Archyvai

Kino teatre „Pasaka” – kino vakarai su Izolda Keidošiūte

Nuo rugsėjo 15 dienos kino teatre „Pasaka” prasideda kino vakarų, skirtų klasikiniam Europos kinui, ciklas. Jau antrus metus organizuojamas paskaitų ciklas šį karta pasipildė naujais vardais ir veidais. Pirmojoje ciklo paskaitoje viešės ir savo mintimis bei patirtimis su paskaitų klausytojais dalinsis vienas garsiausių šių dienų Lietuvos kino režisierių – Audrius Stonys.

„Jau praėjusį sezoną paskaitų ciklas, skirtas garsiausiems ir įtakingiausiems Europos kino režisieriams, sulaukė didelio kino mėgėjų susidomėjimo bei aktyvaus dalyvavimo, todėl šiais metais nusprendėme jį išplėsti”, – teigia kino teatro edukacinių projektų vadovė Agnė Adomėnė. Be trijų papildomų ciklo paskaitų, skirtų tokiems kino grandams kaip R. Bresson, F.Truffaut ar S. Parajanov, kino vakaruose pakviestos dalyvauti ir garsiausios lietuviško kino asmenybės.

Pirmąją paskaitą, skirtą kino klasikui L. Bunuel, kartu su kino kritike Izolda Keidošiūte pristatys režisierius Audrius Stonys. A. Stonys pasidalins savo mintimis apie klasikinį Europos kiną bei paskaitų klausytojams papasakos, kokią įtaką jo kūrybai turėjo Europos režisierių darbai. „Paskaitų cikle sulauksime ir daugiau svarbių svečių. Ciklo paskaitoje, skirtoje I. Bergmanui, žadėjo apsilankyti lietuviško kino legenda Algimantas Puipa. Taip pat planuojame į paskaitas kviesti lietuvių kino aktorius,“ – teigia A. Adomėnė.

13 paskaitų ciklas „Kino vakarai su Izolda“ prasideda nuo rugsėjo 15 dienos ir vyks 13 trečiadienių iš eilės, 18:30 val. Kino teatre „Pasaka“.