Archyvai

Lietuvai skirtame vaizdo klipe Jurga sujungia praeitį ir naujuosius laikus

Tarp dviejų valstybinių švenčių – Mindaugo karūnavimo ir Žalgirio mūšio 600 metų sukakties – dainininkė Jurga pristato Lietuvai skirtą savo kūrinio „Seniai toli“ vaizdo klipą. Nuo šiandien šį vaizdo klipą galima išvysti „YouTube“ svetainėje internete, netrukus jis bus parodytas ir televizijos kanaluose.

Vaizdo klipas „Seniai toli“ yra paremtas Lietuvos istoriniais įvykiais ir skirtas mūsų šalies žmonėms ir mūsų valstybei. Šią savaitę Lietuva mini Žalgirio mūšio jubiliejų – 1410 metais šalia Griunvaldo (dar vadinamo Griunfeldu) tarp jungtinių Lietuvos ir Lenkijos pajėgų bei Kryžiuočių ordino įvykęs mūšis baigėsi kryžiuočių sutriuškinimu. Naująjame vaizdo klipe atspindimi įvykiai iš Lietuvos istorijos, tarp jų ir Žalgirio mūšis.

Pasak Jurgos, kūrinio „Seniai toli“ negalima pavadinti pop stiliaus daina, o greičiau muzikiniu pasakojimu, kuriame kalbama apie tai, kaip žvelgiant iš amžių perspektyvos jaučiasi mūsų šalyje gyvenantis žmogus. Šią dainą ir vaizdo klipą sudaro dvi dalys, kuriose sujungiama senovė ir naujieji laikai.

Vaizdo klipą „Seniai toli“ režisavo ir animaciją sukūrė vaizdo menininkas Antanas Skučas, prieš kelerius metus dalyvavęs sukuriant vaizdo projekcijas ir Jurgos koncertiniam turui „Instrukcija“.

„Seniai toli“ kūrybinio sumanymo įgyvendinimas iš viso užtruko beveik dvejus metus – dainos įrašai buvo pradėti 2008 metų vasarą. Pirmoji kūrinio dalis įrašyta Vilniuje, Katedros požemiuose, kur prasidėjo Lietuvos valstybė, buvo karūnuotas karalius Mindaugas, o dabar ilsisi kunigaikščio Aleksandro, Žygimanto Augusto žmonų Elžbietos ir Barboros Radvilaitės palaikai, urna su kunigaikščio Vladislovo Vazos širdimi.

Kad sėkmingai pavyktų atlikti įrašus Katedros požemiuose kelioms valandoms buvo įrengta nedidelė įrašų studija, tad pirmoji kūrinio „Seniai toli“ dalis savo skambesiu yra autentiškai senovinė. Antroji dalis – išsiveržianti iš požemio, moderni ir tikinti ateitimi – įrašyta įrašų studijoje 2009 metais. Aranžuotę šiam kūriniui sukūrė Jurgos grupės klavišininkas Marius Leskauskas, kontrabosu grojo Arnoldas Gurinavičius, gitara – Jurgos grupės muzikantas Romas Rainys.

Muziką ir žodžius dainai „Seniai toli“ parašė Jurga. Pasak dainininkės, ji jau kurį laiką svajojusi išreikšti savo patriotiškumą. Kai gimė šios dainos sumanymas, tuo metu Lietuva ruošėsi artėjančiam savo vardo tūkstantmečiui, todėl patriotinės Jurgos mintys ir pavirto šia daina. Kelis kartus Jurga šį kūrinį yra atlikusi savo soliniuose koncertuose. Daina „Seniai toli“ kaip paslėptas kūrinys yra išleistas naujausiame jos albume „+37° (Goal of Science)“.

Režisieriaus Antano Skučo teigimu, vaizdo klipas, taip pat kaip ir daina, susideda iš dviejų skirtingų dalių: vienos miglotos ir paslaptingos, o kitos skaidrios ir pakilios. „Pagrindinė kūrinio mintis yra dabarties ir praeities simbolinis sujungimas. Tai leidžia ne tik mums patiems pasijusti praeities įvykių dalimi, bet ir suprasti, kad šiandien mes kuriame savo ateitį“, – sakė menininkas.

Vaizdo klipe yra gausu simbolių, įvairių istorijos elementų, kai kurie jų gali būti sunkiai pastebimi, todėl Antano Skučo nuomone, žiūrovui bus įdomu jų ieškoti ir juos atrasti.

Šis projektas įgyvendintas asmenine jo dalyvių iniciatyva ir lėšomis. „Siekėme sukurti tokį kūrinį, kuris skatintų lietuvių pasididžiavimą savo šalimi ir istorija. Didelė padėka visiems prisidėjusiems prie šio sumanymo ir pavertus jį realybe“, – sakė vienas šio projekto įgyvendintojų, kompanijos M.P.3 vadovas Vaidas Stackevičius. „Džiaugiamės galutiniu rezultatu ir su pasididžiavimu pristatome jį Lietuvos žmonėms“.

„Seniai toli“ yra septintasis Jurgos vaizdo klipas ir pirmasis per pastaruosius dvejus metus. Prieš kelerius metus už vaizdo klipus „Instrukcija“ ir „5th Season“ Jurga buvo apdovanota MTV geriausio Baltijos šalių atlikėjo prizu.

 

Vaizdo klipas „Seniai toli“:

Nuotraukose kadrai iš vaizdo klipo „Seniai toli“ (Antano Skučo nuotr.)