Archyvai

Kalėdinėje mugėje prekiaus daugiau nei 100 amatininkų

Lapkričio 30 d. Vilniaus prekybos centre „Panorama“ prasidės Kalėdinė mugė, kurioje meno dirbiniais, papuošalais, drabužiais, konditerijos gaminiais ir įvairiais suvenyrais prekiaus daugiau nei 100 amatininkų iš visos Lietuvos. Kaip ir pernai, dalis amatininkų, pristatysiančių savo darbus mugėje, bus VšĮ „Trakų neįgaliųjų užimtumo centro“ nariai.

„Šių metų mugei esame paruošę daug rankų darbo gaminių, kuriuos iš visos širdies gamino fizinę ar protinę negalią turintys žmonės. Pernai mugės lankytojai stebėjosi, kad visi mūsų parduodami gaminiai yra pagaminti negalią turinčių žmonių,“ – sakė Asta Kandratavičienė, VšĮ „Trakų neįgaliųjų užimtumo centro“ vadovė.

Jos teigimu, neįgaliųjų centro nariai šiemet prekiaus rankų darbo dirbiniais tarp kurių bus Kalėdinių atvirukų ir papuošimų, medinių, molinių ir lino gaminių, taip pat žvakių, pagamintų iš vaško, surinkto centro bityne.

Pasak mugės organizatorių, šiemet norą dalyvauti šventinėje mugėje pareiškė beveik 3 kartus daugiau amatininkų nei pernai, kuomet mugė buvo surengta pirmą kartą. Amatininkai suvažiuos iš visos Lietuvos ir mugėje prekiaus ne tik kalėdiniais suvenyrais, bet ir šviežiais maisto produktais, įvairiais vienetiniais aksesuarais, medžio dirbiniais ir kitokiomis gėrybėmis.

„Paskutiniu metu mugės tapo populiarios ir mėgstamos sostinės gyventojams bei svečiams. Todėl, turėdami tokiam renginiui tinkamą erdvę, ir šiemet suteikėme galimybių amatininkams iš visos Lietuvos prekiauti rankų darbo dirbiniais. Tikimės, kad tokia mugė taps šilta šventine tradicija, kurią tęsime daugelį metų“, – sakė Aušra Balčiūnaitė, „Panorama LT“ rinkodaros vadovė.

Kalėdinė mugė pekybos centre „Panorama“ nuo lapkričio 30 d. vys aikštėje, kur stovi viena didžiausių sostinėje kalėdinių eglučių, bei antrame aukšte. Mugės metu prekybos centre taip pat bus organizuojami įvairūs šventiniai renginiai vaikams.