Archyvai

Choras „Jauna muzika“ – visa, kas geriausia

Gruodžio 3 d., penktadienį, 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“, diriguojamas Vaclovo Augustino ir Egidijaus Kavecko, žada pristatyti paskutinių pusantrų metų geriausių ir gražiausių kūrinių programą.

Koncertui, pavadinimu „Jauna muzika“ – kas geriausia“, choro meno vadovas ir dirigentas Vaclovas Augustinas atrinko pačias ryškiausias, įdomiausias skirtingų epochų, stilistikų bei šalių autorių kompozicijas, daugiausiai atliktas kolektyvo gastrolių metu. Tai keli XVI a. Italijos meistrų, garsių madrigalistų Luca Marenzio bei Cristofano Malvezzi įmantria, išskaidytų chorų technika parašyti kūriniai, romantizmo epochos airių kompozitoriaus Charles Villiers Stanford, rusų Sergejaus Rachmaninovo sklendančių melodijų giesmės. Vis tik didžiąją programos dalį sudarys XX a. užsienio ir lietuvių kompozitorių Morteno Lauridseno, Erico Whitacre’o, Sven-Davido Sandstromo, Ramintos Šerkšnytės ir kitų autorių meilės, geraširdiškumo ir šviesos pripildyta muzika.

Šią programą choras lapkričio 19 d. atliko XIV-ame krikščioniškosios kultūros festivalyje, vykusiame Lodzės mieste (Lenkija), tradiciškai rengiamame nuo 1997 m. po Visų šventųjų dienos. Jo metu įvairiose Lodzės miesto bažnyčiose, muziejuose, teatruose ir kitose erdvėse vyksta spektaklių premjeros, konferencijos, kviestinių menininkų parodos, įvairių muzikų ir chorų pasirodymai bei koncertai. Šiais metais tarp kviestinių muzikos kolektyvų buvo choras iš JAV „Gospel Power Soul“, akordeonistų kvartetas iš Ukrainos „Harmonija“,„Schola Gregoriana Pragensis“ kolektyvas iš Čekijos, instrumentinis duetas „Moving Sounds“ iš Vokietijos ir kiti.

""

Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“, koncertavęs Šv. Mergelės Marijos bažnyčioje, susilaukė itin šilto gausios publikos sutikimo ir įvertinimo. Klausytojai itin entuziastingai plojo bei kvietė kartoti programą. Tad choras „Jauna muzika“ tikisi, jog tokių pačių gerų emocijų ir džiaugsmo suteiks ir Vilniaus miesto gyventojams bei svečiams, atlikdamas tik tai, „Kas geriausia“.

""