Archyvai

Gegužės 28 d. „BrassBastardz“ koncertas "Vasaros terasoje"

Atrodo, lyg žiemos ir nebūtų buvę – Vilniaus Mokytojų namų kiemelyje penktą sezoną neseniai pradėjusi „Vasaros terasa“ kiekvieną vakarą sulaukia seniai matytų draugų. Pasitinkant vasarą nuspręsta, kad penktadieniai terasoje bus skirti gyvai muzikai. Pažadą tęsint gegužės 28-ąją čia koncertuos „BrassBastardz“.

Prieš aštuonerius metus susikūręs kolektyvas standartų nepaiso nei savo funk jazz soul electronica skambesiu, nei karjeros keliu. Nors nuo 2002-ųjų spėjo pasirodyti net keturios vinilinės plokštelės ir iš jų gimusi akinių kolekcija bei žerti apdovanojimai, tik šį pavasatrį trio pristatė debiutinį savo albumą „Waiting“.

Nerimstantys kūrėjai – vokalistė Daiva Starinskaitė, saksofonininkas Alvydas Mačiulskas ir trimitininkas Aurimas Rimeikis – penktadienį sugros jau spėtą atnaujinti jo programą – „Sintezatoriumas“. Tai – seno ir naujo skambesio lydinys, elektroninių sintezatorių ir asmenybių laboratorija. „Waiting“ kūriniai dabar skamba dar subtiliau, elektroniškiau, minimalistiškiau.

„Sintezatoriumą“ praėjusį penktadienį turėjo progą įvertinti vilniečiai, nepabūgę klaustrofobiškos lofto erdvės. „BrassBastardz“ savo koncertu „Dizaino savaitgalio“ metu pristatė dizainerės Aušros Norkutės kolekciją ir įgarsino septynias mirtinas nuodėmes. Balandį vilniečiai turėjo garbės apšildyti žanrų lydimo meistrus „Gotan Project“, koncertavusius „Ūkio banko teatro arenoje“.

Po sintezatorių parado scenoje muzikantus pakeis didžėjai – „Downtown Party Network“. Baleariškus disco garsus Saulty ir Bradka transliuoja ne tik Vilniaus, bet ir įvairaus tolio užsienio klubuose. Neseniai grojęs Helsinkyje duetas jau planuoja išvyką į Stokholmą, taip pat įtemptai dirba kurdami jau trečią savo plokštelę ir įrašinėdami remiksus kolegoms.

Į „BrassBastardz“ koncertą gegužės 28-ąją galima eiti nuo 21 val. Įėjimas į visus „Vasaros terasos“ renginius šiemet – nemokamas, ne išimtis ir šis penktadienis.