Archyvai

Gitaros virtuozas Francis Goya: „Muzika turi spinduliuoti magiją“

Jis niekuomet nepaleidžia gitaros iš rankų, atrodo, visas jo gyvenimas – tai pirštų galiukais ant stygų surinkti garsai, kuriuos viso pasaulio koncertų salėse lydi griausmingos publikos ovacijos. Vienas garsiausių pasaulio gitaristų belgas Francis Goya savo meistriškumą Lietuvos publikai pademonstruos jau kovo 6 dieną Vilniaus kongresų rūmuose.

Romantiškos gitaros virtuozas Francis Goya savo koncertų lankytojus tarsi panardina į lengvą, malonią ausiai ir neįpareigojančią muziką. Ne sykį lankęsis Lietuvoje gitaros meistras mūsų šalyje yra puikiai vertinamas kokybiškos muzikos mylėtojų. Tačiau bene maloniausia, kad išties nereikia būti ekspertais, kad pajustumėtė ir suprastumėte, ką groja Francis Goya – jo muzika pati atranda kelią į klausytojo širdį. Gitaristas visuomet publikai dovanoja tiek savo garsiausius kūrinius, tiek naujesnes aranžuotes. Paklaustas, kaip pasirenka, ką groti koncertuose, atlikėjas yra pasakęs: „Muzika turi spinduliuoti magiją, tai svarbiausia.“

 

Nebijo scenoje būti modernus

 

Francis Goya per savo pasirodymus mėgsta eklektiką, tad visuomet įmanoma, kad vieną po kito publiką išgirs austrų klasiko Josepho Haydno ir popkultūros grando Eltono Johno kūrinius, o gal net ir filmo „Titanikas“ garso takelį. Tačiau pagrindinė visų gitaros meistro koncertų tema – nostalgija. Saulėlydžių, šilumos, meilės ar tiesiog praėjusio laiko ilgesys nutupia ant jo kūrinių tarsi rasos lašai ant voratinklio, į jį įpainiodami kiekvieną klausytoją. Nenuostabu, kad būtent taip – „Nostalgia“ – vadinasi ir populiariausia gitaristo kompozicija, 1975-aisiais atnešusi jam pasaulinę šlovę.

Ne pirmą ir net ne antrą dešimtetį scenoje sėkmingai pasirodantis muzikantas žengia koja kojon su technikos naujovėmis – kartais koncertų metu jis užgroja ir elektrine gitara. Jam visuomet pritaria nedidelis muzikantų ansamblis. Vilniuje šįsyk Francis Goya pasirodys kartu su instrumentiniu trio.

 

Patraukė ispaniška aistra

 

„Kadaise grojau labai daug ispaniškos muzikos ir tada taip sutapo, kad man labai patiko ispanų dailininko Francisco Goya darbai. Pamaniau, kad pasiskolintas patrumpintas jo vardas skambės neblogai“, – apie savo pseudonimo kilmę yra sakęs gitaristas. Tikrasis jo vardas – Francis Weyeris. Belgijoje gimęs muzikantas per savo karjerą spėjo išleisti įspūdingą skaičių – net 40 albumų.

Nepraleiskite progos išgirsti išskirtinį gitaros talentą, akomponavusį tokiems atlikėjams kaip Demis Roussos, „Three Degrees“, Vicky Leandros ar Barry White‘as ir sėkmingai užkopusį į solinės šlovės Olimpą. Jautrus ir nuoširdus Francis Goya ir jo trio koncertas Vilniaus kongresų rūmuose įvyks jau kovo 6-ąją. Bilietus į šį koncertą galite įsigyti „Bilietų pasaulio“ kasose.

 

Francis Goya – „Nostalgia“: