Archyvai

Generalinėje Elton‘o John‘o koncerto repeticijoje sužibo lietuviškieji E. John‘ai

Savaitgalį Vilniuje praūžusiose „Sostinės dienose“ valanda buvo skirta lapkričio 4 d. „Siemens“ arenoje koncertuosiančio sero Elton‘o John‘o muzikai prisiminti.

Žinomiausius atlikėjo kūrinius drauge su didžiuliu būriu prie „Fluxus ministerijos“ susirinkusių sero E. John‘o gerbėjų atliko ne tik prie fortepijono sėdęs jaunasis Lietuvos talentas Joris Sodeika, bet ir keletas drąsiausių tautiečių, nepabūgusių mikrofono.

Vos suskambus pirmiesiems sero Elton‘o John‘o bene populiariausio kūrinio „Candle in the wind“ akordams, renginio vedėjas pranešė, jog didžiausiam legendinio atlikėjo aistruoliui atiteks du kvietimai į po poros mėnesių sostinėje vyksiantį Elton‘o John‘o koncertą. Tuomet ir prasidėjo tikrosios varžybos.

Netrukus prisistatė pirmasis savanoris paprašęs užleisti vietą prie mikrofono. Jo atliktas E. John‘o kūrinys „Sorry seems to be the hardest word“ pavergė visus susirinkusius ir beveik neliko abejonių, jog jis rimčiausias pretendentas kvietimams laimėti. Kiek vėliau užburiančiu balsu ir rimtai pasiryžusi įveikti savo varžovą, su rankose laikomais dainos „Your song“ žodžiais pačios užrašytais sąsiuvinyje, prie mikrofono stojo mergina.

Galiausiai žiūrovų verdiktas buvo aiškus – pergalė ir du kvietimai drąsiajam vaikinui. Po vieną kvietimą atiteko ir antroje bei trečioje vietoje likusioms merginoms.

Prieš renginį sakęs, jog sero Elton‘o John‘o talento ir meistriškumo pakartoti negali niekas, tačiau norisi, kad šio atlikėjo anšlaginiuose koncertuose skambančias dainas prisimintų visi jo gerbėjai. Ir, galiausiai, kad visi drauge, įpusėjus rudeniui, susirinkę „Siemens“ arenoje nustebintume visko mačiusią žvaigždę ir pritartume jam atliekant garsiausius kūrinius, tarptautinių konkursų laureatas J. Sodeika pasibaigus pasirodymui konstatavo: „vilniečiai Elton‘o John‘o koncertui jau pasiruošę“.

Pagrindiniu generalinės repeticijos atributu ir simboliu tapo Elton‘o John‘o stiliaus rožiniai kartono akiniai, kurie „Sostinės dienų“ lankytojams buvo pradėti dalinti dar penktadienį. Organizatorių teigimu iš viso buvo išdalinta apie 30 tūkst. tokių akinių.

Renginio partnerio optikos salonuose „Vision Express“ pateikus nemokamai gautus Elton‘o John‘o akinius bus galima gauti 20 proc. nuolaidą vardiniams rėmeliams.