Archyvai

Blusų turguje įsigyti galima net ir antikvarinį pianiną

Gegužės pradžioje prie prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ pradėjęs veikti naujasis sendaikčių turgus jau tapo pamėgta vilniečių vieta. Kiekvieną sekmadienį į blusturgį susirenka dešimtys, senus, tačiau įdomius daiktus norinčių parduoti žmonių, ir šimtai pirkėjų.

„Blusturgiai – itin populiarūs daugelyje Europos valstybių – tampa ir Lietuvos miestų kultūros dalimi. Žmonės į juos ateina ne tik parduoti ar pirkti daiktų, bet ir tiesiog pasidairyti, paieškoti ko nors neįprasto, įdomaus, pabendrauti. Kaip ir šeštadieniais prie „Akropolio“ veikiantis Ūkininkų turgus, blusturgis jau sulaukė daugybės gerų atsiliepimų. Iš prekiaujančių turguje mes neimame jokių mokesčių ir sudarome galimybę įsikurti po stogu – kai orai Lietuvoje tokie permainingi, tai yra itin patogu“, – sako Vilniaus „Akropolio“ valdytojas Česlovas Urbonavičius.

„Akropolio“ blusturgyje galima įsigyti visko: nuo senų knygų, plokštelių ar papuošalų, iki vintažinių drabužių ar senovinių žaislų, nuo medžio, stiklo dirbinių, iki antikvarinių baldų ar net pianinų.

„Jei susidomėjimas išliks, blusturgio tradiciją tęsime iki pat rudens. Turgus veiks tol, kol jis bus reikalingas ir patogus žmonėms – kiekvieną sekmadienį“, – sako Č.Urbonavičius. Artimiausias sendaikčių turgus prie Vilniaus „Akropolio“ vyks gegužės 20 dieną nuo 9 iki 14 val.