Archyvai

Devintasis „Vasaros terasos“ sezonas – nuo gegužės 8-osios

Sostinės gyventojams ir miesto svečiams smagia šiltojo sezono tradicija tapusi „Vasaros terasa“ skelbia vasarą. Vijokliais apaugusio kiemelio sunkūs vartai vasarotojams bus atkelti dar gerokai iki kalendorinės vasaros – šį ketvirtadienį, gegužės 8-ąją. Tai bus jau devintoji tokia vasara mokytojų namų kiemelyje. „Vasaros terasa“ ir vėl taps vieta, be kurios vasaros Vilniuje sunkiai įsivaizduojamos.

Sezono atidarymo vakarą „Vasaros terasos“ draugus pasveikins net trys šiandien aktualūs ir daug dėmesio verti muzikiniai projektai. Tai – muzikos grupių konkurse „Garažas“ triumfavusi ir Vudstoko festivalio dvasią skleidžianti psichodelinio roko grupė „Pilnatys“. Po jų pirmą kartą į mokytojų namų kiemelio sceną žengs visai neseniai debiutinį albumą „Gentleman’s Rising“ džiugiai pristatę scenos džentelmenai „Makchu Pikchu“. Koncertinį vakarą užbaigs daugiasluoksnis, geros nuotaikos ir gausios sudėties reggae dub ansamblis „Ministry of Echology“. Koncertams pasibaigus, „Vasaros terasos“ lankytojus šokdins diskotekų veteranai iš Kauno Pakas ir Roadsman („K.U.B. Collective“).

Labai įvairiapusiška pirmosios nakties programa – tiesus kelias į tokį pat margą „Vasaros terasos“ sezoną. Po didžiojo sezono atidarymo kiekvieną savaitės dieną čia lauks kažkas naujo. Nors galbūt jau pažįstama, bet kas kartą kitaip. Iki pat rudens po atviru vasaros dangumi čia mainysis visų mėgiamos didžėjų komandos: Annos Hannos kuruojamas projektas „Behind The Mirror“, „Wormhole“ komanda, „minimal.lt” gauja, laužytų ritmų kompanija „Souled Summer“, „whypeopledance”, „12 inčų po žeme“, „Partyzanai”, „Phantom Others“, „Downtown Party Network“ ir kiti savaip drąsūs ir žavūs jų kolegos.

Savaitgaliai „Vasaros terasoje“ prasidės ketvirtadieniais, kurių kiekvieną čia vyks didžiausi renginiai. Šiais metais čia viešės naujas gyvo garso koncertų ciklas „Kalnapilis. Vasaros susitikimai su…“, kuriame jau suplanuoti grupių „Bix“, „Freaks On Floor“, „Keymono“, „Soul Moustache“, „Golden Parazyth“, „Beissoul & Einius”, „Despotin Fam”, „G&G Sindikatas” ir kitų vasaros festivaliams būtiniausių atlikėjų koncertai.

Penktadieniai ir šeštadieniai „Vasaros terasoje“ šį sezoną bus globojami didžėjų. Birželį čia planuojamas naujo, ilgai laukto ir Baltijos šalių elektroninės muzikos sceną apjungiančio projekto startas. Birželį „Vasaros terasa“ atiduos duoklę sporto aistruoliams – numatytos pasaulio futbolo čempionato transliacijos. O jau pirmąjį vasaros sezono penktadienį prie DJ pulto stos „ZIP FM“ bei „minimal.lt“ komandos narys Samuel Tange ir „Sandbox Music“ pusė Evonii.

Ankstyvomis sekmadienių popietėmis tradiciškai ištiks „Blusturgis“, prekiautojai siūlys atgaivinti jiems nebereikalingas knygas, drabužius, aksesuarus, žaislus, vinilines plokšteles ar įsigyti savo pačių sukurtus ir pagamintus daiktus. Čia sena taps nauja ir daiktai vėl pasakos istorijas.

Kaip visuomet, šiais metais į „Vasaros terasos“ programą įsilies Vilniaus mokytojų namų, „Gatvės muzikos dienos“, „Geros muzikos gyvai“, „Vilnius Mama Jazz“, „Kultūros nakties“, „Vilnius Music Week“ ir kiti svarbiausi miesto renginiai ir festivaliai. Visi „Vasaros terasos“ organizuojami renginiai – nemokami. Kaip ir anksčiau – ir dieną, ir vakare, ir truputį naktį čia jaukiai pabūti kvies atsinaujinusi kavinė.