Archyvai

DJ Weedska: muzika kaip narkotikas

Laimingas atsitiktinumas jį nubloškė prie didžėjaus pulto. Ir ne be reikalo. Nuo mažumės su muzika augęs, DJ Weedska (Vytautas Verseckas) iškart suprato, kad noras didžėjauti nebeišblės. Šiandien jis – „SalsaSisters“ šeimos didžėjus, tiesiog neįsivaizduojantis gyvenimo be muzikos.

Kaip atsiradai prie DJ pulto? Kokia buvo pradžia?

Prie DJ pulto atsiradau laimingo atsitiktinumo dėka (šypsosi). Vienam renginiui reikėjo „savo“ didžėjaus, kuris grotų salsą ir kitokią Lotynų Amerikos muziką. Kadangi jau turėjau pakenčiamą tokios muzikos kolekciją, o kiti kandidatai organizatoriams pasirodė nepatikimi, už pulto teko stoti man. Pirmą kartą, stovint už pulto, tikrai kojos drebėjo, bet po šešių sąžiningai atidirbtų valandų, vidinis noras didžėjauti liko visiems laikams.

Kas svarbiausia didžėjui?

Sakoma, kad svarbiausia didžėjui – meilė muzikai. Technikos galima išmokti, klausą galima išlavinti, tačiau, jei aistringai nemylėsi muzikos, nieko neišeis. Nuo pat mažų dienų muzika buvo vienintelis dalykas, kuris sugebėdavo ilgam prikaustyti (mano – Vilniusbynight.lt) dėmesį. Tai – tarsi narkotikas – kuo daugiau klausai, tuo jos reikia daugiau – įvairesnės, sudėtingesnės.

Kokiuose įsimintinuose renginiuose, festivaliuose teko groti?

Man asmeniškai įsimintini yra apie 90 proc. grojamų vakarėlių (šypsosi). Iš didesnių renginių paminėtini jau keturi tarptautiniai Vilniaus salsos festivaliai (skaitykite apie 4-ojo salsos didįjį vakarėlį) dvejus metus iš eilės – Talino salsos festivalis. Manau, kad artimiausioje ateityje sąrašas tik ilgės.

Su kokiais žinomais Lietuvos didžėjais teko bendradarbiauti?

Tiesą sakant, neteko. Esu salsos didžėjus – tai gana siaura subkultūrinė niša. Jau kuris laikas buvau įpratęs, kad esu vienintelis salsos didžėjus Lietuvoje. Populiarėjant salsos šokiui, vis atsiranda jaunų kolegų Kaune, beje, tai yra labai smagu ir į naudą salsos scenos vystymuisi mūsų šalyje. Žinoma, yra keletas didžėjų, kurie groja popsiškesnį latino formatą, kuris yra komerciškesnis ir tinkamesnis pseudo Lotynų Amerikos diskotekoms. Tikras salsos šokėjas į tokias tiesiog neina.

Groji salsos ritmus. Kodėl būtent juos?

Buvo keletas lemiamų dalykų. Nuo mažens buvau daugiausia roko muzikos klausytojas, bet ypatingai patikdavo hip-hop`as, techno ir reggae. Prieš kokį dešimt metų man rokas tiesiog pradėjo skambėti per daug vienodai ir ėmiau domėtis tuo, kokį roką ir reggae groja Ispanijoje, Lotynų Amerikoje, Afrikoje, Brazilijoje. Taip atsirado virtualių pažinčių su keletu Lotynų amerikiečių, su kuriais internetu keisdavomės muzika. Tarp jų – ir salsos muzika. Kurį laiką mokiausi ispanų kalbos vien tam, kad bent truputį suprasčiau apie ką dainuojama. Vėliau nutiko taip, kad vieną vakarą tiesiog nusprendžiau nueiti į salsos vakarėlį, į kurį buvau kviečiamas jau trečiąjį kartą. Kai pamačiau, kaip ji (salsa – Vilniusbynight.lt) šokama, atvipo žandikaulis ir žūtbūt užsinorėjau išmokti šio šokio. Toliau viskas vystėsi natūraliai.

Daugiau nei trejus metus esi nuolatinis „SalsaSisters“ šeimos didžėjus. Nuo ko prasidėjo bendradarbiavimas su „SalsaSisters“?

Su „SalsaSisters“ mane suvedė meilė reggae muzikai. Turėjome bendrų draugų, lankydavomės tuose pačiuose vakarėliuose, radome bendrą kalbą. Jos („SalsaSisters“ – Vilniusbynight.lt) mane ir kvietė į salsos vakarėlius, iš kart po to pradėjau mokytis šokti jų mokykloje. Jos man suteikė šansą pradėti groti, nuolatos skatino tobulėti ir palaikė taip kaip dažniausiai palaiko tik šeima. Todėl taip ir sakome, šeimos DJ.

Kokiais projektais dabar užsiimi?

Rengiame salsos vakarėlius, kurių lygis pastaruoju metu ženkliai kyla. Vasarą ketinu atnaujinti pernai smagiai pavykusius „Vilnius Tropical“ vakarus „Kultflux“ platformoje. Turiu minčių „nešlageriniam“ sovietinės muzikos projektui.

Esi aistringas muzikos klausytojas ir kolekcionierius. Kas dažniausiai skamba Tavo automobilyje ar tiesiog laisvalaikio metu?

Dažnai juokauju, kad mano automobilis neužsiveda, kol neįjungiu muzikos. Dažnai joje galima išgirsti salsą, vairuojant kažkaip labai gerai atsirenki dainams šokiams. Ypatingai dažnas svečias (mano – Vilniusbynight.lt) automobilyje – džiazas, o kartais – ir hausas ar techno. Namie ir darbe taip pat.

Kas Tave įkvepia kurti?

Nežinau, ar tikslu didžėjavimą vadinti kūryba. Tačiau daugiausiai įkvėpimo gaunu iš žmonių, kurie daro kažką taip, kaip atrodo neįmanoma eiliniam žmogui. Tokie pavyzdžiai visada skatina tobulėti, kelti sau aukštesnius tikslus ir jų siekti.

Kaip apibūdintum Vilniaus naktinį gyvenimą?

Vienu žodžiu – turiningas. Pasigendu jame daugiau ir įvairesnės gyvos muzikos, bet elektroninės muzikos renginių apstu.

Kur pats dažniausiai lankaisi, kai nedirbi?

Einu ten, kur groja man patinkančią muzika. Tačiau dažniausiai, jei negroju, stengiuosi leisti laiką namuose. Kokybiško poilsio nebūna per daug (šypsosi).

Kur Tave galima sutikti grojantį?

Salsos vakarėlius rengiame įvairiose vietose – informacijos apie tai nesunkiai galite rasti (socialiniame tinkle – Vilniusbynight.lt) „Facebook“.

Kokie artimiausi Tavo planai, susiję su muzika?

Jau minėti „Vilnius Tropical“, sovietinės muzikos projektai. Yra sumanymų keletui su muzika susijusių projektų internete. Naujų idėjų kyla nuolatos, taigi dar pamatysime arba išgirsime (apie juos – Vilsniubynight.lt) (šypsosi).

 

Informacija © Vilnius by Night. Griežtai draudžiama kopijuoti bei platinti be vilniusbynight.lt sutikimo.