Archyvai

G.Depardieu ir C.Deneuve ir vėl galės rūkyti ekrane

Prieš du dešimtmečius Prancūzijos valdžia pradėjo kampaniją, kurios metu buvo reikalaujama filmuose nerodyti rūkančių aktorių, tačiau dabar vis garsiau kalbama apie tai, kad šios šalies įvaizdis yra neatsiejamas nuo bohemiškų žmonių su cigarete rankoje. Žymieji rūkaliai ne tik neskatina kitų rūkyti, bet ir prideda šalies įvaizdžiui savotiško šarmo. Juo labiau, kad išties daug į Prancūzijos istoriją patekusių žymių žmonių buvo tiesiog neįsivaizduojami be pypkės ar cigaretės: filosofas Jeanas-Paulis Sartre, rašytojas Albertas Camus, dailininkas Claude Monet. Be dūmų kvapo neįsivaizduojamos ir kino legendos Catherine Deneuve bei Gerardas Depardieu.

Rūkalų uždraudimas ekrane dabar labai drąsiai vadinamas „istorijos klastojimu“, o įvaizdžio specialistai tai lygina su su Abraomo Lincolno barzdos retušavimu „Photoshop“ programa. 2008-aisiais rūkyti ekrane buvo uždraudusi ir Indijos valdžia, tačiau dar tais pačiais metai Bolivudas pasiekė savo ir neleido valdininkams kištis į milijonus biudžetui nešančios kino industrijos reikalus.

Beje, garsiuosius Prancūzijos rūkalius C.Deneuve ir G.Depardieu, kurie vaidins buvusius meilužius, ekranuose vėl bus galima pamatyti kovo 11 dieną į Lietuvos kino teatrus atkeliausiančioje nuotaikingoje Francois Ozono komedijoje „Potiche. Žmonos kerštas“.

C. Deneuve filme tampa namų šeimininke Siuzan, kuri susirgus vyrui, beveik į kapus nuvariusiam lietsargius gaminančią kompaniją, perima firmos vairą. Žinoma, iš pradžių visi juokiasi, kad nieko apie verslą neišmananti moteriškaitė taps vadove, tačiau jai padeda buvęs meilužis (akt. G.Depardieu). Netikėjusių nuostabai, Siuzana puikiai susitvarko su reikalais, tačiau jie ir vėl komplikuojasi, kai į darbus sugrįžta moters vyras…

Filmo treileris: