Archyvai

Kas savaitę – vis naujai paskaninta „knyga ant kavos“

Nuo šiandien kiekvieną savaitę iki pat gruodžio vidurio visų „Coffee Inn“ bičiulių lauks staigmena ant kavos puodelio – literatūros intriga „Multlitūra“. Taip pavadintą kūrinį, kurio autorius tikrąją savo tapatybę slepia po slapyvardžiu Syl Prus, ant savo puodelio galės skaityti visi „Coffee Inn“ kavos mėgėjai. Kiekvienos savaitės pradžioje didieji kavos puodeliai skaitytojus pasitiks vis naujais „Multlitūros“ skyriais.

„Multlitūros“ autorius Syl Prus sužaidė ir kūrinio turiniu, ir forma. Knygos tekstą galima skaityti dviem būdais: įprastu vertikaliu arba naujų spalvų suteikiančiu bei kitokią kūrinio pagrindinę mintį sukuriančiu horizontaliu skaitymo būdu.

Pagrindinis „Multlitūros“ herojus – šiuolaikinis miestietis. Remdamasis per Lietuvos nepriklausomybės dvidešimtmetį susiformavusiomis nuostatomis jis bando prisitaikyti prie naujos tvarkos. Ar herojui tai pavyksta, atskleidžiama paskutiniuose „Multlitūros“ skyriuose.

„Šis kūrinys gimė greitai – per vieną atostogų savaitę Kanaruose, tačiau ne lengvai. Tam, kad mintys nusistovėtų, prireikė 20 metų – būtent tiek laiko, kiek Lietuva yra nepriklausoma šalis“, – istoriją dėlioja rašytojas.

Pasiūlymą literatūros prieskoniais paskaninti miestiečių pamėgtą kavą išsinešimui Syl Prus nusiuntė „Coffee Inn“ marketingo vadovui Nidui Kiuberiui.

„Kavą pažįstame kaip vieną iš žmonių komunikacijos priemonių. Ji geriama per pirmuosius pasimatymus, verslo susitikimus, skatina burtis į bendruomenes, keistis nuomonėmis ir požiūriais. O su „Multlitūra“ kava nuolat skubantiems miesto gyventojams taps kelione ir į savęs paties pažinimą per literatūrą“, – sakė N. Kiuberis.

Slapyvardžiu prisistatantis autorius siekia atsiriboti nuo vertinimų, susijusių su jo asmenybe, nes mano, kad Lietuvoje kūryba vertinama pagal išankstinį požiūrį į autorių bei jo padėtį visuomenėje.

Vilniaus universiteto docentas, literatūrologas Regimantas Tamošaitis teigia: „Multlitūra“ – rimtas žaidimas. Ją galima perskaityti tarsi žaidžiant ir paskui purkštauti ar kraipyti galvą, nerandant vertinimams įprastų standartų. Bet, norint į juos įsigilinti, reikia pamąstyti, mat toks rašymas nors ir žaismingas, nėra tuščias“.