Archyvai

„Havana Social Club“ klube „RBMA“ pristatymas ir muzikinės dirbtuvės

Muzika gyvenantys lietuvaičiai ateinantį šeštadienį, kovo 19-ąją turėtų apsibraukti raudonai. Sostinės klube „Havana Social Club“ tądien vyks smagiausios pasaulio muzikos mokyklos – „Red Bull Music Academy“ („RBMA“) – pristatymas ir muzikinės dirbtuvės bei popietę palydėsiantys šokiai su akademijos lektoriumi Mark de Clive-Lowe bei jo kolegomis iš Lietuvos.

„Red Bull Music Academy“ – didžiausias gyvenimo nuotykis

Jau trylika metų po žemės rutulį keliaujanti „Red Bull Music Academy“ prasidėjo kaip dviejų savaičių dirbtuvių sesija didžėjams. Šiuo metu tai – į dvi tokios trukmės sesijas 60 laimingųjų prodiuserių, vokalistų, instrumentalistų, didžėjų ir kitaip su muzika susijusių asmenų sutalpinantis renginys. Dvi savaites vyksta muzikos legendų skaitomos paskaitos ir vedamos dirbtuvės, įrašų sesijos profesionaliai įrengtose studijose, vakarėliai, bendri pasirodymai, ir, žinoma, kūryba. Ji pasibaigus sesijai išleidžiama kompaktinių diskų rinkinio pavidalu ir tampa savotišku „RBMA“ baigimo diplomu.

„Red Bull Music Academy“ pasižymi sugebėjimu į vieną vietą suburti išskirtines kompanijas. Akademijos lektoriais yra buvę tokios skirtingoms muzikos scenoms atstovaujančios asmenybės, kaip Carl Craig, Fabio, Ewan Pearson, „Gotan Project“, „Modeselektor“, Tom Middleton, Westbam ir daugybė kitų – iš viso keli šimtai. Ne trumpesnis ir dalyvių sąrašas, kuriame galima rasti ne vieną šiandien jau gerai žinomą atlikėją. Klasikinę sėkmės istoriją galėtų papasakoti duetas „Buraka Som Sistema“ – vienam jo narių sudalyvavus akademijoje vėliau „Red Bull Music Academy“ padėjo išleisti debiutinį albumą, o dar po metų eklektiškos elektronikos kūrėjai jau patys skaitė paskaitą akademijos studentams.

Akademija kasmet įsikuria vis kitoje įstabioje pasaulio vietoje. Dublinas, Torontas, Sietlas, Melburnas, Keiptaunas, Barselona, Londonas… Šiemet „Red Bull Music Academy“ akiratyje – tūkstantmetėmis kultūros tradicijomis besididžiuojančios Japonijos sostinė Tokijas. Neabejotina, kad spalį į Tekančios saulės šalį skrisiantiems akademijos studentams sesija taps didžiausiu gyvenimo nuotykiu – taip tvirtina absoliuti dauguma „RBMA“ absolventų…

Vilniaus sesijoje – akademijos lektorius Mark de Clive-Lowe

Su jau prasidėjusiu atrankos į akademiją procesu (užpildytų anketų ir kūrybos pavyzdžių laukiama iki balandžio 4-osios) ir „Red Bull Music Academy“ koncepcija muzikos kūrėjus keliasdešimtyje šalių tradiciškai pažindina „RBMA“ infosesijos. Viena jų ir įvyks kovo 19-ąją „Havana Social Club“. Akademiją lietuviams pristatys ir į klausimus atsakinės vienas jos lektorių. Tai – iš Naujosios Zelandijos kilęs Londone gyvenantis prodiuseris, didžėjus, instrumentalistas, kompozitorius Mark de Clive-Lowe. Taip pat sesijoje dalyvaus 2005-aisiais Estijai Sietlo sesijoje atstovavęs didžėjus ir renginių organizatorius DJ Quest.

Sutemus dirbtuvės virs šokiais

Tikrai neatsitiktinai „RBMA“ sesija vyks naktiniame klube. Dviejose „Havana Social Club“ erdvėse pasibaigus klausimų, atsakymų ir kūrybos popietei skambės tai, dėl ko ir gyvuoja „Red Bull Music Academy“ – muzika. Dirbtuvių „afterparty“ prie eklektišką pasirodymą žadančio svečio Mark de Clive-Lowe prisijungs su „Basement Jaxx“ koncertuojanti vokalistė Sharlene Hector. Įrašus renginyje suks ir DJ Quest bei „RBMA“ idėjai pritariančių lietuvių būrys – Mamania, Tomas Boo, Vaiper bei duetas „Dee & Kamy“.

17 val. prasidėsianti „Red Bull Music Academy“ sesija – nemokama, joje laukiami tiek ne pirmus metus akademija besidomintys, tiek ką tik apie šią galimybę išgirdę muzikos kūrėjai. Įėjimo į „afterparty“, kurio pradžia – 22 val., kaina – 10 Lt.