Archyvai

Festivalis „Kino pavasaris“ dovanoja savo gerbėjams populiariausių juostų papildomus seansus

Vakar iškeliavęs į Kauną, festivalis „Kino pavasaris“ savo gerbėjams sostinėje pateikia dar vieną dovaną. Tie, kas nespėjo pamatyti visų trokštamų filmų, festivalis jau šiandien kviečia į populiariausių filmų papildomus kino seansus, kurie tęsis dar keletą dienų.

 

Šiandien, šeštadienį, „Kino pavasaris“ siūlo net penkias puikias juostas. Dokumentikos mėgėjams būtina pamatyti filmą-eksperimentą „Tai visai ne filmas“. Meniškas garsaus Irano režisieriaus Jafaro Panahio protestas, sukurtas iš asmeninės tragedijos, kai valdžia jam uždraudė kurti filmus. Tikro gyvenimo kine atspindžių mėgėjai gali dar šiandien pamatyti dokumentinį pasakojimą „Laimingi žmonės: metai Taigoje“. Bilietai į šios Dmitrijaus Vasiukovo ir lietuvių ypač mėgstamo režisieriaus Wernerio Herzogo juostos visus seansus buvo išpirkti dar festivaliui neprasidėjus. Tad šiandien dar turi šansą tie, kuriems nepavyko šiuo filmu pasimėgauti festivalio metu. To paties sėkmingo likimo buvo ir meistrų programos „perlo“ – juostos „Vieną kartą Anatolijoje“– gerbėjai. Tad negavusieji bilietų festivalio metu į šį lėtą, mistišką ir puikiai žiūrovų įvertintą filmą, turėtų nepraleisti progos jį pamatyti šiandien. Savo žiūrovų lauks ir satyrinė juosta „Gyvenimo sienos“, kuri puikuojasi žiūroviškiausių festivalio filmų penketuke. Šeštadienio vakarą vainikuos nuostabi „Viasat komedijų festivalio“ juosta iš Libano – „Ir ką mums dabar daryt?“.

 

Rytoj, balandžio 1-ąją, festivalis nemeluos kviesdamas į vieną populiariausių ir pilnas sales rinkusių juostų – jausmingąją „Café de Flore“. Melagių dienai ypač tiks Amerikos nepriklausomo kino filmas „Manipuliatoriai“, pasakojantis apie porą, kuri gudriai apsimetinėdama, sugebėdavo pasukti net ir kitų žmonių likimus kita linkme. Šviesos, šilumos ir nuostabaus grožio vaizdų netrūks Indonezijos juostoje „Veidrodis nemeluoja“. Sekmadienio vakarą festivalis siūlys pasigėrėti puikiu aktoriaus Dexterio Fletcherio režisūriniu debiutu „Pašėlęs Bilas“. Vakaro kulminacija – nuotaikinga, ironiška ir žiūrovų simpatijų sulaukusi „Viasat komedijų festivalio“ juosta „Gazos paršiukas“.

 

Pirmadienį, balandžio 2-ąją, „Kino pavasaris“ kvies rinktis tris juostas: „Jie parduoda net lietų“ su garsiuoju Gael’iu García Bernal’iu, Amerikos nepriklausomo kino programos dramą „Marta Marsė Mei Marlena“ su kylančia žvaigžde Elizabeth Olsen. Trečiam pasirinkimui argumentų nereikia. Tai daugiausiai žiūrovų simpatijų sulaukusi ir labiausiai festivalio metu lankyta komedija „Neliečiamieji“.

 

Antradienį, balandžio 3-iąją, trijų papildomų kino seansų tema suksis apie skirtingus dviejų žmonių santykius: jausmų išlikimas praradus svarbiausius pojūčius filme „Tikri pojūčiai“ su Ewan’u McGregor’u ir Eva Green; su aktore Eva Green analizuojamas moters ir jos mylimojo klono santykis filme „Įsčios“; emociškai paveiki juosta su nemirtingąja „ledo karaliene“ Tilda Swinton „Pasikalbėkime apie Keviną“, užgriebianti trapiausius ir lemtingiausius – motinos ir vaiko – santykius.

 

Trečiadienį, balandžio 4-ąją, „Kino pavasaris“ dar kartą siūlys įspūdingą kelionę po Sibirą kartu su dokumentinės juostos „Laimingi žmonės: metai Taigoje“ herojais. Taip pat kvies pasižiūrėti, kas nutinka „Vieną kartą Anatolijoje“ bei pasimėgauti iranietišku filmu „Gabalėlis cukraus“.

 

Paskutinę papildomų seansų dieną, balandžio 5-ąją, ketvirtadienį, festivalis „Kino pavasaris“ su ištikimaisiais savo žiūrovais atsisveikins įsimintinais kino kūriniais – drama iš Irano „Gedulas“ ir paveikiu Portugalijos filmu „Mano kraujas“. Paskutinį akcentą papildomų seansų kalendoriuje uždės 17 – ojo „Kino pavasario“ populiariausių filmų trečios vietos nugalėtojas – filmas „Pasikalbėkime apie Keviną“.

 

Festivalis „Kino pavasaris“ kviečia nepraleisti jo dovanojamų papildomų seansų ir dar kartą pasimėgauti puikiausiomis 17 – ojo Vilniaus tarptautinio kino festivalio juostomis.