiekiamu grobiu. Vieną seniausių žmonijos naminių gyvulių avį turėjo saugoti piemenys, tad ji įkūnijo bėjėgiškumą prieš visus priešus. Taigi, viskas labai puikiai dera tarpusavyje – man patinka nekaltos avies vaidmuo, be to, Vilius gerai įkūnija piemenį. Jei rimtai, draugai mane jau seniai šaukia Avele. Scenoje tapti „Miss Sheep“ buvo lengviausias sprendimas. Juk staiga nepavirsiu kažkuo kitu…

Ar vis dar rašai BLOG`ą www.avele.lt? Kaip jis susijęs su tavo pravarde?

Aš jo jau senokai neberašau. Po ketverių metų jis tiesiog man pabodo. Rašymas – dar viena mano aistra. Tačiau tas BLOG`as buvo per daug asmeniškas. O šiuo metu užsiiminėti skalbinių džiaustymu virtualioje erdvėje aš tiesiog neturiu laiko. Visą jį suryja darbas, muzika, artimi dūšiai žmonės ir kiti širdžiai mieli užsiėmimai. Su mano pravarde blogas „Išprotėjusios avys naktį skaičiuoja iki milijono“ susijęs tuo, kad iš jo ta pravardė ir prilipo. Puikus bičiulis prilipino. Ačiū jam už tai.

Kuo dabar gyveni?

Ruduo – gėrybių metas! Tai reiškia, kad reklamos agentūroje yra nemažai darbo, po kurio turiu skuosti į studiją ar sutvarkyti krūvas kitų reikalų. Ir dar labai norėčiau atostogų! Normalių! Pirmą kartą per dvejus metus…

Kalbant apie rudens gėrybes. Buvo pasirodę pranešimų, kad su „Gerai Gerai“ planavote rudenį išleisti albumą. Kada gerbėjai galės jį išvysti muzikos prekių parduotuvių lentynose?

Kaip bijau prisikalbėti… Judam į pabaigą. Tuo pačiu, ruošiamės filmuoti pirmąjį klipą. Gal aš geriau nieko nesakysiu, kad paskui viskas it muilo burbulas nesubliūkštų?

Duokit mums mėnesį kitą.

Bent trumpai užsimink, koks tai bus albumas?

Užtenka vieno žodžio – pirmasis.

Ką galėtum padaryti dėl muzikos?

Mudvi viena dėl kitos nuolat stengiamės. Svarbiausia, kad abi nesikankiname. Šita meilė turbūt vienintelė pasaulyje, kuriai nelemta dėl vienokių ar kitokių aplinkybių pasibaigti. Neduok Dieve.

 ""

Nuotraukos iš asmeninio archyvo

Informacija © Vilnius by Night. Griežtai draudžiama kopijuoti bei platinti be vilniusbynight.lt sutikimo.