Archyvai

DJ ZhamoZha į „Baltic Balkan Bang 2“ perkels Maskvos vakarėlių dvasią

Penktadienį, kovo 25 dieną nuo 22 valandos Vilniaus „Gorky Bar“ (Pilies g. 34) sienas suvirpins antroji balkaniškos muzikos vakarėlių „Baltic Balkan Bang“ serija, kurios tamada bus iš Maskvos atskrendantis DJ ZhamoZha.

DJ ZhamoZha, į vakarėlių verslą įsisukęs tik prieš kelis metus, sugebėjo pasiekti, kad jo renginius „Balkanizacija“ šiandien Maskvoje žino ir oligarchai, ir eiliniai vadybininkai iš Jugoslavijos, dirbantys daugiamilijoniniame mieste. Labiausiai įsiminusiu savo pasirodymu jis laiko praėjusį pavasarį vykusius balkanų muzikos renginius garlaivyje Maskvos upėje, kai šokių ant stalų nesustabdė net sugedęs laivo valdymas.

Interneto portalas „Balkana.ru“, prie kurio veiklos taip pat prisidėjo DJ Zhamozha, šiandien tapo populiariausiu balkan / klezmer / gypsy muzikinės informacijos epicentru toli už Maskvos ir Rusijos ribų. Jo įkūrėjams jis taip pat atnešė kontaktus, kurių dėka DJ ZhamoZha jau yra surengęs pasirodymus Paryžiuje, Niujorke ir Monrealyje.

„Nemėgstamų kūrinių galiu sau leisti negroti – nesu priklausomas nuo klubo ar ko nors kito. Tačiau žinau, kad kai vidinis didžėjaus užsidegimas sutampa su publikos skleidžiama liepsna – netoli ir rojus“, – taip apie savo pasirodymus sako balkan beats stilių įvaldęs DJ Zhamozha.

Per pastaruosius metus išklausęs tūkstančius naujų ir archyvinių įrašų, vakarėlių rengėjas sako, kad nesupranta tų, kurie į „SoundCloud“ deda tik populiariausių ir tik naujausių dainų rinkinius. Jis savo pasirodymuose kruopščiai atrenka giliausius, daugiausiai „grūvo“ turinčius kūrinukus, kurie paruošia tikrą Balkanų beprotybę.

„Svarbiausia, kad būtų dūdos. Ir „draivas“, – taip savo Balkanų muzikos filosofiją apibendrina Maskvos vakarėlių meistras, kuris Lietuvoje lankysis pirmą kartą.

Ugnį šokių aikštelėje kurstyti jam padės „Baltic Balkan“ komanda, o vakaro pradžią „Gorky Bar“ įdomia muzikine ekskursija pravers Sibiras su savo programa „World Music Trip“.

„Gorky“ bare ir klube Vilniuje Baltic Balkan DJs kuruojamoje renginių serijoje „Baltic Balkan Bang“ per visus 2011-uosius svečiuosis karščiausi ir geriausiai Balkanų stiliaus atlikėjai!