Archyvai

Choro „Jauna muzika“ ir solistės Gunta Davidčuka kalėdinis koncertas

Gruodžio 26 d. 18 val. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje įvyks koncertas „Ecce Cor Meum“, kuriame kartu su muzika liesis šiluma ir meilė. Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“, solistė iš Latvijos Gunta Davidčuka ir vargonininkas Dainius Sverdiolas, vadovaujami jaunojo dirigento Egidijaus Kavecko pirmą kartą Lietuvoje atliks Paulo McCartney siuitą „Ecce Cor Meum“ ir kitus šventinius kūrinius.

„Ecce Cor Meum“ – „Štai mano širdis“. Taip vadinasi vieno iš garsiojo „The Beatles“ grupės narių Paulo McCartney chorinė siuita. Nors jis ir nebaigė kompozicijos studijų, vis tik sukūrė nuoširdžiai šiltą ir lyrizmo pilną muziką. Pasak paties kompozitoriaus, kūrinys jam tapo tarsi dvasine išpažintimi, kurios žodžiai prašo: „Vesk mus į meilę… Išmokyk mus ją surasti…“. Šios kulminacinės programos dalies savotiška įžanga taps keletas nuostabių, sielą raminančių Erikso Ešenvaldso, Morteno Lauridseno, Gabrielio Jacksono, Pietro A. Yono, Malcolmo Archerio ir Renārso Kauperso kūrinių.

Šiame koncerte klausytojai galės gėrėtis ir puikiu sopranu, Latvijos nacionalinio operos teatro dainininke Gunta Davidčuka, kuri 2009 metais už savo solinį debiutą pelnė Latvijos Didįjį muzikos apdovanojimą. Ji ne kartą yra dalyvavusi įvairiuose muzikiniuose projektuose Lietuvoje bei Švedijoje, JAV, Vokietijoje, Kinijoje, Šveicarijoje ir kitose šalyse. Koncerto metu vargonuos Dainius Sverdiolas, o renginį ves ir jaukumo atmosferą sukurti padės charizmatiškoji aktorė Virginija Kochanskytė bei šviesų dailininkas Romualdas Treinys. Atlikėjams diriguos Egidijus Kaveckas, kuris ir buvo koncertinės programos sudarytojas bei iniciatorius.

 

 

ATLIKĖJAI:

Gunta Davidčuka (sopranas, Latvija)

Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“ (meno vadovas ir dirigentas Vaclovas Augustinas)

Dainius Sverdiolas (vargonai)

Dalyvauja aktorė Virginija Kochanskytė

 

DIRIGENTAS:

Egidijus Kaveckas

 

 

Bilietais prekiauja www.bilietai.lt