Archyvai

Kino teatre „Pasaka“ elegantiškai pristatytas filmas apie Coco Chanel ir Igorį Stravinskį

Penktadienio vakarą į sostinės kino teatrą „Pasaka“ rinkosi elegantiški, subtilūs, gerą kiną, muziką ir madą gerbiantys žiūrovai.

Čia įvyko naujo filmo premjera – pirmoji Lietuvoje Jan Kounen dramos „Coco Chanel ir Igoris Stravinskis“ peržiūra.

Filmas, kuris pernai uždarė tarptautinį Kanų kino festivalį, pasakoja apie 1920-uosius, kuomet tarp dviejų ryškių menininkų užsimezgė keista, aistringa ir su niekuo nepalyginama meilės istorija. Coco Chanel, tuo metu jau pripažinta mados kūrėja, susižavėjo rusų kompozitoriumi Igoriu Stravinskiu, kuris savo muzika erzino konservatyvius buržuazijos skonio receptorius.

„Ir nors laimingai meilės istorijai abu menininkai buvo per dideli ir per individualūs, net ir po 100 metų šis aistros proveržis įkvepia“, – pristatydama filmą pasakojo kino teatro programos sudarytoja Andrė Jarutytė.

Pasižiūrėti šio muzika ir vizualumu kerinčio filmo rinkosi Lietuvos meno pasaulio atstovai: dizainerės Sandra Straukaitė, Daiva Urbonavičiūtė, Jolanta Talaikytė, operos dainininkė Ona Kolobovaitė, aktorės Aldona Vilutytė, Jolanta Dapkūnaitė. Prieš premjerą svečiai buvo vaišinami specialiai šiam filmui sukurtu kokteiliu.

Po filmo netilo kalbos apie neįtikėtina prancūzų aktorės Annos Mouglalis panašumą į legendinę dizainerę Coco Chanel. Pati aktorė teigia, kad pasiruošti filmui jai padėjo darbas su „Chanel“: A.Mouglalis aštuonerius metus buvo šios kompanijos veidu.

Igorį Stravinskį suvaidinęs danų aktorius Mads Mikkelsen puikiai perteikė, kalbama, realiame gyvenime buvusį tikslų, daug emocijų nerodantį kompozitorių. Tiesa, aktoriui filme kalbėti rusiškai sekėsi kiek sunkiau nei prancūziškai: I.Stravinskio dialoguose rusų kalba buvo juntamas akcentas. Filmo režisierius Jan Kounen interviu yra teigęs, kad M.Mikkelsen kalbėti rusiškai mokėsi vos porą mėnesių.

„Coco Chanel ir Igoris Stravinskis“ šį savaitgalį sulaukė daugiausia dėmesio iš visų kino teatre „Pasaka“ rodomų filmų.