Archyvai

Kovo 11-osios koncertas „Istorijos laiptais“ skambės Trakų pilies didžiojoje menėje

Kovo 9 d. 12 val. vienoje gražiausių Lietuvos pilių – istorinėje LDK didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje, Trakų pilies didžiojoje menėje, Vilniaus savivaldybės Grigiškių meno mokyklos (GMM) mokytojai ir mokiniai rengia Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti skirtą koncertą.

Viena aktyviausių meno mokyklų Lietuvoje – GMM, didžiuojasi ne tik mokinių, bet ir aktyviai koncertuojančių savo mokytojų kolektyvu. Koncerte „Istorijos laiptais“ jaunieji fortepijono ir akordeono specialybių mokiniai kartu su savo mokytojais skambins gražiausius J.S. Bach, G.F. Hendel, P. Čaikovskio, K.M. Vėberio, M.K. Čiurlionio ir kitų iškilių kompozitorių kūrinius. Specialiai šiai progai vyr. fortepijono mokytojas ir kompozitorius Rytas Lingė atliks savo kūrybos kūrinį „Išėjo laikas pasivaikščioti“.

Trakų Salos pilies Didžioji menė koncertui pasirinkta neatsitiktinai, mat išskirtiniu svečiu ir dalyviu pakviestas fortepijoninio kvarteto „Confero“ smuikininkas Algirdas Šochas. Šis kvartetas (pianistas Ugnius Pauliukonis, smuikininkas Algirdas Šochas, altininkė Ieva Sruogytė, bei prancūzų violončelininkas Raphael Unger) praėjusių metų liepos mėn. Didžiajai menei dovanojo fortepijoną „August Förster“ ir tapo oficialiu Trakų Salos pilies kvartetu, garsinančiu Trakus ir pilį ne tik Lietuvos, bet didžiausiose pasaulio scenose.

„Džiaugiamės, kad mūsų jaunieji muzikantai turi galimybę išeiti už savo mokyklos sienų ribų ir Lietuvos Nepriklausomybė atkūrimo progą švęsti išskirtinėje erdvėje, groti su pasaulinio lygio atlikėjais ir taip augti bei tobulėti. Esame dėkingi kvartetui „Confero“ už kūrybišką bičiulystę,“ – sako Grigiškių meno mokyklos direktorė Kristina Ulevičiūtė.

Po koncerto visi dalyviai ir svečiai kviečiami nemokamai sudalyvauti ekskursijoje su gidu ir sužinoti visas įdomiausias Trakų pilies sienose slypinčias paslaptis. Taip mokykla skatina savo bendruomenę aktyviai įsitraukti į šeimų edukacijos projektą, kurio tikslas – apjungti muzikos, šokio ir dailės disciplinas, su profesionaliu menu supažindinti ne tik savo mokyklos mokinius, bet ir jų artimuosius, plėtoti bendradarbiavimą su partneriais ir geraisiais pavyzdžiais motyvuoti mokyklos bendruomenę siekti aukštumų meno srityje.

.

Koncertas „Istorijos laiptais“ vyks kovo 9 d. 12:00 val. Trakų Salos pilies Didžiojoje menėje (Karaimų g. 43C, Trakai).

Daugiau informacijos: www.gmm.lt

Comments

mood_bad
  • Kolkas nėra komentarų.
  • chat
    Add a comment