Archyvai

„Kings of Salsa“ kaitino lietuvių kraują

Karibų karštis penktadienį užliejo sostinės „Ūkio banko teatro areną“ – čia lietuviams gyvenimo džiaugsmo pojūtį, kraują tiesiog užvirinančius šokius ir afro-kubietiškus ritmus dovanojo salsos karaliai ir karalienės („Kings of Salsa“ – aut.).

Užgesus šviesoms, scenoje pirmiausiai pasirodė dešimt populiariausių Kubos muzikantų – ansamblis „Cuba Ashire“. Prie jų prisijungė ir devyni šokėjai, kurių kiekviena ląstelė tiesiog trykšta erotika, o atmosfera salėje ėmė pamažu kaisti.

Nuo pat pirmos minutės akį traukė seksualūs, sportiški šokėjų kūnai, spalvingi drabužiai ir akivaizdi salsos karalių ir karalienių jaučiama euforija dėl to, ką jie daro scenoje. Abejingų neliko – tikriausiai kiekvieno, sėdinčio salėje kojos ėmė nevalingai mušti taktą.

Seksualūs pietietiški balsai, gyva muzika, džiazo improvizacija ir šokėjų profesionaliai atliekami judesiai tiesiog neatskiriami vienas nuo kito. Salsos karaliai bei karalienės šoka taip tarsi tai darytų paskutinį kartą. Kiekvienas judesys išjaustas, meistriškas, nugludintas iki tobulybės.

Salsa, rumba, mambo, čia-čia… Visi šie šokiai, pagardinti modernaus šokio žiupsneliu. Šokis po šokio ir santūresnio būdo lietuviai jau šaukė kubiečiams: „Bravo“.

Beje, scenoje kabėjo garsiojo Kubos partizanų lyderio Ernesto Guevaros portretas su užrašu: „HASTA LA VICTORIA SIEMPRE“ („Iki pergalės visados“ – aut.). Nors E. Guevaros žygiai iki dabar vertinami prieštaringai, kai kuriems žmonėms kaltinant revuliocionierių per dideliu žiaurumu, milijonai žmonių garbina jį kaip savo didvyrį, o jo barzdotas veidas ir beretė tapo laisvės ir maišto simboliu.

Antrojoje koncerto dalyje išsilaisvinti bei savo šokio galimybes ant scenos galėjo parodyti ir salėje sėdintys žiūrovai. Buvo pakviesti visi, kurie nori šokti salsą. Užgrojo muzika, o ant scenos susibūrę lietuviai ėmė siūbuoti klubais ne ką prasčiau nei į Lietuvą atvykę kubiečiai.

Ansamblis „Cuba Ashire“ dovanojo ne tik puikius ritmus ir užvedančias dainas. Karibų karštį šiek tiek prislopino keletas muzikantų atliktų baladžių. Geltonai pasidabinusi, įspūdingų formų atlikėja visa širdim dainavo apie melą, o jos kolega atliko gerai žinomos amerikiečių dainininkės Christinos Aguileros sudainuotą „Contigo en la Distancia“ („Atstumas tarp mūsų“ – aut.).

Po jų scenoje vėl prasidėjo šėlsmas. Ypač daug ovacijų sulaukė pasirodymas su šluotomis – raumeningi, seksualūs vaikinai vienas po kito rodė iki tobulybės nugludintus žingsnelius, o senjoritos su šluotelėmis grakščiai sukosi aplink savo partnerius.

Dvi karštos valandos privertė judėti kiekvieną, sėdintį salėje ir po koncerto salsos karaliams ir karalienėms ploti atsistojus!

Šoka profesionalai

Visi trupės nariai turi aukščiausią profesinį išsilavinimą, yra baigę Nacionalinį Kubos meno institutą ir šoka Nacionalinėje Kubos televizijos baleto trupėje. Juos kviečia šokti įvairiausiuose pasaulio kampeliuose, festivaliuose. Trupė ir jos nariai gastroliavo JAV, Vokietijoje, Olandijoje, Italijoje, Ispanijoje, Singapūre, Graikijoje. Šoko Edinburgo Festivalyje Jungtinėje Karalystėje, Pirineo Sur Festivalyje Ispanijoje, „La Fenice“ Teatro inauguracijoje Venecijoje, San Francisco „Summer Time“ Festivalyje JAV.

Pelnė pasaulio žvaigžių pripažinimą

Šokėjų profesionalumu susižavėjo žinoma dainininkė Shakira, pakviesdama dalyvauti savo šou. O muzikos dievaitė Kilie Minoque, pažiūrėjusi trupės šou, pasakė: „Jie turi viską: energingus šokius, kurie užgniaužia kvapą, karštus Kubos ritmus, atliekamus nuostabios Salsa grupės ir pačius gražiausius šokėjus, kokius jūs tik galite įsivaizduoti šokančius šalia Jūsų… Šou pritvinkęs erotikos ir čia darosi taip karšta, kaip būna tik Havanoje!“.