Archyvai

Hip-hop muzikos krikštatėvis ,,Grandmaster Flash” atvyksta į Lietuvą!!!

Ši diena hip hopo muzikos mylėtojams įsirėš į atmintį visam gyvenimui. Po ilgų derybų Lietuvos sostinę sutiko aplankyti gyva hip hopo legenda iš JAV Grandmaster Flash. Aukščiausios prabos repo muzikos autoritetas savo pasirodymą surengs Vilniuje menų fabrike „Loftas“.

Yra sukurta begalės istorijų apie džiazo gimimą bei rokenrolo pradžią, tačiau hip hopas turi tėvus atradėjus: vienas iš jų Grandmaster Flash.

Nuo pat paauglystės jis eksperimentavo su savo tėvo plokštelėmis. Geras muzikinės įrangos išmanymas leido Grandmaster Flash pasiekti revoliuciją muzikiniame pasaulyje – patefonas tapo jo muzikos instrumentu.

Jis buvo pirmasis DJ pradėjęs manipuliuoti viniline plokštele sukiojant ją atgal, į priekį, ar prieš laikrodžio rodyklę. Įdėmiai stebėjęs to meto didžėjavimo stilius ir technikas, jis sugalvojo kelias muzikos miksavimo teorijas, radikaliai patobulino lig tol buvusias bei iškėlė jas į naujas aukštumas. Visa kas šiais laikais vadinama DJ – sukūrė „Grandmaster Flash“.

1970-ųjų pabaigoje paprašęs savo draugų parepuoti grojant jo ritmams, Grandmaster Flash pasaulyje užkuria naują madą tapusią hip hopo arkliuku.

Netrukus Grandmaster Flash kartu su penkiais vaikinais sukuria pirmąją pasaulyje repo grupę Grandmaster Flash & The Furious 5.

Grandmaster Flash & The Furious 5 singlas „The Message“ tapo platininiu. Tuo tarpu singlas „The Adventures of Grandmaster Flash on the Wheels of Steel“ reprezentavo didžėjavimą daug didesnei auditorijai.Kūrinys tapo pirmąja pasaulyje didžėjaus įrašyta kompozicija.

Grandmaster Flash šlovė milžiniškais tempais augo kartu su tokiais kūriniais kaip “Superappin“, “Freedom“ “Larry’s Dance Theme“ ir “You Know What Time It Is“. „Grandmaster Flash“ priklauso aukščiausiai muzikos pasaulio lygai. Jo kūriniai tapo įkvėpimo šaltiniu ir kelrodžiu daugybei jaunesnės kartos muzikantų, atlikėjų, diskžokėjų.

Iškalbos nestokojantis vinilinių plokštelių guru, prisilietęs prie patefonų, surengia įspūdingą šou žiūrovui. Puikus to įrodymas – šį mėnesį vykęs prestižinių „Grammy“ apdovanojimų nominantų paskelbimo koncertas, kuriame grojant Grandmaster Flash atsistojusios šėlo visos pasaulio įžimybės.

Verta pažymėti, kad šio koncerto metu hip hopo legendoms Grandmaster Flash & The Furious 5 buvo įteiktas specialus „Grammy“ apdovanojimas, įamžinantis juos prestižiniame „Grammy“ šlovės muziejuje. Tai yra pirmasis kartas „Grammy“ apdovanojimų istorijoje kuomet hip-hopo kūrinys pasiekė tokias neįtikėtinas aukštumas.

Šis scenos mochikanas,Grandmaster Flash, vienam vakarui atvyksta į Vilnių.

Prieš legendiniam atlikėjui užlipant ant scenos, savo pagarbą atiduos lietuviškos hip hopo scenos pionieriai: G&G SINDIKATAS, Yga & Broo, Omerta ir kiti.

 

Galingu ir kokybišku garsu rūpinasi: SOUNDBOYS.LT

 

Bilietus platina “Bilietų pasaulis“

Daugiau apie renginį: https://www.facebook.com/events/280431712002676/

 

2012 metų kovo 23 d. naujosios ir senosios hip-hop eros mylėtojams bus atviros menų fabriko „Loftas“ durys.