Archyvai

Kilnių darbų diena griaus mitus apie donorystę

Vilnius, 2011 m. vasario 24 d. viešoji įstaiga Nacionalinis kraujo centras ir asociacija „Donorystė“ vėl kviečia į Kilnių darbų dieną prekybos ir laisvalaikio centre "Panorama". Akcijos tikslas – išsklaidyti mitus ir prietarus, kurie daugeliui žmonių kelia nerimą ir atbaido nuo kraujo ir organų donorystės.

„Pastebėjome, kad žmonėms vis dar trūksta informacijos apie kraujo donorystę, kartais komentarai internete ar diskusijų forumuose suklaidina, todėl ateiti ir tiesiogiai pabendrauti su Nacionalinio kraujo centro darbuotojais yra gera proga sužinoti daugiau informacijos ir padaryti kilnų darbą – paaukoti kraujo. Anksčiau šiame prekybos centre surengtose akcijose Nacionalinio kraujo centro donorais tapo beveik 250 asmenų,“ – sakė Nacionalinio kraujo centro direktorius Vytenis Kalibatas.

Sausio mėnesį VšĮ Nacionalinio kraujo centras gerbėjai socialiniame tinkle Facebook diskutavo, kas sulaiko žmones nuo donorystės, kas skatina tapti donorais, o kas skleidžia niekuo nepagrįstus mitus. Visiems, diskusijoje pasisakiusiems dalyviams, bus įteiktos simbolinės dovanėlės Kilnių darbų dieną prekybos ir laisvalaikio centre "Panorama". Žinantys keistų mitų ir prietarų kviečiami jais pasidalinti ir Kilnių darbų dienoje, kur ant lentos užrašę „mitą apie donorystę“ gaus simbolinę dovanėlę ir tuo pačiu galės sužinoti, ar tai tiesa, ar tik žmonių fantazija.

„Prie šios akcijos prisidedame jau antrus metus. Visai nesvarbu, kur galime atlikti gerus darbus. Šiuo atveju prekybos centras yra puiki vieta žmonėms, kurie nori tapti kraujo donorais, tačiau nerandantiems tam laiko. Užsukę tiesiog apsipirkti mūsų lankytojai į namus gali grįžti ne tik su pirkiniais, bet ir su šypsena bei žinojimu, jog duodami kraujo galbūt išgelbėjo ne vieno žmogaus gyvybę,“ – sakė prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ rinkodaros vadovė Aušra Balčiūnaitė.

Kviečiame visus sudalyvauti Kilnių darbų dienoje vasario 24 d. nuo 12 iki 20 val.