Archyvai

Filme „Vinčesterio košmaras" – tikra istorija apie vaiduoklių namus.

Šiurpioje juostoje „Vinčesterio košmaras” Helen Mirren įkūnija nuo dvasių prakeiksmo visą gyvenimą bėgusią ginklų kūrėjo Viljamo Vinčesterio našlę.

„Vinčesterio košmaras”. Siaubo filmas apie šiurpią Kalifornijos vilą.

Į Lietuvos kino ekranus atkeliaujanti siaubo juosta „Vinčesterio košmaras” pasakoja tikrą istoriją apie legendinio ginklų kūrėjo Viljamo Vinčesterio našlės Saros namus. 1881-aisiais mirus mylimam vyrui, sugniuždyta našlė paguodos bandė ieškoti būrėjų pasaulyje. Legenda byloja, kad vienas Bostono mediumas, neva susisiekęs su velionio vėle, liepė jai keliauti į Kaliforniją ir ten pastatyti didžiulę vilą dvasioms tų žmonių, kurie buvo nužudyti „Winchester” ginklais. Sukrėsta našlė iš mediumo išgirdo ir dar vieną kraupią instrukciją: ji pati gyvens tol, kol bus statomas namas. Jei statyba sustos, Sarą ištiks greita ir skausminga mirtis.

Likusi vienintele vyro įmonės savininke, Sara disponavo 20.5 milijono dolerių turtu (pritaikius infliaciją, dabar ši suma viršytų pusę milijardo). Iš Konektikuto persikėlusi į Kalifornijos San Chosė miestą, 1884 m. našlė pradėjo vilos statybas, be pertraukos (dieną ir naktį, septynias dienas per savaitę) vykusias iki pat jos mirties – 1922-ųjų rugsėjo 5 d.

Beveik 40 metų nuolat statytame ir perstatytame name pilna keistenybių: langai grindyse ar į gretimus kambarius; į prarają ar tiesiog plytų sieną atsidarančios durys; į lubas atsiremiantys ar niekur nevedantys laiptai. Bendras keturių aukštų vilos plotas yra 24 kvadratiniai kilometrai, joje – apie 160 kambarių (nors kiek tiksliai, niekas nežino – pavyzdžiui, vos užpernai name buvo atrastas iki tol nežinomas kambarys), 950 durų, 10000 langų, 40 laiptų, 47 židiniai ir t.t. Siekdama suklaidinti keršto ištroškusias dvasias, Sara ne tik projektavo kuo klaidesnį ir absurdiškesnį namą, bet ir pati kasnakt miegojo vis kitame jo kambaryje.

Jau kitais metais po jos mirties (1923 m.) namas atvėrė duris turistams. Dabar „Vinčesterio vila” ir „Vinčesterio paslapčių namais” vadinamas pastatas yra itin populiari ekskursijų kryptis Kalifornijoje, o viloje dirbantys gidai noriai pasakoja istorijas apie kartais net dienos metu girdimas „Vinčesterio” aukų dvasių dejones nesuskaičiuojamuose vilos kambariuose ir koridoriuose.

„Vinčesterio košmaras”, kuriame pagrindinį Saros Vinčester vaidmenį suvaidino Helen Mirren, Lietuvoje pradedamas rodyti balandžio 27 dieną.

Filmo anonsas: https://mab.to/fDk3yQEql