Archyvai

Gaetano Fabri į Vilnių atgabens Europos sostinės aromatus

Džiazo muzikantas, perkusininkas ir vienas iš žymiausių Europos „world“ muzikos didžėjų iš Briuselio – Gaetano Fabri rugsėjo 2 d. Vilniaus „Gorky Bar“ (Pilies g. 34) atidarys beprotiškiausių vakarėlių „Baltic Balkan Bang“ rudens sezoną.

 

Vilniuje startuosiantis jau ketvirtas ciklo „Baltic Balkan Bang“ renginys susilaukė ir tarptautinio pripažinimo. Dj Click iš Prancūzijos ir šveicarai „Gypsy Sound System“ pakvietė Baltic Balkan perkelti siautulį į Paryžių ir Ženevą jau šį rudenį.

 

Sunku patikėti, tačiau šio vakaro žvaigždė Gaetano Fabri pradėjo sukioti plokšteles 1991-aisiais ir buvo gerai žinomas „house“ ir „techno“ muzikos scenoje kaip DJ Gaetan Decadance. Tačiau 2000-aisiais jis susižavėjo „world“ muzika ir nuo tol yra vienas iš geriausių Balkanų, „gypsy“, „klezmer“ muzikos žinovų Vakarų Europoje.

 

Kaip prodiuserį Gaetano Fabri išgarsino jo sukurtas legendinės Makedonijos grupės „Kočani Orkestar“ kūrinio „Siki Siki Baba“ remiksas, patekęs į rinkinį „Electric Gypsyland“.

 

Po to prodiuseriui pasipylė nauji užsakymai, ir šiandien Gaetano Fabri diskografijoje – tokių žinomų „world“ scenos atlikėjų kaip „Taraf de Haidouks“, „Romashka“, „KAL“, DJ Click, „Balkan Beat Box“, „Parno Graszt“, „Eastenders“, „Amaparanoia“, „Va Fanfahre“, „Mahala Rai Banda“, „Katan ir„Fanfare Ciocărlia“ dainų versijos. Jau šeštus metus jis kartu su kolegomis DJ Click ir Tagada yra ir legendinio Paryžiaus klubo „Divan Du Monde“ rezidentas.

 

Čigoniškos muzikos garsus, sumaišytus su moderniais ritmais Gaetano Fabri taip pat skleidžia elitiniuose Briuselio, Paryžiaus, Londono, Barselonos, Meksiko, Bostono ir Niujorko klubuose, visuose svarbiausiuose „world“ muzikos festivaliuose, kur kartais pasirodo su draugais iš Rumunijos „Mahala Rai Banda“. Su kuriais, beje, artimai susipažino ir Baltic Balkan šių metų festivalio Vengrijoje metu.

 

Baltijos šalyse Gaetano Fabri svečiuosis pirmą kartą. Svečio pasirodymą klubinėje scenoje apšildys vakarėlių serijos iniciatoriai ir rengėjai Baltic Balkan, o bare karščiausiais „senosios mokyklos“ Afrikos ritmais dalinsis Stavaris.

 

Renginys prasidės 22 val. Nevėluokite, nes įėjimas į klubą iki vidurnakčio kainuos tik 10 Lt, vėliau 15 Lt.