Archyvai

Festivalis „Mados infekcija“ pavasarį sugrįšta į ŠMC

Vilnius pavasarį žada užsikrėsti netradiciniu požiūriu į madą – kovo 24, 25, 26 dienomis čia vyks kasmet laukiama „Mados infekcija“. Didžiausias Lietuvoje mados festivalis grįžta į savo gimtąją vietą – Šiuolaikinio meno centrą (ŠMC).

„ŠMC turi ypatingą emocinį krūvį – būtent čia festivalis žengė savo pirmuosius žingsnius 1999 metais ir nuo to laiko nuolat vykdavo šioje vietoje. Pernai festivalis vyko Nacionalinėje dailės galerijoje. Kitokia erdvė buvo iššūkis, padiktavęs naujų scenografijos sprendimų ir puikią renginio atmosferą. Tačiau visada gera grįžti namo“, – sako festivalio „Mados infekcija“ idėjos autorė, dizainerė Sandra Straukaitė.

Pasak jos, šiais metais festivalyje netruks bohemiškos atmosferos, nestandartiškų kolekcijų pristatymų bei originalių staigmenų žiūrovams.

Šįkart – nemažai kolekcijų vyrams

Šiemet trijų dienų festivalyje profesionalūs dizaneriai iš Lietuvos ir užsienio bei jaunieji mados kūrėjai parodys net 21 rūbų kolekciją. Šiais metais daugiau nei įprastai vyriškų kolekcijų – net keturios. Jas pristatys užsienio dizaineriai Lucile Puton, Jeroen van Tuyl ir Lietuvos kūrėjai Giedrius Paulauskas bei Vitalis Čepkauskas.

„Mados infekcijoje“ taip pat pasirodys žinomi dizaineriai: Agnė Kuzmickaitė, Dovilė Gudačiauskaitė, Giedrius Šarkauskas, Eglė Žiemytė, Diana Kuzmickaitė ir Aušra Urbanavičiūtė, Agnė Biskytė, Jurgita Januškevičiūtė – Žiugždienė, Laura Dailidėnienė, Kristina Kruopienytė, Egidijus Sidaras bei Sandra Straukaitė.

Pirmą kartą – svečias iš Olandijos

Festivalyje laukiama svečių iš užsienio. Pirmą kartą į festivalį atvažiuos Olandijos mados pasaulio atstovas Jeroen van Tuyl. Vyriškos mados kūrėjas atpažįstamas iš architektūrinių siluetų bei preciziškų puošybos elementų.

Lucile Puton iš Prancūzijos yra dirbusi su legendiniu dizaineriu Alexander McQueen, o šiuo metu kuria Thierry Mugler mados namuose. Dizainerei artimos vyriškų drabužių konstrukcijos, todėl ir madą ji kuria išskirtinai vyrams.

Festivalyje taip pat pasirodys Ispanijos dizainerė Txell Miras, kurianti individualistės moters įvaizdį – jos kolekcijų herojė nebijo eksperimentuoti ir pasirodyti negraži.

Kolekciją pristatys ir Bibi GHOST iš Danijos – anarchistė, kontrastų meistrė, kolekcijose derinanti monumentalų tūrį ir smulkmenišką kirpimą.

Jaunieji dizaineriai iš Estijos ir Vokietijos

Kiekvienais metais „Mados infekcija“ suteikia profesionalų podiumą pradedantiesiems talentingiems dizaineriams, kurie laimi prieš tai vykstantį konkursą „Injekcija“.

Pernai rudenį konkurse pirmą kartą buvo pakviesti dalyvauti ir užsienio jaunieji kūrėjai. Nugalėtojomis tapo Grosser Heinrich duetas iš Vokietijos, estė Kristel Kuslapuu su mezginių kolekcija bei lietuvės – šiuo metu Londone gyvenanti Milda Čergelytė ir Italijoje besimokanti Marija Popadničenko. Visoms jaunosioms kūrėjoms suteikta galimybė pristatyti savo kolekcijas „Mados infekcijoje“.

Papildomi keturi renginiai

Ir šiemet festivalis neapsiribos trimis dienoms – visą mėnesį vyks papildomi renginiai. Kovo 3 dieną prekybos centre „Panorama“ žiūrovus pasitiks projektas “Manekenų instaliacija”. 18 valandą čia bus atidengta net 14 pasaulyje pripažintos bendrovės „IDW“ gaminamų manekenų, kuriuos prieš tai aprengs žinomi Lietuvos dizaineriai. Kiekvienas kūrėjas instaliacijai naudos prekybos centro parduotuvėse esančius rūbus ir aksesuarus, o manekenų aprangą kurs vadovaudamasis savo kolekcijos stiliumi. Žiūrovai galės pamatyti, kaip parduotuvėje įsigytais drabužiais galima apsirengti taip, tarsi atrodytum apsivilkęs mylimo dizainerio kurtais rūbais.

Kovo 9 dieną 16 val. į prekybos centrą „Panorama“ žiūrovus pakvies vieša modelių atranka „Infekcijos kastingas“. Lankytojai galės stebėti, kaip dizaineriai atsirenka modelius kolekcijoms demonstruoti, o kai kurie gal susigundys dalyvauti ir patys. „Antrus metus iš eilės kviečiame į atranką registruotis ne tik modelių agentūrų atstovus, bet ir visus norinčius, nes dizaineriai vis dažniau ieško savito, netradicinio tipažo modelių“, – sako festivalio prodiuserė Renata Mikailionytė.

Kovo 19 d. 13 -17 val. prekybos centre „Panorama“ šurmuliuos „Grožio infekcija” – renginio lankytojai iš arti pamatys, kaip atrodo festivalio užkulisiai. Renata Mikailionytė ir festivalio makiažo komandos narė Laura Kreivytė pristatys naujausias šio pavasario makiažo tendencijas. Žiūrovai bus pakviesti dalyvauti įvairiose loterijose ir išvys kelias jaunųjų dizainerių konkurso „Injekcija“ kolekcijas.

Balandžio 2 d. 12 val. apsilankiusieji prekybos centre „Panorama“ pateks į „Mados inventorizaciją“, kurioje iš arti bus galima apžiūrėti „Mados infekcijoje“ pristatytas Lietuvos dizainerių kolekcijas, betarpiškai pabendrauti su jų kūrėjais ir įsigyti patikusį rūbą ar aksesuarą.

Pirmą kartą – du kartus per metus

Šiais metais festivalis startuoja ir su naujiena – 2011-aisiais pirmą kartą “Mados infekcija” vyks du kartus metuose. Festivalis žiūrovus sukvies ir rudenį, lapkričio 11-12 dienomis Šiuolaikinio meno centre, Vilniuje.

„Mados infekcijos“ prodiuserė Renata Mikailionytė teigia, jog tai bus svarbus festivalio žingsnis: „Lietuvoje daugėja profesionalių dizainerių ir, nors pernai festivalis išsiplėtė iki trijų dienų, kolekcijų pristatymai neišsitenka viename renginyje. Todėl nusprendėme prisiimti atsakomybę ir festivalį surengti du kartus metuose, kaip įprasta pasaulyje“, – sako ji.

Bilietai – nuo 40 litų

Norintys patekti į „Mados infekciją“ šį pavasarį bilietus gali įsigyti jau nuo vasario pradžios. Bilietus į festivalį šiais metais platina „Bilietų pasaulis“. Į kiekvieną renginio vakarą perkamas atskiras bilietas, kainuojantis nuo 40 iki 100 litų, VIP bilietai pirmose eilėse – 200 litų.

Šiemet „Mados infekcija“ vyksta jau vienuoliktą kartą. 1999-aisiais startavęs festivalis per vienuolika metų tapo ryškiausiu kasmetiniu mados įvykiu Lietuvoje.

 

FESTIVALIO PAPILDOMŲ RENGINIŲ SĄRAŠAS:

Kovo 3 d., ketvirtadienis, 18 val.

Meninė festivalio dizainerių „Manekenų instaliacija“

Prekybos centras „Panorama“, Saltoniškių g. 9, Vilnius.

Dalyvaus dizaineriai: Jurga Januškevičiūtė – Žiugždienė, Agnė Kuzmickaitė, Laura Dailidėnienė, Kristina Kruopienytė, Agnė Biskytė, Diana Kuzmickaitė ir Aušra Urbanavičiūtė, Giedrius Šarkauskas; renginį veda Renata Mikailionytė ir Sandra Straukaitė

Įėjimas – nemokamas.

 

Kovo 9 d., trečiadienį, 16-22 val.

Modelių atranka „Infekcijos kastingas“

Prekybos centras „Panorama“, Saltoniškių g. 9, Vilnius (I a. holas)

Įėjimas – nemokamas.

 

Kovo 19 d., šeštadienį, 13-17 val.

„Grožio infekcija“

Prekybos centras „Panorama“, Saltoniškių g. 9, Vilnius (I a. holas)

Įėjimas – nemokamas.

 

Balandžio 2 d., šeštadienis, 12-18 val.

„Mados inventorizacija“

Prekybos centras „Panorama“, Saltoniškių g. 9, Vilnius (I a. holas)

Įėjimas – nemokamas.

 

KOLEKCIJŲ PRISTATYMŲ PROGRAMA (Šiuolaikinio meno centre):

Kovo 24 diena, ketvirtadienis, 19 val.

1. Grosser Heinrich („Injekcija“, Vokietija)

2. Jurgita Januškevičiūtė – Žiugždienė

3. Giedrius Šarkauskas

4. Laura Dailidėnienė

5. Kristel Kuslapuu („Injekcija“, Estija)

6. Kristina Kruopienytė

7. Lucile Puton (Prancūzija)

 

Kovo 25 diena, penktadienis, 19 val.

 

1. Dovilė Gudačiauskaitė

2. Agnė Biskytė

3. Marija Popadničenko („Injekcija“)

4. Giedrius Paulauskas

5. Diana Kuzmickaitė ir Aušra Urbanavičiūtė

6. Sandra Straukaitė

7. Txell Miras (Ispanija)

 

Kovo 26 diena, šeštadienis, 19 val.

 

1. Agnė Kuzmickaitė

2. Egidijus Sidaras

3. Bibi GHOST (Danija)

4. Vitalis Čepkauskas

5. Eglė Žiemytė

6. Milda Čergelytė („Injekcija“)

7. Jeroen van Tuyl (Olandija)