Archyvai

Fortepijono legenda Ivo Pogorelich koncertuos Lietuvoje

Pianistas Ivo Pogorelich pripažįstamas viena kontraversiškiausių klasikos pasaulio asmenybių. 2011 m. spalio 24 d. „CULTURE LIVE“ organizuos šio legendinio pianisto rečitalį filharmonijoje Vilniuje. Ivo Pogorelich koncertas Lietuvoje bus pirmasis ir vienintelis šio pianisto vizitas Baltijos šalyse. Koncertą išgirs tik 600 klausytojų.

IVO POGORELICH

Į svaiginančią karjerą startavęs skandalu, 1980 metais Ivo sudrebino vieno žymiausių pasaulio F. Chopino vardo pianistų konkurso užkulisius, ir jau tris dešimtmečius karaliauja klasikinės muzikos žvaigdžių gretose. Tuometinė muzikinio pasaulio oligarchė bei žiuri narė, pianistė Martha Argerich (vadinusi pianistą “genijumi”), prieštaraudama komisijos nuomonei nepraleisti Ivo i finalą, pasitraukė iš vertinimo komisijos darbo. Tarptautinis skandalas tapo pianisto tramplinu į pasaulinę šlovę ir atvėrė garsiausių koncertų salių duris. Ivo tapo geidžiamiausiu artistu, grojo su žymiausiais orkestrais, tokiais kaip Berlyno filharmonijos, Vienos filharmonijos, Londono simfoniniu, Čikagos simfoniniu, Niujorko filharmonijos orkestrais ir daugeliu kitų.

Geros valios UNESCO ambasadorius, 1994 m. Bosnijos karo Sarajevo miesto mecenatas, Kroatijos jaunųjų talentų, siekiančių studijuoti užsienyje, globėjas yra pripažintas brangiausiai apmokamu pianistu pasaulyje. Nuo 1989 m. Ivo Pogorelich rengė savo vardo festivalį, kurio metu jauni dar niekam nežinomi atlikėjai koncertuodavo su pasaulinėmis klasikos žvaigždėmis, ir konkursą, pastarojo pagrindinis prizas buvo net 100 000 JAV dolerių.

Nuo 1982 m. pianistas pasirašė ekskliuzyvinę sutartį su garsiausia pasaulyje klasikinės muzikos įrašų kompanija – Deutsche Grammophon. Tuo metu ekskliuzyvines sutartis su šia įrašų kompanija turėjo tik pasaulio geriausieji. Atlikėjas išleido net 15 kompaktinių plokštelių, kurios pelnė ne vieną apdovanojimą ir jų pardavimai irašų kompanijai atnešė didžiulį pelną.

2011 m. spalio 24 d. vyksiantis koncertas Lietuvoje bus pirmasis ir vienintelis šio pianisto vizitas Baltijos šalyse. Koncertą išgirs tik 600 klausytojų.