Archyvai

Fluxus Ministerijoje – muzika iš taikos ir grožio

Ateinantį pirmadienį, rugpjūčio 16 dieną, 20.30 valandą, Fluxus Ministerijoje vyks pirmosios Gedimino Gelgoto ir Naujų Idėjų Kamerinio Orkestro NIKO kompaktinės plokštelės pristatymo koncertas. Koncerte publika galės išvysti ir specialiai pagal Gelgoto muziką kuriamas aktoriaus Gyčio Ivanausko improvizacijas.

Būtent į naująjį CD įrašytas jauno kūrėjo kompozicijas visai neseniai įvertino viena reikšmingiausių muzikos pasaulio asmenybių – legendinis amerikos kompozitorius Terry Riley. Ši pavardė meno istorijoje siejama su minimalistinės muzikos gimimu, o Terry Riley kūryba įtakojo kultinių kompozitorių, tokių kaip Philipp Glass, John Adams, Steve Reich muziką, taip pat, įkvėpė legendinių roko grupių ”The Who", ”The Soft Machine" ir kitų veiklą.

Terry Riley laiške lietuvių kūrėjo muzika apibūdinta kaip labai efektinga ir stipri. Anot Riley, "jaunas kompozitorius turi unikalų ir dėmesį prikaustantį kompozicinį balsą, o jo kuriama muzika yra sudaryta iš taikos ir grožio elementų. Būtent tokia muzika šiandien yra be galo reikalinga žmonėms".

Legendinę asmenybę sužavėjo ir Naujų Idėjų Kamerinio Orkestro NIKO atlikimo technika. "Nuostabu, kad muzikantai groja be natų. Man patinka atlikėjų jautrumas vibrato grojimui, o garso grynumas ir grožis tampa esminiu šio kolektyvo muzikos atlikimo principu".

 ""

Įdomu tai, kad būtent Terry Riley taip pat yra siejamas ir su originaliuoju Fluxus judėjimu septinto dešimtmečio pradžioje New York’o SoHo rajone. Todėl pirmadienį vyksiančio koncerto vieta neseniai Vilniuje įsikūrusioje Fluxus Ministerijoje pačiam Gelgotui atrodo nuostabus ir džiuginantis sutapimas. "Malonu jausti, kad pati realybė, siųsdama įvairius ženklus, palaiko tai, ką darai" – teigė Gediminas.

Po koncerto publika turės galimybę įsigyti naująją kompaktinę plokštelę ir tokiu būdu paremti jauno kolektyvo veiklą.