Archyvai

Lietuviai rekordiniu greičiu šluoja bilietus į užburiantį „Cirque du Soleil“ šou

Vos per dešimt pirmųjų viešosios prekybos bilietais į brangiausio pasaulyje šou rengėjo „Cirque du Soleil“ spektaklį „Saltimbanco“ dienų nupirkta trečdalis bilietų. Neįtikėtinus triukus, kuriuos atlieka profesionaliausi pasaulio artistai, Vilniaus „Siemens“ arenoje gruodžio 15-17 dienomis galės išvysti tik 10 tūkst. žiūrovų.

„Šiek tiek nerimavome ar pasaulinį pripažinimą pelnęs cirkas yra pakankamai žinomas Lietuvoje ir ar bilietai bus perkami taip iš anksto, likus daugiau nei pusei metų iki jo šou Lietuvoje. Tačiau puiki prekybos pradžia pademonstravo, jog Lietuvos žiūrovai nori ir laukia kokybiškų renginių, be to, brangiausio pasaulyje šou spektaklį čia, Lietuvoje, bus galima pamatyti už mažesnę kainą nei tarkime Las Vegase ar kituose didžiuosiuose pasaulio miestuose“, – sako „Seven Live“ generalinis direktorius Juras Vėželis.

Bilietai į kvapą gniaužiantį, kupiną magijos ir adrenalino spektaklį „Saltimbanco“ Lietuvoje kainuoja nuo 135 iki 405 litų. Tuo tarpu bilietų į kas vakarą Las Vegase vykstančius „Cirque du Soleil“ šou kainos prasideda nuo 200 litų, t.y. 30 proc. brangiau.

Renginio organizatoriai pastebi, jog aktyviausiai bilietus perka sostinės gyventojai, tačiau šou aktyviai domisi ir kitų miestų kokybiškų renginių mėgėjai. Be to, sparčiausiai mažėja brangiausių bilietų.

„Kol kas tendencija tokia, jog populiariausi – brangesnių kategorijų bilietai. Žmonės nori sėdėti arčiausiai scenos ir mėgautis kiekviena šou artistų dovanojama akimirka. Tačiau galiu garantuoti, kad iš bet kurios arenos vietos veiksmas scenoje bus puikiai matomas, kadangi vieną pasirodymą stebės tik 3300 žiūrovų. Arena virs maža, jaukia, paslaptingumo ir magijos užtvindyta sale“, – tikino J. Vėželis.

Pirmą kartą Lietuvoje apsilankysianti „Cirque du Soleil“ trupė atvyks iš gastrolių po Australiją, Naująją Zelandiją ir Rusiją. Po trijų pasirodymų Vilniuje artistai keliaus į kitas Baltijos šalių sostines – Rygą ir Taliną.

„Saltimbanco“ – tai techniškai sudėtingiausias ir „Cirque du Soleil“ vizitine kortele tapęs pasirodymas. Tarptautinį „Saltimbanco“ šou, kuriame galima išvysti neįtikėtinus akrobatinius bei sunkiai įsivaizduojamus atletinius pasirodymus, kuria artistų ir muzikantų trupė, kurią sudaro 51 narys iš daugiau nei 20 skirtingų valstybių. Šio šou tikslas – pavergti ir sužavėti. O žavėtis tikrai yra kuo: techninės artistų žinios, neabejotinas talentas bei patirtis puikiai dera su įspūdingais kostiumais, efektingu apšvietimu, nuostabia nuotaika, kerinčia muzika ir ore tvyrančia magija.

Tai šou, kuriame susipina teatras, sudėtingiausi ir pavojingiausi cirko triukai, šokis bei gyvai 5 muzikantų ir 2 dainininkų atliekama muzika. Muzikantai seka kiekvieną artisto judesį ir užtikrina judesio ir muzikos sinchroniškumą. Be to, dainos atliekamos specialiai šiam šou sukurta kalba, kuri yra įvairių pasaulio kalbų samplaika. „Saltimbanco“ – tai reginys, kokio jūs tikriausiai dar nematėte, o kai pamatysite, nepamiršite visą gyvenimą.

„Cirque du Soleil“ spektaklį „Saltimbanco“ Vilniuje organizuoja didžiausiai šalyje pramogų verslo kompanijų grupei „SEVEN Entertainment“, vienijančiai įvairiose pramogų srityse pirmaujančias Lietuvos bendroves, kurios užsiima arenų valdymu, renginių organizavimu ir bilietų platinimu, priklausanti bendrovė „SEVEN Live“.

Apie „Cirque du Soleil“

Kanados cirko „Cirque du Soleil“ istorija prasidėjo 1984 m., kuomet jo įkūrėjo Guy Laliberte bei 20 gatvės artistų komanda surengė pasirodymą 450-asias Kanados atradimo metines švenčiančiame Kvebeko mieste. „Cirque du Soleil“, pradėję su 73 darbuotojais, šiandiena turi 5 tūkst. darbuotojų, iš kurių daugiau nei 1 300 yra cirko artistai iš beveik 50 skirtingų valstybių. „Cirque du Soleil“ kuriamus stebuklingus pasirodymus 300 pasaulio miestų šešiuose kontinentuose jau matė daugiau nei 100 mln. žiūrovų.