Archyvai

Kanų festivalio apdovanoti filmai – „Lotynų Amerikos kultūros dienų“ repertuare

Šiandien „Lotynų Amerikos kultūros dienos“ kviečia kino mylėtojus į Pietų Amerikos kūrėjų filmus, kuriuos apdovanojo Kanų festivalis. Kolumbiečių drama „La Sirga“ ir meksikiečių juosta „Čia ir ten“ sulaukė ypatingo dėmesio ir įvertinimo šiuose prestižiniuose kino apdovanojimuose. Sekmadienio vakarą smagiai užbaigs Argentinoje lankomumo rekordus sumušęs filmas „Kiniška pasaka“.

Šiandien kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ rodomi „Lotynų Amerikos kultūros dienų“ filmai leis pažinti Pietų Amerikos skirtingų šalių kasdienybę, su ja kasdien susiduriančius vietos žmones ir šio žemyno kontrastus – vienur bėgama nuo karu virtusių konfliktų, skurdžios buities, kitur – įsiveliama į kurioziškas ir šypseną keliančias situacijas, kurias sukelia kultūrų skirtumai.

17 val. apdovanotų juostų seansus pradės Kanų festivalyje įvertintas kolumbiečių kūrinys „La Sirga“. Įtaigiai suvaidinta ir įspūdingai nufilmuota drama kvies panirti į paslapčių ir netikėtų likimo vingių kupiną istoriją apie karu virtusių konfliktų išvargintus žmones, jų baimes, svajones ir viltingą ateitį. Užsienio kino kritikai šiame režisieriaus Williamo Vega darbe įžvelgė legendinio kino kūrėjo A.Tarkovskio įtaką, o Kanų festivalis„La Sirga“ filmavimo stilių, įspūdingai jo perteikiamus vaizdus įvertino „Auksinės kameros” nominacija. Mistinėje vietovėje, aukštai Anduose, įsikūrę dėdės svečių namai turėjo tapti šeimos ir namų netekusiai Alicijai. Tačiau traškančių sienų, varvančio nuo stogo vandens ir stūksančio ežero apsuptyje atsidūrusios merginos ramybės jausmas neaplanko.

19 val. – juosta „Čia ir ten“ perkels į Meksiką, kur žmonės, kovodami su skurdu, palieka šeimą ir vyksta į JAV garantuoti ne tik skalsesnį kąsnį šeimai, bet ir įgyvendinti seniai užslėptas savyje svajones. Čia – tai Meksikos kaimelis, kuriame vargingai gyvena Pedro šeima: žmona ir dvi dukros. Ten – Amerika, kur vyriškis nelegaliai uždirba daugiau ir išdrįsta svajoti apie geresnį gyvenimą. Tačiau šias dvi vietoves skiria ne tik siena. Praleidus daugiau laiko svetur, vis didėja atstumas ir susvetimėjimas tarp tėvo ir dukrų. Keturi filmo skyriai atspindi kiekvieno šioje gyvenimiškoje situacijoje atsidūrusios šeimos nario mintis ir jausmus: dukrų prisiminimai apie retai sugrįžtantį tėvą, trečio vaiko besilaukiančios žmonos nerimas ir svajones prie realybės bandančio priartinti Pedro sprendimai.

21.30 val. – Argentiniečių komedija „Kiniška pasaka“ vedžios kupinu kuriozų ir nesusipratimų labirintu, į kurį papuola žmonių vengiantis keistuolis Roberto, pasisiūlęs padėti nė žodelio ispaniškai nemokančiam kinui. Gerą juoko dozę dovanojantis skirtingų kultūrų susidūrimas. Gojos kino apdovanojimuose pelnęs geriausio Lotynų Amerikos filmo vardą ir apdovanotas Havanos kino festivalyje, Argentinoje šis filmas sumušė visus lankomumo rekordus.