Archyvai

Lankstusis etiopas Kiros Hadgu: aš tiesiog myliu Lietuvą!

Apie trejus metus Lietuvoje gyvenantis etiopas Kiros Hadgu – vienas iš septynių žmonių planetoje, galinčių atlikti sudėtingiausius triukus su savo kūnu. Juos pademonstravęs televizijos projekte „2 minutės šlovės“ vaikinas mūsų šalyje maudosi šlovės spinduliuose ir pripažįsta, kad, nors daug keliauja, be Lietuvos ilgiau kaip mėnesį negali ištverti.

Lietuvių kalbos išmoko pats

Etiopijos cirko artistas į Lietuvą kaip turistas atvyko būdamas 19 metų, tačiau greitai nusprendė čia pasilikti visam laikui. Dažnam užsieniečiui lietuvių kalba sunkiai įkandama, tačiau maždaug trejus metus Lietuvoje gyvenantis K.Hadgu lietuviškai kalbėti ir rašyti išmoko nelankydamas jokių kursų.

„Nusipirkau knygą, kompiuterinę programą ir mokiausi pats. Aišku, žmonės mane kartais pataiso“, – sako vaikinas.

Vis dėlto K.Hadgu prisipažįsta, kad lietuvių kalbos išmokti nebuvo lengva: „Sudėtinga, bet man labai patinka ši kalba, todėl greitai išmokau“, – paslaptį atskleidžia žavusis Kiros.

Viena iš priežasčių ilgiau užsibūti mūsų šalyje buvo Kiros širdį suvirpinusi meilė. Cirko artistas iš Etiopijos buvo vedęs lietuvaitę, tačiau santuoka greitai iširo. Devynis mėnesius vienišaujantis K.Hadgu teigia, kad dabar naujiems santykiams jis nėra pasirengęs, nors susirasti merginą Lietuvoje egzotiškos išvaizdos vaikinui, paties tvirtinimu, nėra sunku.

Nori priblokšti lietuvius

Daugelis lietuvių K.Hadgu pirmą kartą išvydo televizijos projekte „2 minutės šlovės“. Čia vaikinas savo pasirodymu nustebino ne tik komisiją, bet ir žiūrovus. Vieniems žavusis etiopas sukėlė susižavėjimą, kitiems – neigiamų emocijų, tačiau abejingų jam neliko.

Daugeliui atrodo, kad darydamas įvairius triukus Kiros patiria skausmą, tačiau cirko artistas tikina, kad taip nėra.

„Jei man skaudėtų, nedaryčiau to. Man visiškai lengva ir darydamas triukus, nieko nejaučiu“, – tikina jis.

Žinoma, repeticijų ir pasirodymų metu pasitaiko patempimų ar išnarinimų. Vis dėlto vaikinas visai nesibaimina, kad šie gali atsiliepti sveikatai senatvėje.

„Žinau kelis žmones, kurie tokius triukus kaip aš daro daugiau kaip 45-erius metus. Jie dar dirba, viskas yra normaliai“, – situaciją pavyzdžiu iliustruoja Kiros.

Etiopas teigia norintis pažinti lietuvaičius ir parodyti jiems tai, ką geriausiai moka.

„Turiu parengęs numerį žiūrovams, kuris tikrai patiks“, – lietuvaičius vėl priblokšti žada vaikinas, daug detalių apie būsimą pasirodymą neatskleisdamas.

Lankstumas gelbėja kasdieniame gyvenime

Anot Kiros, tokį lankstumą pasiekti padeda sunkus darbas ir tik maža dalis duota gamtos.

""

„Apie 30 proc. lankstumo duota gamtos, bet 70 proc. lemia treniruotės. Jei nori būti lankstus, reikia kasdien treniruotis iki trijų valandų, o kartais ir ilgiau“, – lankstumo paslaptį atskleidžia vaikinas.

K.Hadgu teigia, kad lankstumas praverčia ir kasdieniame gyvenime. Vienas toks nuotykis Kiros nutiko Vokietijoje.

„Pamečiau savo piniginę, o man reikėjo važiuoti į Austriją, Zalcburgą. Nusipirkau parduotuvėje teniso raketę ir surengiau savo pasirodymą gatvėje. Per valandą surinkau 220 eurų ir nusipirkau bilietus kelionei traukiniu“, – džiaugiasi prisiminęs, kaip jo sugebėjimas padėjo gyvenimiškoje situacijoje, Kiros.

Būti cirko artistu – vaikystės svajonė

Etiopijoje Kiros šeima gyveno netoli cirko palapinės, todėl jis augo matydamas aplink zujančius cirko artistus. Tuomet vaikinas ėmė svajoti kada nors pats vienu jų tapti. Vaikino svajonė išsipildė.

„Viskas prasidėjo prieš trylika metų cirko mokykloje. Aš svajojau būti profesionalas ir dabar galiu pasakyti, kad toks esu“, – užtikrintai kalba Kiros.

""

Etiopo sprendimą tapti cirko artistu palaikė jo šeima, nors be Kiros giminėje nėra nė vieno žmogaus, kuris užsiimtų tokia pat veikla kaip jis.

Kiros užaugo trijų vaikų šeimoje. Jo brolis – verslininkas, sesuo – žurnalistė. K.Hadgu mama, kaip įprasta Etiopijoje, yra namų šeimininke, o tėvas turi individualią įmonę, nuomojančią autobusus.

Myli Lietuvą

Lietuvą etiopas jau vadina savo namais ir į Etiopiją grįžti visam laikui neketina.

„Gimiau ten ir ten mano šeima, myliu Etiopiją, bet, nors nuolat išvykstu iš Lietuvos, ji man kažką širdy paliko. Daug važinėju po pasaulį ir daugiausia mėnesį galiu išbūti ne Lietuvoje, paskui vėl noriu grįžti čia“, – atvirauja K.Hadgu.

Kiros sako, kad Lietuvoje jam nepatinka vienintelis dalykas – rasizmas, tačiau yra daug dalykų, kurie mieli širdžiai.

„Miestas, kalba, draugai“, – vardija cirko artistas. Taip pat vaikinas prisipažįsta, kad jo skrandį jau spėjo užkariauti tradiciniai lietuviški patiekalai, pridurdamas: „Šiaip man trūksta žodžių, aš tiesiog myliu Lietuvą ir viskas“.

Laiko pramogoms mažai

Šiuo metu Kiros daug laiko praleidžia prie kompiuterio, dirbdamas savo įkurtoje renginių organizavimo agentūroje, todėl laiko pramogoms lieka nedaug.

„Kai geras oras varom į gamtą su draugais, pasikept šašlykų, alaus išgert, kartais kiną pažiūrėt“, – ką veikia vis dėlto atsiradus laisvai valandėlei atskleidžia Kiros.

Vaikinui įstrigo aplinkinių reakcija, kai šis kino teatre žiūrėjo lietuvišką filmą „Zero 2“.

„Man buvo labai įdomu pažiūrėti lietuvišką filmą. Visi žiūri į mane ir galvoja, ką aš čia darau, nes mano, kad nešneku lietuviškai“, – gluminančią situaciją prisimena vaikinas.

Vis dėlto, anot Kiros, jam įdomu pažinti lietuvius: „Kuo daugiau pažįstamų, tuo daugiau pamokų apie gyvenimą ir savo aplinką“.

 

 

Kristina Aksamitaitė

Informacija © Vilnius by Night. Griežtai draudžiama kopijuoti bei platinti be vilniusbynight.lt sutikimo.