Archyvai

Kuo pasaulį stebino aštrialiežuvis Stevenas Tyleris?

Gegužės 21 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje pirmą kartą koncertuosiančios JAV roko grupės „Aerosmith“ lyderis ir vokalistas Stevenas Tyleris žinomas dėl daugelio dalykų: unikalaus balso, ekstravagancijos, akį rėžiančio stiliaus, kerinčios plačios šypsenos. Tie, kurie šio talento gyvenimu domisi atidžiau, puikiai žino, kad jis niekada neieško žodžio kišenėje, todėl yra aforizmais tampančių posakių „gaminimo“ mašina.

Tiesa, jie ne visada suprantami, kai kuriems iššifruoti prireikia nemažai laiko, tačiau S. Tylerio kartais, atrodo, pamišėliškas originalumas yra dalis to, kas padarė jį roko legenda ir vienu įdomiausių bei spalvingiausių žmonių. Prieš įsiliedami į „Aerosmith“ pasaulį grupės koncerte sostinėje, susipažinkite su kai kuriomis S. Tylerio mintimis.

Apie gyvenimą: „Gyvenimas yra kelionė, ne galutinis tikslas.“

Apie gastroles: „Koncertinis turas – tai karo istorija. Kai koncertuoji, neturi teisės numirti, netgi susirgti kaip normalus žmogus. Neturi išeiginių. Dirbi iki paskutinio energijos lašo“.

Apie stilių: „Vis dar dėviu šalius ir aviu batus, kuriuos nešiojau 1970-aisiais. Galiu dėvėti tokius rūbus, kurių daugelis nedrįstų užsidėti. Įdomiausia, kad kai išdrįstu apsivilkti kažką beprotiško, netrukus pamatau, kad staiga tuos beprotiškus rūbus pradeda vilkėti kiti. Manau, kad stilius turėtų grįžti prie to, jog žmonės vilkėtų tai, kas jiems patinka, negalvodami apie tai, ką pasakys kiti“.

Apie koncertus: „Mes linksminame publiką. Scenoje esame tam, kad žmones padarytume laimingus. Darome tai savo dainomis ir energija. Labai paprasta išsiskirti, tačiau tikrasis iššūkis yra išlikti tokiu pat ir vis dar būti pačiu geriausiu. Mūsų koncertai vis dar tokie pat „vežantys“.

Apie vaikų meilę: „Nemanau, kad yra amžinų dalykų, tačiau, kai vaikai man sako, kad mane myli, manau, kad tai yra amžina.“

Apie muziką: „Mačiau jauniklius atsivedančius banginius, mačiau kaip gimė mano vaikai. Bet muzika yra gražiausias dalykas iš visų“.

Apie narkotikus: „Narkotikai išveda tave iš tavo kelio, mes tai patyrėme ir tai yra labai pavojinga. Jie pavagia tavo sielą. Man taip ir nutiko.“

Apie vaikystę: „Augau naujajame Hempšyre. Mano artimiausias kaimynas buvo už mylios. Elniai ir meškėnai buvo mano draugai. Taigi, augau jausdamas ežero kvapą ir jausdamas miškus.“

Apie sportą: „Vidurinėje mokykloje buvau Olimpinės komandos narys. Priklausiau tramplyno komandai ir galėjau iš eilės padaryti 26 salto atbulomis.“

Apie grupę: „Kai pradėjome, nebuvome per daug ambicingi. Mes tik norėjome būti didžiausias dalykas, kada nors vaikščiojęs planetoje, geriausia kada nors buvusi roko grupė. Mes tiesiog norėjome visko. Mes tai gavome“.

Apie muzikos pamokas mokykloje: „Pirmas dalykas, kurio atsikratoma mokyklose – tai muzikos pamokos. Jie nesupranta, kokia muzika svarbi vaikams.“

Apie slaptumą: „Mes su žmona nusprendėme niekam neleisti fotografuoti savo namų, nes tai buvo vienintelė privati vieta Žemėje. Tačiau žmones perlipo per mūsų tvorą, padarė nuotraukų iš oro. Galiausiai, sužinojo mano adresą ir paskelbė jį internete“.

Apie įkvėpimą: „Meilė gali būti didžiausias variklis, tačiau pyktis stovi eilėje už jos.“

Apie tekstų kūrimą: „Aš laukiu iki paskutinės minutės. Geriausiai man sekasi dirbti, kai jaučiu spaudimą. Dažnai neparuošiu namų darbų, tačiau visuomet nueinu papildomą mylią.“

Apie buvimą pirmu: „Tai, kas atitenka tiems, kurie laukia, gali būti tik tai, kas liko nuo tų, kurie yra priekyje“.

Išgirsti daugiau S. Tylerio „perliukų“ bus galima vos už poros savaičių „Aerosmith“ pasaulinių gastrolių koncerte Vilniuje. Koncerte skambės ne tik naujausio grupės albumo kūriniai, bet ir geriausi „Aerosmith“ hitai. Grupės koncertą apšildys Lietuvos roko legendos – grupė „Antis“. Bilietus į koncertą platina „Tiketa“.