Archyvai

Menas išskirtinėse erdvėse: Vilniuje skambės liutnios dainos iš Renesanso ir Baroko laikų

Į Lietuvą sugrįžta žymiausia lietuvių liutnios atlikėja – Elena Čičinskaitė, šiuo metu gyvenanti Italijoje ir aktyviai koncertuojanti visoje Europoje. Vilniuje garsioji liutnininkė koncertuos kartu su įvairių tarptautinių festivalių ir muzikinių projektų dalyve, charizmatiškąja vokaliste Nora Petročenko.

Gegužės 13 d. autentiškoje PIANO.LT koncertų salėje skambės skirtinguose Vakarų Europos regionuose gimusios liutnios dainos iš Renesanso ir Ankstyvojo Baroko laikų. Šis koncertas pristato VšĮ „Art Gate“ organizuojamų koncertų ciklą „Menas išskirtinėse erdvėse“.

Vakaro programoje – žymiausių šio žanro atstovų – brito John Dowland, italų Marchetto Cara, Giulio Caccini dainos, taip pat Robert Jones, Giovanni Girolamo Kapsberger, Henry Purcell bei žymios šiuolaikinės lietuvių kompozitorės Ramintos Šerkšnytės kūriniai.

Apie liutnią

Liutnia yra vienas iš nedaugelio muzikos instrumentų, kuris išliko nepakitęs jau keletą šimtmečių. Renesanso ir Baroko epochomis liutnia buvo laikoma ir prestižiniu, ir populiariuoju instrumentu. Liutnia skambėjo garsiausiuose didikų dvaruose Anglijoje, Prancūzijoje, Italijoje ir kt. šalyse. „Renesanso karaliene“ tituluojamas instrumentas akomponavo dainas bei šokius liaudies šventėse, smuklėse, muzikuojant namie su draugais.

Savo išskirtinumu, senomis giliomis tradicijomis ir grojimo ypatumais liutnia vienija renesanso muzikos gerbėjus visame pasaulyje.

Apie atlikėjas

Elena Čičinskaitė pirmoji pasiryžo atgaivinti istorinio instrumento – liutnios – repertuarą Lietuvos scenoje. Liutnios ir senosios muzikos atlikimo E. Čičinskaitė mokėsi Milane ir Pavijoje (Italija), o šį rudenį atlikimo meno doktorantūros muzikantė išvyksta studijuoti į York’o Universitetą Anglijoje. E. Čičinskaitė aktyviai koncertuoja, grodama renesanso liutnia, teorba ir barokine gitara įvairiuose senosios ir kamerinės muzikos festivaliuose Italijoje, Lietuvoje ir kitose šalyse.

Nora Petročenko vokalo meistriškumo mokėsi iš tokių žymių muzikų, kaip Kevin Smith, Helmuth Rilling, Rolandas Muleika, Herman Max, Rinaldo Alessandrini, Bo Holten, Roberto Gini ir kt. N. Petročenko yra nuolatinė šiuolaikinės muzikos festivalių „Gaida“, „Permainų muzika“, „NOA“, „Druskomanija“ dalyvė. Šiuo metu dainininkė aktyviai koncertuoja Prancūzijos teatro „T&M” šiuolaikinės operos pastatymuose Prancūzijoje, Ispanijoje, Portugalijoje.

Baroko muzikos liutnios dainų vakaras „Evening Hymn“, iš ciklo „Menas išskirtinėse erdvėse“, gegužės 13 d., 19 val., PIANO.LT koncertų salėje, Vilniuje. Bilietai po 20 Lt. Bilietus galima įsigyti internetu www.tiketa.lt ir visose „Tiketos“ kasose.

Elenos Čičinskaitės atliekamų liutnios kūrinių galite pasiklausyti atlikėjos tinklapyje.