Archyvai

„Caribou“ pirmadienio vakarą menų fabriko svečius pakylėjo virš žemės

Pirmadienio, gegužės 30-osios vakarą menų fabrike LOFTAS susirinkę šiuolaikinės muzikos fanai, regis, apie būsimą darbo savaitę galvojo mažiausiai – matematikos profesorius ir kompozitorius Daniel Victor Snaith, melomanams geriau žinomas kaip „Caribou“ ar „Manitoba“, čia surengė įspūdingą gyvą pasirodymą.

„Swim” – paskutinis ir jau garsiausias „Caribou” albumas, pelnęs Daniel’iui pasaulinį pripažinimą. Nepamatuojamo emocinio gylio šokių muzikos infekcija, genijaus kūrinys, „kitapasaulinės“ psichodelikos etalonas – tokių ir panašių epitetų muzikantui ir jo darbams negaili įtakingiausi muzikos leidiniai.

Daniel Snaith – vienas originaliausių šių dienų kūrėjų, tad pamatyti tokį gyvą pasirodymą ne šimtatūkstantinėje minioje kažkur kitoje šalyje, o čia pat, daugeliui jo gerbėjų Lietuvoje buvo netikėta, tačiau itin maloni staigmena.

Žinia apie praktiškai paskutinę akimirką į savo koncertinį turą Lietuvą įtraukusį „Caribou“, šiuolaikinės muzikos fanams buvo sutikta audringai – pilnutėlė menų fabriko erdvė tik darkart įrodė, kad kokybiškai muzikai prasto laiko nėra. Aktualios muzikos renginių seriją „SILENCE Live” pradėjęs koncertas abejingų nepaliko ir jau privertė spėlioti, kas bus kitas šio ciklo svečias.

Lėtai pulsuojantį, tačiau vos juntamą galingos energijos srautą nešantį pasirodymą užbaigė žymiausias paskutiniojo albumo kūrinys „Odessa” – po kūrinį lydėjusios audringos reakcijos „Caribou” neliko nieko kito, kaip tik darkart lipti ant scenos bisui.

„Aktuali, šiuolaikinė muzika, kurios Vilniui taip trūksta, gražūs žmonės ir tas vasariškas festivalinis jausmas – vasarą pasitikome stipriai”, – po pasirodymo kalbėjo „SILENCE Live” sumanytojas Vidmantas Vidis Čepkauskas.