Archyvai

Festivalio „Velnio akmuo“ rokotekoje – ryškiausios 7-9 dešimtmečių roko spalvos

Anykščiuose liepos 15-17 d. vyksiančio muzikos festivalio „Velnio akmuo“ vienas iš pagrindinių programos akcentų – naktinė rokoteka. Tai tradicinė festivalio dalis, kviečianti kantriausius, nenuilstančius renginio dalyvius sulaukti ryto klausant seno gero roko. Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šįkart senosios mokyklos roko muzika skambės „Rocktheque“ aikštelėje naktimis, pasibaigus gyviems sunkiosios muzikos koncertams, ir nukels klausytojus į roko kultūros aukso amžių.

Šių metų festivalio rokotekoje grojama muzika apims 1960-1989 metus, roko vystymosi laikotarpį, leidusį pamažu atsirasti ir sunkiajai metalo muzikai. Rokotekoje skambės puikiai žinomi, klasika tapę „Rainbow“, „Steppenwolf“, „Iron Butterfly“, „Grand Funk Railroad“, „T-Rex“, „Golden Earring“, „Lynyrd Skynyrd“, UFO, „Uriah Heep“ ir kitų grupių kūriniai. O besidomintys atpažins ir tais laikais ne itin išpopuliarėjusių „Foghat“, „Khan“, A.S.A.P., TNT, „Gogmagog“, „Deja Vu“, „Dust, Gun“, „Cheetah“ grupių kūrybą. Rokoteka neapsiribos vienu žanru ir pateiks folk, country, blues, jazz, hard, psychedelic, progressive, heavy, kraut ir kitų roko žanrų melodijų.

Kruopščiai parengęs ir „Rocktheque“ programą koordinuosiantis pagrindinis festivalio DJ pseudonimu Mr. Evilized teigia: „Iš festivaliui „Velnio akmuo“ atrinktos roko muzikos neišskiriu nei europinės, nei amerikietiškos mokyklos, ką jau kalbėti apie tiesiog puikius roko vaisius, sirpstančius Australijoje. Svarbiausia, kad muzika būtų vežanti ir nuvarytų naktinėtojus nuo kojų.“

Tokia roko muzika bus ne tik svarbiausia „Rocktheque“ varomoji jėga. Šios melodijos taip pat užpildys pertraukas tarp pagrindinių, gyvų festivalio koncertų. Didžiojoje scenoje pasirodys anglai death metalo veteranai „Benediction“, amerikiečiai black metalo atstovai „Inquisition“, norvegai „Susperia“, grojantys ekspresyvų thrash metalą, black / doom metalo kūrėjai italai „Forgotten Tomb“ ir daugelis kitų Europos sunkiosios muzikos kolektyvų. Tarp jų ir vieni geriausių Lietuvos muzikantų – „Obtest“, „Soul Stealer“, „Paralytic“, „Anomaly“, „Mandragora“ ir „Pergalė“.

Festivalis vyks liepos 15-17 d. Anykščių Dainuvos slėnyje. Bilieto kaina 90 Lt. Bilietus platina „Tiketa“.