Archyvai

Grigiškių meno mokyklos jubiliejiniame koncerte – pasaulinio lygio atlikėjai iš Vokietijos ir Japonijos

Gegužės 3 d. 19 val. Vaidilos teatre Vilniuje, vilniečiai ir miesto svečiai turės unikalią progą išgirsti, vieno perspektyviausių jaunosios kartos lietuvių smuikininko Algirdo Šocho ir japonų pianistės Mayuko Arita duetą, kurį savo 55-ojo jubiliaujaus proga dovanoja Vilniaus savivaldybės Grigiškių meno mokykla (GMM).
Pasak Grigiškių meno mokyklos direktorės Kristinos Ulevičiūtės, mokykla nori sukurti gražų ir iškilmingą renginį savo bendruomenei bei pristatyti aukščiausio profesionalumo atlikėjus. GMM – viena iš nedaugelio vaikų ir jaunimo meno mokyklų Lietuvoje, kuri gali didžiuotis ne tik mokinių, bet ir aktyviai koncertuojančių savo mokytojų kolektyvu. Todėl kartu su profesionalais koncertuos ir pačios mokyklos atlikėjai.
„Tai bus unikali proga mūsų mokyklos vaikams ir mokytojams vienoje scenoje susitikti su tokiomis žvaigždėmis kaip Algirdas Šochas ir Mayuko Arita. Esame begalo dėkingi už išskirtinę galimybę ir tikime, kad mūsų vaikams tai bus įkvėpimo šalitinis, o mokyklai – paskata augti ir siekti aukščiausių rezultatų, – sako K. Ulevičiūtė.
Koncertinėje programoje A. Šochas ir M.Arita atliks Johannes Brahms – Sonata smuikui ir fortepijonui Nr.1 G-Dur, op.78, M. Arita skambins solo fortepijonui Claude Debussy kūrinį iš antrojo ciklo “Paveikslų knyga” – nr.1 Cloches à travers les feuilles (varpai pro lapus) ir Franz Liszt “Rigoletto parafrazės S.434. Savo programą duetas užbaigs Maurice Ravel „Čigonė“ solo smuikui ir fortepijonui.
Smuikininkas Algirdas Šochas
Vieno perspektyviausių jaunosios kartos lietuvių smuikininko Algirdo Šocho muzikinis kelias prasidėjo būtent Grigiškių meno mokykloje, kurioje smuiko mokytoja dirb jo mama – Sigutė Šochienė.
Šiuo metu atlikėjas gyvena Hamburge, studijuoja aspirantūrą aukštojoje Hamburgo muzikos ir teatro akademijoje, groja valstybiniame Hamburgo filharmonijos orkestre, yra „Confero“ fortepijoninio kvarteto narys.
Aktyviai koncertuoja kaip solistas bei su kameriniais ansambliais Rusijoje, Azerbaidžane, Prancūzijoje, Baltarusijoje, Latvijoje, Italijoje, Estijoje, Olandijoje, Belgijoje, Austrijoje, Vokietijoje. Smuikininkas yra grojęs solo su daugeliu orkestrų, tokių kaip Baku Gara Garayev kamerinis, NI&Co kamerinis, Lietuvos Valstybinis Simfoninis, Hamburgo HfMT Simfoninis orkestras diriguojmas maestro Ulrich Windruhr ir t.t.
Atlikėjas daug laiko skiria kamerinei muzikai, jam teko garbė muzikuoti kartu su smuikininke Joanna Kamenarska, pianistu bei kompozitoriumi Leon Gurvitch, Deutsche Grammophon prezidentu klarnetininku Dr. Celemens Trautmann ir kitais. Kartu su bičiuliais yra įkūręs „Confero“ fortepijoninį kvartetą, aktyviai koncertuojantį Lietuvoje „Užutrakio vakarų“ bei „Pažaislio“ festivaliuose.
Algirdas Šochas yra apdovanotas Lietvos prezidento Valdo Adamkaus už pasiekimus muzikos srityje bei yra pelnęs Karalienės Mortos premiją. 2015 m. Hamburge atlikėjas kaip vienas perspektyviausių jaunosios kartos smuikininkų buvo apdovanotas specialia „Berenberg“ banko stipendija.
Pianistė Mayuko Arita
Pianistė Mayko Arita gimė 1991 m. Japonijoje. Skambinti fortepijonu pradėjo būdama penkerių. Bakalauro Studijas baigė Aichi menų universitete Nogoya mieste (Japonija), o magistrą įgijo Hamburgo muzikos ir teatro akademijoje (HfMT) profesoriaus Ralf Nattkemper klasėje.
2009 metais Mayuko laimėjo pirmąją vietą antrajame Hokkaido muzikos konkurse Japonijoje. 2012 metais jai buvo suteiktas žiuri prizas šeštajame Yokohmos tarptautiniame muzikos konkurse. 2014 metais Mayko Arita laimėjo pirmą vietą kamerinės muzikos konkurse (23. Gianluca Campochiaro) Italijoje.
Pianistė aktyviai koncertuoja Vokietijoje, Japonijoje ir kitose šalyse bei tobulinasi meistriškumo kursuose pas žymiausius menininkus. Šiuo metu Mayko dirba Hamburgo muzikos ir teatro akademijoje.
Algirdas Šochas ir Mayuko Arita duetu aktyviai koncertuoja nuo 2016 m. ir jau spėjo surengti koncertą Hamburgo Laeszhalle salėje. Šiandieninis dueto pasirodymas įtrauktas į Hamburgo „Europos savaitės“ renginių ciklą, o birželį koncertuos Hamburgo „Senojoje spaustuvėje“. Ateityje duetas planuoja surengti koncertus Japonijoje.
Koncertas nemokamas, tačiau vietų skaičius ribotas. Dėl kvietimų į renginį, prašome kreiptis: grigiskiumenomokykla@gmm.lt arba tel.: 8 52432557.

Jubiliejinis koncertas vyks gegužės 3 d. (ketvirtadienį) 19:00 val. Vaidilos teatre (A. Jakšto g. 9, Vilniuje). Daugiau informacijos: Grigiškių meno mokyklos direktorė Kristina Ulevičiūtė (kristina.uleviciute@gmm.lt; mob.: +370 610 23 731.