Archyvai

Grupės „Recoil“ koncertas – dovana už kantrybę visiems „Depeche Mode“ fanams Lietuvoje

Pagaliau visiems ištikimiausiems „Depeche Mode“ fanams Lietuvoje bus atlyginta už jų ištikimybę ir tam tikra prasme dalinai kompensuotas nusivylimas dėl prieš porą metų po neįvykusio koncerto mūsų šalyje. Tai įvyks š.m. gegužės 10 d. Vilniuje, „Forum palace“ klube „Galaxy“, kur pirmą kartą mūsų šalyje savo pasirodymą surengs grupė „Recoil“.

Tikriems „depešų“ gerbėjams atskirai pristatinėti šio kolektyvo nereikia. „Recoil“ – tai elektroninės muzikos gerbėjams visame pasaulyje žinomas Alano Wilderio, buvusio ilgamečio „Depeche Mode“ nario, projektas. Jis gimė dar 1986 metais kaip eksperimentinis dviejų dainų EP. 1988 m. pasirodė grupės albumas „Hydrology“, kuris kiek vėliau visų gerbėjų džiaugsmui buvo išleistas kartu su pirmuoju EP ir pavadintas tiesiog „Hydrology plus 1+2“.

Šie ankstyvieji „Recoil“ įrašai atskleidė visam pasauliui Alaną Wilderį kaip paslaptingo elektroninės muzikos „samplų“ technologijų pasaulio vieną iš pionierių. Bet koks muzikinei bendruomenei pateikiamas Alano Wilderio darbas priverčia suklusti visą muzikinį pasaulį. Jį būtų galima pavadinti grupės „Depeche Mode“ skambėjimo dizaineriu, jo profesionalumas buvo ir yra pripažintas visame pasaulyje.

Po vieno sėkmingiausių „Depeche Mode“ istorijoje albumo “Violator” įrašų, 1991 metais Alanas vėl grįžo prie “Recoil” projekto ir naujo albumo “Bloodline” įrašų. Vokalo partijas jame atliko Douglas McCarthy, Toni Halliday ir Moby, kurio pagalba prodiusuojant albumą demonstravo jo gebėjimą lėtai kunkuliuojantį garsų mišinį persmelkti migdančia paranoja. “Bloodline” albume atsirado vietos ir pirmajam oficialiam „Recoil“ singlui „Faith Healer“ (Alex Harvey dainos perdirbinys), ir labai novatoriškam kūriniui „Electro Blues For Bukka White”.

1992-1993 metais A.Wilderis vėl užėmė sau įprastas pareigas grupėje „Depeche Mode“, kai ši įrašinėjo albumą “Songs Of Faith And Devotion”. Sulaukęs audringos pripažinimo rekacijos, albumas karaliavo populiariausiųjų sąrašuose JAV, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje ir daugybėje kitų šalių. Ir nors grupė pasiekė stulbinamų aukštumų, 1995 m. birželio mėnesį, po 14 metų buvimo neatskiriama dalimi vienos iš populiariausių ir įtakingiausių D.Britanijos visų laikų grupių, Alanas Wilderis priėmė sunkų, bet neišvengiamą sprendimą palikti „Depeche Mode“.

Atsilaisvinęs nuo įsipareigojimų grupei, 1996 metais Alan pradėjo dirbti savo studijoje „The Thin Line“. Palaipsniui ir nuosekliai dėliodamas po kruopelytę naują darbą, kuris tapo naujuoju “Recoil” albumu “Unsound Methods” (1997). Prie šio albumo įrašo dirbo Maggie Estep, Siobhan Lynch, Hildia Cambell, vėl prisijungė Douglas McCarthy. Šiame albume organiškai susipynę įvairūs sunkiai derantys muzikos žanrai – nuo trip–hopo iki gospelo. Alanas Wilderis prasitarė, jog tuo metu jis žavėjosi grupe “Massive Attack”.

2000 metais “Recoil” mums dovanojo albumą “Liquid”, kuriame buvo panaudotas pasaulyje pripažintos atlikėjos Diamanda Galas unikalus vokalas, gospelo choras ir pora žinomų Niujorko skaitovų. Alanas Wideris tęsė ankstesnių albumų stilistiką, jame skambanti muzika tapo lyg garso takeliu skaitovų tekstams. Pasaulio muzikos kritikai negailėjo pagyrų šiam darbui, kuris vėliau gavo „Charles Cros Grand Prix 2000“ apdovanojimą.

Po kelių metų pertraukos 2007 metais “Recoil” sugrįžo su penktu studijiniu albumu “subHuman”. Šį kartą Alanas bendradarbiavo su bliuzo atlikėju Joe Richardsonu iš Luizianos, panaudodamas jo unikalius komentarus apie konfliktus, religiją, kalėjimą ir asmeninius išgyvenimus. Anglų dainininkė Carla Trevaskis, bendradarbiavusi su „Apollo 440“, „Portishead“, „Eurythmics“, suteikė albumui ypatingo žavesio, atlikdama vokalo partijas poroje jo dainų.

Ir pagaliau 2010 metais metais pasirodė kol kas naujausias “Recoil” albumas – rinktinis diskas “Selected”. Jame naujai pateikiami žinomiausi kūriniai iš ankstesnių albumų, o specialiame albumo leidime „Selected–Remixed“ – alternatyvios geriausių ”Recoil” kūrinių versijos.

Iki paskutinio albumo pasirodymo “Recoil” buvo išskirtinai studijinis projektas. Ir tik 2010 metais Alanas Wilderis apsisprendė pirmą kartą išvažiuoti į koncertinį turą. Jo tęsinio sulauksime 2011 m. gegužės 10 d. Vilniuje, „Forum palace“ klube „Galaxy“ renginyje „RECOIL ‘SELECTED EVENTS’ 2011 – A Strange Hour With Alan Wilder & Paul Kendall”. Bilietus į šį renginį platina BILIETAI LT kasos ir internete www.bilietai.lt. Pirmieji bilietai ištikimiausiems „Depeche Mode“ ir „Recoil“ gerbėjams pigiau, tačiau tokių bilietų kiekis ribotas.