Archyvai

Gineso rekordininko namuose gyvena 1200 smurfų

45-erių brito Stepheno Parkerso aistra melsviesiems žmogeliukams prasidėjo tuomet, kai jis, būdamas dešimties, degalinėje nusipirko mėgiamo animacinio filmuko apie smurfus figūrėlę. Dabar, nuo to meto praėjus 35-eriems metams, vyras namuose laiko didžiausią pasaulyje smurfų atributikos kolekciją, kurią sudaro daugiau nei 1200 suvenyrų. „Ir tai dar ne pabaiga. Ši kolekcija dar neužbaigta ir tiksliai žinau, ko jai trūksta. Už tai galėčiau atiduoti visas savo santaupas ir net iš banko paimti paskolą“, – sako kaimynų „suaugusiu vaiku“ vadinamas S.Parkersas.

 

Kolekcininkas, už didžiausią tokio pobūdžio kolekciją jau įrašytas į Gineso rekordų knygą, pasakoja, kad už kai kurias figūrėles teko pakloti net po aštuonis šimtus svarų sterlingų, todėl tai, ką surinko per tiek daug metų, laiko dvejose skirtingose Londono vietose, kuriose įrengta itin naujoviškos signalizacijos sistemos.

 

„Žinoma, labai priklauso, kokio retumo smurtą randu, bet pinigų savo kolekcijai plėsti negailiu. Mano mėgiamiausios yra pačių filmuko gamintojų sukurtos miniatiūrinės figūrėlės, pagamintos labai ribotu tiražu. Beje, kolekcija dar plėsis, nes kol kas niekur neradau Seklio Smurfo, Teisėjo, Teniso žaidėjo Smurfo, Golfo žaidėjo, Mokytojo ir Juokdario Smurfo“, – atskleidė S.Parkersas.

 

Vyro kolekciją žada papildyti ir jau šį savaitgalį kino teatruose pasirodysiančio pilnametražio 3D filmo „Smurfai“ kūrėjai, kurie prižadėjo po premjeros didžiausiam gerbėjui atiduoti filmą reklamuojančią atributiką ir padėti surasti tas figūrėles, kurių jis dar neturi.

 

Beje, tai ne vienintelis rekordas susijęs su šiais personažais. Prieš porą mėnesių, kuomet visame pasaulyje buvo minima pasaulinė smurfų diena (ji švenčiama melsvųjų žmogeliukų kūrėjo Peyo gimtadienio dieną) vienuolikoje pasaulio miestų tam tikroje numatytoje vietoje surinko daugiausiai Smurfais apsirengusių žmonių. Būsimieji rekordininkai turėjo odą nuspalvinti melsvais dažais, dėvėti baltą smurfišką kepuraitę, šviesias kelnes, mėlynus marškinėlius bei avėti baltus batus. Prieš tai buvęs rekordas buvo užfiksuotas tuomet, kai susirinko 2510 „smurfų“, šiemet jų padaugėjo iki 4891.

 

Žymių Lietuvos aktorių, tokių kaip Giedrius Savickas, Giedrius Arbačiauskas, Leonardas Pabedonoscevas, Rimantė Valiukaitė bei Rasa Samuolytė lietuviškai dubliuotas filmas „Smurfai“ jau rugpjūčio 19 melsvai nuspalvins Lietuvos kino teatrus.