Archyvai

C. Graužinis ir „cezario grupė“ prisidės prie jaunimo dvasinio pasaulio ugdymo

Vakar režisieriaus Cezario Graužinio vadovaujama „cezario grupė“ prisijungė prie organizacijos Lietuvos ASITEŽAS, Tarptautinės teatrų vaikams ir jaunimui asociacijos ASSITEJ narės. Suvokdama atsakomybę dėl visuomenės ateities, „cezario grupė“ prisidės prie teatro atvėrimo jaunimui ir kultūringos visuomenės ugdymo.

Profesionalaus teatro trupė, savo spektakliuose kalbanti apie universalias šiuolaikiniam žmogui aktualias problemas, bendradarbiaus su tarptautine organizacija, kuri siekia auginti kultūringą, harmoningą žmogų. Pasveikinusi „cezario grupę“ tapus asociacijos nare, Lietuvos ASITEŽO prezidentė Violeta Podolskaitė dalinosi savo džiaugsmu: „jie yra profesionalūs – puiki grupė, puikūs aktoriai, o mes siekiame aukšto profesinio lygio. Vaikams ir jaunimui turime ypatingai stengtis – tai, ką jaunos akys ir širdys gauna, padeda jiems vystytis.“

Trupės spektakliuose keliamos universalios dvasinės, egzistencinės temos svarbios ir jaunimui, paaugliams. Anot V. Podolskaitės, „grupė dirba jaunimui, kuris yra neatskiriama visuomenės dalis ir labai gražiai priima teatro kalbą. Juk problemas galima išspręsti nebūtinai einant pas psichologus – jas padeda išspręsti ir geras meno kūrinys. „cezario grupė“ turi didžiulį potencialą.“

Perėmęs Maskvos teatro instituto ir Japonijos teatro meistro Tadashi Suzuki sukauptą patirtį, grupės vadovas režisierius Cezaris Graužinis priklauso intensyviai tarptautinėje erdvėje kuriančių menininkų kartai. Jo pastarųjų sezonų premjeros įvyko Vroclave, Atėnuose, Vilniuje ir Helsinkyje. Režisierius yra pastatęs virš 30 spektaklių, iš kurių trečdalį – užsienio teatruose. 2003 metais Vilniuje įkurta „cezario grupė“ ir šiandien Lietuvos bei užsienio scenose rodo spektaklius „Drąsi šalis, arba Lietuvos diena“, „Pasikėsinimai (TM)“, „Viskas arba nieko“ bei „Nutolę toliai“.

Netrukus dešimtmetį švęsiantis Lietuvos ASITEŽAS siekia paskatinti profesionalius kūrėjus kurti jauniesiems žiūrovams aktualius kokybiškus spektaklius ir užtikrinti, kad profesionalūs spektakliai taptų prieinami vaikams ir jaunimui. Organizacija kas trejus metus rengia tarptautinį vaikų ir jaunimo teatrų festivalį. Lietuvos ASITEŽAS bei dar apie 80 Tarptautinės teatrų vaikams ir jaunimui asociacijos ASSITEJ narių siekia įvairiapusiško bendradarbiavimo tarptautinėje bendruomenėje.