Archyvai

DJ Ocram: paprastas ir nuoširdus keliautojas

Vasario 20 d. klube "Roller" gros svečias iš Vokietijos  DJ Ocram, išgarsėjęs su „Welcome to your doom“ 2003-aisiais. Tai bus pirmoji vokiečio viešnagė Lietuvoje, kurios jis labai laukia ir nekantaruja paragauti lietuviško alaus. 

 

Sveikas. Ar žmogus pasislėpęs po Ocram pseudonimu yra tikras?
Labas, dažniausiai apsireiškiu kaip holograma 😛 Juokauju, žinoma… Taip aš esu tikras.

O ką reiškia Ocram?
Iš tiesų, savo pseudonimo aš nelabai mėgstu. Bet galiu nuraminti, neketinu jo keisti, dabar aš esu 100% DJ Ocram :). Šio vardo istorija prasidėjo dar 1998 metais, kuomet reikėjo pirmajam savo pasirodymui susigalvoti DJ pseudonimą. Būdamas 14 metų nesugalvojau nieko geriau kaip tik savo tikrą vardą užrašyti iš kitos pusės. Taip ir išėjo iš Marco į Ocram. Paprasta. Po manes dar keli DJ’ėjai sugalvojo savo pseudonimus tokiu pačiu būdu. Beje, jei pamėginsite užrašyti Ocram savo mobiliuose su T9 sistema busite nustebinti 😉

Kodėl pasirinkai hardtechno? Ar šį stilių atradai pats, ar Tau jį kažkas parodė?
Techno muzikos klausausi nuo septynerių. Tačiau 1999-2000 šis stilius tapo nuobodus. Nežinau, kodėl taip nutiko. Vėliau sutikau bendraminčius (Amok, ViperXXL, Wittekind ir kiti), kurie irgi buvo nepatenkinti Techno judėjimu. Išgirdus DJ Rush setą Hafentunnel 2001 metais kilo idėja atrasti savo stilių, savo skambėsį. Dar “sunkesnį” už tą DJ Rush’o setą. Aišku visi tik juokėsi iš mūsų idėjos, vadino tą muziką netinkama klausytis. Bet mes to per daug nesureikšminome, nes tai darėme daugiau dėl savęs. Tamsiuose rūsiuose ir jaunimo klubuose rengdavome uždarus vakarėlius mūsų naujos muzikos “perklausoms”. Tuo metu buvo galbūt kokių 30 žmonių kurie klausė hardtechno ir rinkdavosi į mūsų organizuojamus vakarėlius. Per kiekvieną susitikimą jie suvažiuodavo iš visos Vokietijos, tai buvo nuostabūs laikai! Veliau, kažkur apie 2002 metus, Hardtechno muzika nebekėlė juoko. ViperXXL išleido plokštelę KneDeep leible, Sven Wittekind – Overdrive. Tuo pat metu dalinomės muzika internete, kuri greitai tapo populiari Lenkijoje, Rusijoje ir kitose Rytų Europos šalyse. Promouteriai iš šių šalių ėme kviestis mus į vakarėlius groti. Buvau vienas iš 5 ar 6 laimingųjų, kurį pastoviai kvietė groti užsienyje. Buvo išleidžiama vis daugiau “gabalų”, ir vis daugiau žmonių tapo priklausomi nuo hardtechno. Prireikė nemažai laiko, bet dabar mes turime daug gerbėjų visame pasaulyje.

Koks skirtumas tarp schranz ir hardtechno? Ar čia tik žodžių žaismas?
Žodžio schranz autorius yra Chris Liebing, kuris 1994 metais sujungė du vokiškus žodžius „Schreien“ ir „Tanzen“ (šaukti ir šokti). Šis muzikos apibūdinimas tapo labai populiarus. Todėl žmonės iš kitų šalių mūsų muziką vadino tiesiog schranz. Tai tapo netgi mūsų šūkiu: „Proud to be schranz“. Bet iš tikrųjų savo muziką mes pavadinome hardtechno.

Kokia situacija šiandien yra hardtechno muzikos pasaulyje? Kur link eina šis stilius?
Iš tiesų norėčiau atsukti laiką keletą metų atgal. Man nelabai patinka dabartinės, pavadinkim tai „jaunosios kartos“, daroma muzika. Dauguma naujų gabalų neturi jokio ritmo, tik mechaninis ir monotoniškas tac tac tac tac, kas man labai nepatinka. Juk tam, kad žmonės šoktų reikia ritmo. Aš labai tikiuosi, kad vieną dieną jie tai supras…

Visi žinome gabalą kuris padarė Tave žinomu. Papasakok kaip jis atsirado.
Tu kalbi apie „Welcome to your doom“, ar ne? Šis gabalas buvo sukurtas dar 2003 metais. Tais pačiais metais pradėjau daug groti užsienyje ir dėl to buvo daug nepatenkintų žmonių („kodėl jis, o ne aš?“, „šita muzika yra totalus šūdas“ ir t.t.), jie ėme vengti manęs ir kitų tuo metu grojusių hardtechno. Todėl buvau visu tuo nusivylęs ir šio gabalo ilgai viešai negrojau, bijodamas blogos aplinkinių reakcijos. Po pusmečio, berods 2003 metų gale DJ Rush paklausė manęs, ar ką planuoju išleisti savo leible? Aš nusiunčiau tą gabalą jam paklausyti ir jis pašėlo. Spaudė mane jį kuo greičiau išlesti, nes anot jo tai bus vienas geriausių hardtechno gabalų. Kuo daugiau žmonių girdėjo tą gabalą, tuo labiau jutau spaudimą. Vieną dieną neišlaikiau ir tariau „ Ok! Aš jį išleisiu, kad tik atstotumėt! :)“. Po to kai daviau DJ Rush bandomąjį įrašą gavau iš jo SMS, kad jis buvo priverstas sugroti šį gabalą 6 kartus per vakarą. Tai man buvo labai netikėta. DJ Rush’as buvo teisus – ši plokštelė tavo viena perkamiausių hardtechno scenoje.

Ar tau egzistuoja kiti muzikiniai stiliai?
Žinoma, jog taip. Aš esu priklausomas nuo muzikos! Klausausi praktiškai visko nuo klasikos iki hardcore. Tačiau antrą vietą (po hardtechno) užima klasikinis rokas.

Dabar daugelis kalba apie plokštelių mirtį. Ar Combat Skill irgi tai jaučia?
Visi tai jaučia. Nelegali muzika žudo pačią muziką! 2003-2006 metus galbūt vadinčiau aukso amžiumi. Tuo metu vinylų leidyba buvo mano pagrindinis darbas, o visa kita tik daugiau hobis. Dabar mano žiniomis, geriausi ir žinomiausi leiblai (hardtechno stiliaus) parduoda tik 10 procentų to ką parduodavo prieš 4 ar 5 metus. Dabar tai nebe verslas. Vinylus perka praktiškai tie, kurie juos mėgsta arba tie, kurie jaučia muzikos vertę!

Tai šiuo metu pelningiau groti negu kurti muziką?
Nuo 2006 metų, be jokių kalbų, groti yra pelningiau. Iki tol (nuo 2003) muzikos kūryba nešė didesnes pajamas.

Ar galime tikėtis iš tavęs minimal techno ar tech house stiliaus relyzų? Kaikurie hardtechno produseriai pasuko link ten…
Aš gerbiu kokybišką muziką, ar tai minimal, ar kiti stiliai. Tačiau tai ne man, taigi nėra ko nerimauti. Man labai svarbi yra muzika už kurios stoviu aš. Nebent kada nors išauš ta diena kuomet nebebus hardtechno gabalų, už kuriuos aš negalėsiu „pastovėti“, tada aš pasirinksiu kitą stilių. Jei gročiau muziką, už kurią aš nesijaučiu morališkai atsakingas, vadinasi aš nerimtai žiūriu į savo grojimą.

Kaip tu supranti išsireiškimą „geras DJ“?
Aš turiu tik vieną paaiškinimą. DJ’ėjus pamatęs publiką turi priversti ją šokti. Jei jam jo asmeniniai tikslai ir interesai yra aukščiau publikos – tokiu atveju jis turėtų groti ne klube, o namie, tik sau. Esu matęs nemažai DJ’ėjų kuriems pradėjus groti per greitai arba per smarkiai reiveriai sustoja, apsidairo ir palieka šokių salę. O DJ’ėjams tai nerūpėjo ir jie tęsė savo tokį grojimą.

Kaip pats žadi sudominti Lietuvos publiką?
Sunku pasakyti. Bet pažadu padaryti viską, kad Jūsų publika šėltų tiesiogine to žodžio prasme. Manau, kad tikras DJ’ėjus neturi sugroti seto ir iškart važiuoti namo. Tikrai ne! Aš pasistengsiu sudalyvauti Jūsų vakarėlyje nuo pradžių iki pabaigos. Tikiuosi nebus ribos tarp publikos ir DJ’ų. Labai noriu pabendrauti su lietuviais, atsakyti į klausimus kurie netilpo į šį intervių, ir kartu su visais pasilinksminti. Nuoširdžiai.

O ko tikiesi iš pačios Lietuvos?
Tai bus pirmas mano apsilankymas Jūsų šalyje. Todėl aš labai domiuosi ja. Nes man groti nėra tik darbas, tai dalis mano gyvenimo. Juk mes turime tik vieną gyvenimą ir to nereikia pamiršti! Kelionės, bendravimas, naujos pažintys visame pasaulyje… Štai kas man įdomiausia! Ir aš džiaugiuosi turėdamas galimybę aplankyti Lietuvą. Tikiuosi Jūsų tautiečiai nebus labai drovūs ir galėsime tarpusavyje pabendrauti. Beje, nekantrauju paragauti Lietuviško alaus! 🙂

Ir paskutinis klausimas dominantis mūsų hardtechno fanus. Koks Tavo batų dydis? 🙂
Žadat padovanoti batus? Ha ha ha. Jei neklystu tai 41,5.

 

schranz.lt