Archyvai

„Cezario grupė“ kviečia jaunimą diskutuoti ir džiaugtis

Naujus mokslo metus pradedančiam jaunimui teatras „cezario grupė“ siūlo neužmiršti ir meninio bei pilietinio lavinimo. Rugsėjo pradžioje teatras kviečia į vieną populiariausių savo spektaklių – „Drąsi šalis, arba Lietuvos diena“. Tie, kas jį jau matė, teigia, kad po vaidinimo kyla tiek noras tobulėti, tiek įvairių minčių apie tai, kas išties yra lietuviška tapatybė, tiek temų pokalbiams su bendraamžiais bei mokytojais ar dėstytojais. Spektaklio režisierius Cezaris Graužinis didelę dalį laiko gyvena ir kuria užsienyje, tačiau puikiai jaučia Lietuvos pulsą, o buvimas svečioje šalyje, matyt, leidžia išgryninti jausmą, ką reiškia būti lietuviu.

„Cezario grupė“ spektaklyje „Drąsi šalis“ siekia išreikšti asmeninį santykį su dabartine Lietuvos realybe ir kartu ieško atsakymų į universalius klausimus: apie ką svajoja statistinis jaunas žmogus Lietuvoje? Kokią praktinę filosofiją jis renkasi, pradėdamas sąmoningai kurti savo gyvenimą? Ar jis konfliktuoja su aplinka? Ar jis didžiuojasi savo visuomene? O gal jis turi motyvų gėdytis to, kad joje gyvena? Ir apskritai, ką reiškia gyventi čia ir dabar – XXI amžiaus pradžios Lietuvoje?

Spektaklį ypatingai verta pamatyti istorijos, politologijos, tarptautinių santykių, teisės studentams bei specialistams, pedagogams ir visiems, kuriems nesvetimas gyvenimo džiaugsmas.

Pastatymas sužavėjo tiek publiką, tiek teatro kritikus:

„Spektaklis įrodė, kad individuali patirtis ne tik gali ir turi teisę būti transponuojama scenos meno priemonėmis, bet yra gyva, nes atsiveria kaip asmeniška laiko, gyvenimo ir aplinkos refleksija, yra aktuali ir paveiki, nes grįsta atpažįstamumu, „dirba“ kaip taiklus stereotipų (nu)vainikavimas.“ (7 meno dienos)

„Labai juokingas vaidinimas. Aktoriai labai gražūs ir mylintys. Cezario grupė sugebėjo laikraštieną paversti baletu: su palakstymais, pastūgavimais, pasišvaistymais kuoka. Dešimt balų.“ (Verslo žinios)

„Sceninės kompozicijos laisvę išbandančioje „Lietuvos dienoje“ įvykius savaip susieja nenuspėjamumo efektas. Siužeto pamatą sudaro ekscentriškas lietuvių tautinės tapatybės „ingredientų“ šifravimas – „tautinių archetipų dumble“ „mirkstantiems“ veikėjams ekstazę sukelia Vyčio kaip karingos lietuvių barbarybės simbolio atradimas, sielą harmonizuojančio beisbolo lazdos naudojimo instrukcija, lietuvių verksmingumo ekonominės naudos projektas bei kiti realybės faktų ir išradingos fantazijos paribyje besiklostantys nenuspėjami dalykai. „Lietuvos diena“ tautinės tematikos aktualinimo galimybę atranda konkrečioje kasdienybės grožio patirtyje. Tai laimės patyrimas, kurį „cezario grupė“ perteikia gražiai ir jautriai.“ (Kultūros barai)

„Skaidru, emocinga, savaip dinamiška ir kartu kiek sentimentaloka – pats tikriausias meilės išpažinimas gyvenimui.“ (7 meno dienos)

„Teatras nulipa nuo savitikslių meninių aukštumų pjedestalo ir ateina pas žiūrovus. Parodo, kad jam rūpi žiūrovai ir ta šalis, kurioje gyvena kartu, kad jam įdomi žiūrovų nuomonė ir reakcija. Teatras tampa politika plačiąja prasme. Ne bet kaip, o taip, kaip moka tik jis – žaismingai.“ (Bernardinai.lt)

Režisierius Cezaris Graužinis priklauso menininkų, pastaruoju metu intensyviai kuriančių Vakarų Europoje, kartai. Jo pastarųjų sezonų premjeros įvyko Vroclave, Atėnuose, Vilniuje ir Helsinkyje.

Baigęs Maskvos teatro institutą GITIS, 1992 m. C. Graužinis stažavosi Japonijoje pas garsų teatro meistrą T. Suzuki, dėstė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Malmės ir Helsinkio aukštosiose teatro mokyklose. Režisierius turi sukūręs savitą darbo su aktoriais metodiką bei teatro stilistiką, kurios nevysto jokia kita teatro trupė Lietuvoje. C. Graužinio teatras –¬ tai vaizduotės teatras, kuriam būdinga gilintis į žmogaus prigimtį ir esmę, narstyti būties ir egzistencijos problemas.

C. Graužinis 2003 m. Vilniuje įkūrė „cezario grupę", pastatė su ja aštuonis spektaklius. Teatro „cezario grupė“ repertuare šiuo metu rodomi spektakliai pagal šiuolaikines arba paties režisieriaus parašytas pjeses: „Drąsi šalis, arba Lietuvos diena“, „Nutolę toliai“. „Viskas arba nieko“ ir „Pasikėsinimai™“.

Vilniuje spektaklis „Drąsi šalis, arba Lietuvos diena“ bus rodomas rugsėjo 8 d. 19 val. Menų spaustuvėje.