Archyvai

Festivalyje „Be2gether“: žaismingieji „Casiokids“, kazokai „Haydamaky“ ir beatbox‘eriai „Bauchklang“

Muzikos ir meno festivalis „Be2gether“, vyksiantis birželio 25 – 27 dienomis, skelbia dar tris muzikos grupes. Norviliškių scenų programą papildė žaismingieji „Casiokids“, kazokai „Haydamaky“ ir beatbox‘eriai „Bauchklang“.

 

Norvegai „Casiokids“ festivalyje pristatys skandinavišką elektroninę muziką. Nors dainuoja tik norvegiškai, šis elektropop kolektyvas turi daugybę gerbėjų toli už savo gimtinės ribų. 2005 m. susikūrusi grupė nuolat koncertuoja prestižiniuose didžiausiuose Europos festivaliuose. Kritikai juos lygina su „Røyksöpp“, 2007 metais Norviliškėse siautėjusiais „Datarock“ ar „Kings of Convenience“, o patys „Casiokids“ veikiau linksminasi, nei siekia populiarumo. Scenoje grupės instrumentais tampa įvairiaspalviai būgneliai, juostiniai magnetofonai, aplūžusios gitaros ir seni tėvų žaislai. 

 

Video „Casiokids“ – „En Vil Hest“:Casiokids

 

Ugningą roko šou Norviliškių pievose surengs Ukrainos kazokai „Haydamaky“. Išverstas į lietuvių kalbą žodis „Haydamaky“ reiškia persekiotojus – taip save vadino ukrainiečių kariai XVIII amžiuje gynę tėvynę nuo priešų. „Haydamaky“  neišnyko. Kardus pakeitę elektrinėmis gitaromis jie iki šiol be gailesčio maišo sunkųjį roką su senovės ukrainiečių karo dainomis. Unikalūs muzikantai pelnė daugelio Europos šalių publikų simpatijas. Grupė dainavo kartu su garsiaisiais „Gogol Bordelo“ ir Emiro Kusturicos „The No Smoking Orhestra“, o jų albumus platina viena didžiausių pasaulio įrašų kompanijų EMI.

 

Video „Haydamaky“ – „Nemae Hliba, Spivaj!“: 

Haydamaky

 

 

Taip pat festivalyje pasirodys viena garsiausių pasaulyje beatbox grupių „Bauchklang“. Iš Austrijos atvykę vaikinai gros nuo ragga ir hip-hop iki triuškinančio drum‘n‘bass bei avangardinės elektronikos. Jie nenaudoja jokių instrumentų išskyrus mikrofonus ir savo balsus. Beveik 14 metų koncertuojantys beatbox‘eriai išleido net 6 albumus, pelnė ne vieną apdovanojimą ir vokalinės muzikos žanrą pakėlė į iki tol neregėtas aukštumas.

 

Video „Bauchklang“ – „Barking News“: 

Festivalyje „Be2gether“ savo pasirodymus taip pat jau yra patvirtinę spalvingieji „Empire of the Sun“, rokeriai „Skunk Anansie“, stilingieji „WhoMadeWho“ bei lietuviai „Silence family“.

Bilietus į festivalį platina „Tiketa“. Bilieto trims dienoms kaina 120 Lt, vienai dienai – 70 Lt.