Archyvai

Grupės „Iced Earth“ ir jos palydos koncertas sudrebins Vilnių jau šį sekmadienį

Jau šį sekmadienį, lapkričio 27 d. Vilniuje, klube „Forum Palace“ koncertuos kultinė “heavy metal” grupė iš JAV “Iced Earth”. Šis vienintelis grupės koncertas Lietuvoje – didžiausio per visą grupės istoriją turo “World Dystopia Tour” dalis. Šiame ture ją lydi tautiečiai “White Wizzard” ir britai “Fury UK”.

 

Pagrindinė renginio grupė – “Iced Earth” iš Floridos (JAV). Vienų iš įtakingiausių JAV “heavy metal” muzikos atlikėjų kūrybinis kelias tęsiasi beveik trisdešimt metų. Suburtos kelios gerbėjų kartos, o pati grupė tapo muzikinės veiklos uostu beveik trisdešimčiai muzikantų, kurių lyderis ir apskritai didelis pasaulinės sunkiosios muzikos scenos autoritetas yra gitaristas Jonas Schafferis. Šią vasarą “Iced Earth” atsisveikino su ilgamečiu išskirtinio balso vokalistu Mattu Barlow, kurį sėkmingai pakeitė kanadiečių grupės “Into Eternity” frontmenas Stu Blockas. Jo efektingas balsas skamba šį rudenį išleistame dešimtajame grupės albume “Dystopia”, kurį grupė pristato šiame ture. Albumas jau pirmąją pardavimo savaitę puikavosi antrojoje sąrašo „Amazon Best Sellers List for Hard Rock & Metal“ vietoje.

 

Tuo tarpu J.Schafferis negaili pagyrų naujojo frontmeno sugebėjimams, kurie atsiskleidė naujoje šviesoje Stu stojus prie “Iced Earth” mikrofono. Metalo muzikos scenos senbuvis jau dabar neabejoja, kad S.Blocko potencialas leis jam įeiti į šios muzikos istoriją. Įvertinti jaunatviško ir išraiškingo vokalisto energiją jau turėjo progos tūkstančiai “Iced Earth” gerbėjų, apsilankiusių koncertuose nuo spalio 30 d. Jiems grupės nariai yra itin dėkingi už palaikymą, labai reikalingą esant intensyviam pasirodymų grafikui. Pasak grupės vadybos, muzikantai jaučiasi labai gerai ir nekantriai laukia susitikimo su publika, ypač dar neaplankytose šalyse, kurių tarpe yra ir Lietuva.

 

Amerikietišką desantą lapkričio 27-osios renginyje sustiprins grupė “White Wizzard” iš Kalifornijos (JAV). Nors šios grupės karjera trunka tik keturis metus, pasirinkę groti tradicinį “heavy metal” jos nariai suvienijo kelias šio stiliaus gerbėjų kartas. Grupės įkūrėjas ir lyderis, taip pat Jonas (Leonas), grojantis bosine gitara, pasistengė, kad jo komandos vardas nepasimestų panašaus stiliaus grupių tarpe. Ture su “Iced Earth” grupė “White Wizzard” pristato šį rudenį išleistą naują albumą “Flying Tigers”. Du hitai iš ankstesnių darbų – “High Speed GTO” bei “Over The Top” – virto nuotaikingais video klipais, o veiksmą juose jungia linksmasis baltasis burtininkas. Šis personažas kartu su “White Wizzard”pasiruošęs užburti ir Lietuvos publiką, nes ši grupė scenoje nestokoja geros energijos proveržio, o įsimintinus kūrinius kartu gali dainuoti ir žiūrovai, tuo pat metu smagiai mankštindami sprandus.

 

Britų sunkiosios muzikos atstovai koncerte Vilniuje – grupė “Fury UK” iš Mančesterio (D.Britanija). Už dešimtus metus skaičiuojančios grupės vairo stovi gitaristas, vokalistas ir pagrindinis dainų autorius Chrisas Appletonas – muzikantas su neeiliniu energetiniu užtaisu ir puikiais frontmeno sugebėjimais. Ture su “Iced Earth” grupė “Fury UK” toliau pristatys 2010 m. albumą “Way Of Life", pripažintą vienu iš perspektyviausių šiuolaikinės britų sunkiosios muzikos scenos leidinių. Po šio turo grupė pakviesta į solidų festivalį „Hammerfest IV”, o po to laukiamas ir naujas jos albumas. “Fury UK” nariai, scenoje būdami tik trise, sukuria puikią atmosferą, kuri visada pulsuoja energija ir paperka nepaprasta įtaiga.

 

Ugningas grupės „Iced Earth“ muzikinis proveržis, kartu su “White Wizzard” ir “Fury UK” – koncerte Vilniuje, klube „Forum Palace“ įvyks jau šį sekmadienį . Bilietus platina BILIETAI.