Archyvai

Luizianos saulės subrandintą bliuzą Larry Garneris su grupe pristatys Vilniuje

Tradicinio bliuzo atlikėjas Larry Garneris gimė 1952 m. Jis augo bei brendo kaip asmenybė, ir kaip muzikantas JAV pietuose Luizianoje – vietoje, kur formavosi dauguma juodojo bliuzo krypčių ir kur save atrado nemažai didžiųjų bliuzo meistrų. Iš šalia Larry Garnerio vaikystės namų Baton Rouge miestelyje esančios bažnyčios sklindanti gospel muzika ypač paveikė jo būsimąjį grojimo stilių.

Tėvai buvo prieš sūnaus pasirinkimą muzikuoti, bet groti jaunuolį pastūmėjo iki pusės paralyžuotas jo dėdė Georgas, turėjęs savitą grojimo stilių, kurį pats Larry prilygino bliuzo legendos Jimmy Reedo grojimui. Dėdės skatinamas jaunasis Larry grojo bažnyčios ansamblyje.

Profesionalią muzikinę karjerą būsimasis bliuzo virtuozas pradėjo grįžęs iš karinės tarnybos Korėjoje. Tai buvo aštuntojo dešimtmečio vidurys – liūdnos dienos bliuzui. Visur karaliavo disco muzika, todėl Larry dienomis dirbo, o vakarais savo grojimo gitara techniką tobulindavo garaže. Kartais prisidurdavo pinigų pagrodamas vestuvėse ar Amerikos legiono koncertuose, bet viešų pasirodymų gausa, kaip ir daugelis to meto bliuzo meistrų, pasigirti negalėjo.

Larry Garneris koncertuodavo drauge su jau pripažintais bliuzo meistrais, tokiais kaip Silas Hoganas, Whisperingas Smithas, Arthuras Kelly ir Rafulas Nealas, todėl praėjo tikrai gerą gyvo grojimo mokyklą. Jis grodavo vakarais Naujojo Orleano Bourbon gatvės klubuose, o dienomis dirbdavo, bet ilgai taip tęstis negalėjo. Kaip vėliau Larry prisipažino, „nebegalėjau deginti žvakės iš abiejų galų“. Lietuviškai tai reiškia nerealizuojamą galimybę vienu metu sėdėti ant dviejų kėdžių. O kai po vieno pasirodymo scenoje žymus bliuzo atlikėjas Kenny Nealas įsiūlė dar vieną taurelę, užuot ryte ėjus į darbą, Larry Garner apsisprendė susieti savo gyvenimą tik su bliuzu.

Tikroji kūrybinė sėkmė Larry aplankė pasirašius sutartį su britų įrašų studija JSP, kurios klientais buvo Buddy Guy, Professor Longhair, Jimmy Witherspoon ir kt. Jau pirmasis 1994 metų jo albumas „Too Blues“ buvo tikras įvykis bliuzo rinkoje ir atvėrė jam koncertinių salių duris. Viso Larry Garneris įrašė 8 albumus. Pažymėtina, kad visų jų leidėjas buvo Europos leidybinės kompanijos, kurios ypač atsargiai renkasi bliuzo atlikėjus, nes šis muzikos stilius Europoje turi ne tokias gilias tradicijas kaip JAV.

2008 metais Larry Garneris sėkmingai išsigydė sunkią ligą. Tai įkvėpė jį įrašyti kol kas paskutinį albumą „Here Today Gone Tomorrow“. Naujos dainos įrodo, kad muzikantas yra kupinas energijos ir idėjų, kurias įgyvendina keliaudamas po visą pasaulį ir skleisdamas bliuzo dvasią šio muzikos stiliaus gerbėjams. Larry Garnerio ir jo grupės koncertas įvyks 2011 m. vasario 2 d. Vilniuje, klube „New York“. Bilietus į šį renginį galima įsigyti visose „Tiketa“ kasose. Renginio pradžia 19 val.