Archyvai

Grupei „InCulto“ sėkmės „Eurovizijoje“ linkėjo ir Aleksandras Rybakas

Šiandien grupė „InCulto“ savo pasirodymu pradės „Eurovizijos“ dainų konkurso antrąjį pusfinalį. Trečiadienį muzikantai „Telenor“ arenoje, kur vyksta renginys, surengė dvi repeticijas. Užkulisiuose grupę aplankė ir pernykštis „Eurovizijos“ nugalėtojas Aleksandras Rybakas, lietuvių muzikantams palinkėjęs sėkmės.

„Esate vieni pirmųjų dalyvių, kuriuos sutikau, todėl tikiu, kad tai geras ženklas“, – sakė Aleksandras Rybakas, rankoje spausdamas „InCulto“ įteiktas sidabrines kelnaites. Vėliau dainininkas ne kartą užsuko į lietuvaičių persirengimo kambarį ir sakė su nekantrumu lauksiąs jų pasirodymo.

Šių metų „Eurovizijoje“ Lietuvai atstovaujanti grupė „InCulto“ ruošdamasi konkursui surengė efektingas gastroles „InCulto ACME Eurovision Tour“, kurių metu aplankė trylika valstybių, devynias iš jų dalyvaujančias antrąjame pusfinalyje. Apie savo keliones ir pasiruošimą „Eurovizijai“ muzikantai sukūrė vaizdo dienoraštį „Share the Moment with InCulto“, kurį skelbė interneto portaluose „Delfi“, inculto.net, „YouTube“ ir per LTV laidą „Labas rytas“.

„Grupė negailėjo savęs ir padarė viską, ką galėjo“, – sakė muzikantams vadybininkaujančios agentūros M.P.3 vadovas Vaidas Stackevičius. Šiandien lietuvių laukia sudėtinga užduotis – pirmiesiems įžengti į sceną ir pradėti pusfinalį, kuris vadinamas gerokai sunkesniu už pirmąjį. Beveik visos šiemet didžiausiomis favoritėmis pagal išankstines prognozes vadinamos šalys taip pat pasirodo antrąjame pusfinalyje.

Iš septyniolikos šiandien konkurse dalyvaujančių valstybių į finalą pateks dešimt, balsuoti galės ne tik visų šių šalių, bet ir Norvegijos bei Didžiosios Britanijos žiūrovai. Pusfinalio barjero nepavyko įveikti latviams, estams ir lenkams.

„Esame susikaupę pasirodymui ir šiandien tikimės visų palaikymo“, – sakė „InCulto“ lyderis Jurgis Didžiulis. Išvakarėse ruošdamiesi pasirodymui muzikantai tradiciškai dar patyrė techninių nesklandumų, derino apšvietimo, filmavimo, įgarsinimo klausimus ir baigę darbus išvyko ilsėtis į viešbutį. Prieš kelias dienas keturi grupės muzikantai kiek sirguliavo, jautė peršalimą, tačiau dabar yra pasveikę ir pasiruošę pasirodymui.

Ketvirtadienį ryte yra suplanuotas grupės interviu „Reuters“ agentūrai, o prieš dvyliktą valandą grupė jau atvyksta į areną grimui ir dar vienai, paskutinei prieš renginį, repeticijai.

Viešėdami Osle muzikantai per pusantros savaitės surengė savo solinį koncertą „Hard Rock Cafe“ klube, aplankė Bekkestua mokyklos auklėtinius, koncertavo Makedonijos, Izraelio vakarėliuose ir „Eurovizijos“ kaimelyje, sudalyvavo Ukrainos surengtose futbolo varžybose, pelnė kitų dalyvių ir renginio organizatorių simpatijas.

Lietuvių spaudos konferencijos buvo pavadintos linksmiausiomis ir įdomiausiomis iš visų dalyvių, tiesioginį interviu su grupe parodė britų transliuotojas BBC3. Muzikantai surepetavo ir įvairiomis progomis atliko savo mėgstamiausią „Eurovizijos“ konkursų dainą – Verkos Serdiučkos „Dancing Lasha Tumbai“. „Eurovizijos“ dainų konkursą iš Oslo, kuriame šiandien nuskambės ir lietuvių atliekama daina „Eastern European Funk“, tiesiogiai transliuoja LTV televizija. Konkurso finalas įvyks šį šeštadienį, gegužės 29 dieną.

 

Nuotraukoje: Jurgis Didžiulis ir Aleksandras Rybakas „Eurovizijos“ užkulisiuose (Jievaro Jasinskio nuotr.)